Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Ce loc ocupa minciuna in vietile noastre?

Postări Recomandate

...ce am mai ris .. :stars:

si mai apoi ..sint de acord cu Ares si Olga..asa este cum spun ei..

de ce ne face Olga mincinosi..? pentru ca poate ...de aia .. :tease:

si adevarul ca nu este natie mai micinoasa ca romani..asta e ..ca vrem sau nu .

On: eu mint de rup..si in somn o fac . :doh:

altfel cum as mai putea sa manipulez pe alti.. :x

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si adevarul ca nu este natie mai micinoasa ca romani..asta e ..ca vrem sau nu .

Ai tu vreo statistica?! Ai luat contact cu toate popoarele lumii?

Ares... ca natiunea a sustinut una-alta nu ma face pe mine mincinoasa. Cine era natiunea? Un descreierat?

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si Americanii sunt ai naibii de buni... ei nu mint... ei sunt cei mai tari... si cand au fost si la ei inundatii vai mama lor... nici macar mancare nu au avut sa le dea la sinistrati... dar mereu spuneti de romani... daca spun ca sunteti snobi va suparati :airkiss:

Nici mie nu imi place ce se intampla pe aici, si imi iau talpasita cat de repede pot din tara asta... dar pana sa afirm ceea ce afirmati voi, e cale lunga.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am facut nici o referire la postul lui Olga daca citesti mai bine :tease: Dar daca tot veni vorba nu pot sa nu constat ca unora le place sa aduca totul la unison, sa taie toate crestele (pozitive sau negative) si sa le aduca la acelasi nivel. Am observat (si sper sa gresesc) o INTOLERANTA la diversitate. Oare asta de unde ni se trage ?

ideea era ca tocmai Olga era intoleranta si ii considera pe toti romanii la fel. mi se pare o intoleranta de judeci omul dupa natie si regim, nu dupa propria personalitate.

Acum, romani sintem si noi (adica Olga si cu mine) ca va place, ca nu va place si nu puteti face nimic impotriva la asta. ;) Dar asta nu inseamna ca sint de acord cu tot ce spune, dar am invatat sa ii respect parerea si sa o ascult. A ei si altora...

ok, asculti. asta obliga si la a fi de acord? nu cred. si se pare totusi ca Olga se considera un cetatean roman din alte vremuri decat cele pe care le blama, dar din cate stiu eu si in '76 era tot regim comunist in Romania.

Cit de mult mintim noi comparativ cu altii ? Te asigur un pic mai mult ... :) Dar o sa treaca si asta... asa cum au trecut aia 50 de ani cind ei ne-au mintit si noi ne-am complacut. :airkiss:

si in acest topic, pana la mesajul pe care l-am citat, nu cred ca s-a pus problema care natie minte mai mult. cred ca s-a pus in discutie ceva din personalitatea fiecaruia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In viata am mintit numai pentru un scop al meu personal care trebuia atins cu orice pret, in rest detest minciuna, chiar daca este de convenienta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca eu prefer adevarul in orice situatie si oricat de dureros ar fi,daca ar trebui sa mint pe cineva pentru a nu-i face rau,pentru a o proteja,as face-o cu siguranta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu mint pentru ca nu pot, imposibil sa nu ma incurc , sa le amestec si asa sa ma dau de gol,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×