Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Ce loc ocupa minciuna in vietile noastre?

Postări Recomandate

oamenii in general aleg calea cea mai ushoara intr-o problema....si de aceea minciuna ni se pare mai ushoara decat adevarul...nu ne dam seama k intr-un final se va afla adevarul...deoarece intotdeuna se afla...si eu mint...nu cred k exista persoana care nu minte...insa incerc sa remediez chestia asta....chiar dispretuiesc persoanele care mint doar din placere...de asemena persoanele care promit si nu se tin de cuvant...groaznic....beach :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unii oameni minmt din convingere, uneori ajung si ei sa creada c mint, altii din necesitate, altii k sa nu raneask, depinde d fiecare. si eu mint uneori, dar doar pentru a proteja cred. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa minti e ca si cum ti-ai pune o masca , parerea mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu m-am saturat de atat de multe minciuni...

Toata lumea minte ...

Ma rog, nu pot nega faptul k shi eu mai mint cateodata pt a-mi salva pielea... pt a ma scuti de reproshuri shi morala ... :yes:

Si nick-ul tau este o minciuna insa una scuzabila si mai mult una frumoasa.Unde sunt Vishnu si Krishna?Nu te obosi sa mai raspunzi!

 

Un loc destul de important pana cu ceva timp in urma cand am aflat ca minciuna nu este scuzabila indiferent subterfugiile sau contextul in care este folosita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Minciuna sau omiterea adevarului, poate sa distruga sau sa salveze o relatie

Cineva asa scria :"Adevărul o fundatură , minciuna un alt labirint.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De obicei nu mint pentru ca nu-mi place,dar cateodata este necesar...

oricum minciuni mici ce nu fac rau nimanui...poate doar mie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Urasc minciuna si stiu sigur ca exista foarte multi care acum ma aproba. Cu toate astea mintim si acceptam sa fim mintiti. De ce facem asta? Ne aparam oare interesele? Sau relatiile? Sau pur si simpu ne complacem in acele situatii?

 

 

Oamenii fara personalitate recurg la minciuna ... Au fost rare cazurile in care am recurs la minciuna ...

Nu-mi place sa mint si nici sa fiu mintita ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

urasc minciuna ca ...sport ,uneori insa venim cu jumatati de masura pt binele nostru si al celor dragi,totul este relativ asa e si cu adevarul si minciuna fiecare priveste adevarul din punctul lui de vedere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×