Sari la conținut
Forum Roportal
Princess Dee ^_^

Probleme cu monitorul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am de ceva timp o problema cu monitorul (tub catodic ; 19 inch). Imaginea se inegreste iar sus apare un fel de "banda" care micsoreaza partea de sus a desktop-ului si icon-urile din zona. :) Banda dispare la anumite intervale de timp iar imaginea, uneori se inegreste putin iar mai apoi isi revine imediat, alteori ajungand la stand by :blink: . L-am avut in garantie 2 ani insa termenul a expirat de curand :doh:

 

Daca i s-a mai intamplat cuiva spuneti-mi si mie va rog cum ati procedat, ca sa stiu ce sa-i fac : sa-l repar sau sa-l arunc direct ? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideea mea este sa probezi monitorul la alt PC ,(un vecin sau prieten) sau ia unitatea centrala si probeaz-o pe alt monitor.Asa poti vedea clar unde este problema.ori placa video ,ori monitorul...etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... si daca e de la monitor, iti recomand un TFT. Scapi de niste griji legate de ochi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Preturile incep de pe la 300 ron in sus. Dar iti recomand sa dai un leu si sa iti iei ceva Samsung. Au si promotie in perioada asta, primesti un stick de 8-16 GB, in functie de diagonala.

 

http://www.emag.ro/monitoare_lcd/sort-priceasc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

L-am incercat si la altcineva si facea la fel :cheer: . Pan' la urma l-am dus la cineva care se pricepe si mi l-a reparat :doh: a zis ca mai bine sa-l pastrez pe asta decat sa-mi iau un LCD pentru ca mai bune sunt cele cu tub catodic :) chiar mi-a aratat ca avea pe masa de lucru cateva monitoare LCD carora nu mai avea ce sa le faca din cauza unor mici piese :good: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda mie mi-au aparut 2 dungi pe verticala una mai dispare din cind in cand

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tot LCD ai?

 

 

da la laptop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spune-i domnului ce repara monitoare sa fie onest. :o:

Daca are nevoie de clienti sa dea anunt la ziar sau pe net nu sa zica ca alea sunt mai bune ca astea noi. Piese sunt.

 

Salut. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×