Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Ce loc ocupa minciuna in vietile noastre?

Postări Recomandate

Urasc minciuna si stiu sigur ca exista foarte multi care acum ma aproba. Cu toate astea mintim si acceptam sa fim mintiti. De ce facem asta? Ne aparam oare interesele? Sau relatiile? Sau pur si simpu ne complacem in acele situatii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poi..habar nu am ce sa zic..eu..nu mai mint..in ultima vreme,le spun toate pe fata..pt ca am observat ca sunt multe persoane care mint..doar..pt a se afla in treaba,nu stiu ce e si cu minciuna asta..inteleg..ca e nevoie de ea..in unele cazuri..sa te scapi dintr'o boacana..dar..mi se pare..ca cu minciuna intri in alta,si tot acolo te afli!!cred ca mintim..pt ca asa ne sta in fire!!cateodata chiar si fara sa vrem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt un mincinos din fire. Nici nu agreez minciuna insa e un fenomen interesant. Poti cunoaste un om dupa cat de des minte si dupa cum minte. Cu cat esti mai slab cu atat minti mai mult. Mai mint si eu, dar in masura in care trebuie sa pastrez echilibrul sau controlul unor situatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am saturat de atat de multe minciuni...

Toata lumea minte ...

Ma rog, nu pot nega faptul k shi eu mai mint cateodata pt a-mi salva pielea... pt a ma scuti de reproshuri shi morala ... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am saturat sa fiu mintit!!!Am ajuns la concluzia ca atunci cand nu au ce mai face mai mint un pic!! :P"!!!Dar si eu mai mint cand trebuie sa imi salvez pielea!!!Dar nu cred ca minciuna este un lucru bun!!!Asa ca nu ma mintiti!!!"Minciuna are picioare scurte" :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cine zice ca nu minte niciodata...e cel mai mare mincinos :rock: cine sufera minciuna? cui ii convine sa fie mintit? nimanui ,dar noi mintim ; cateodata chiar e necesara o minciuna asa mica si nevinovata :">

acum decat sa fac pe cineva sa se simta prost sau sa sufere... si daca poti sa maschezi putin adevarul da sa nu deformezi prea mult realitatea sau sa aiba alte efecte...merge o minciunica mica :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uneori mintim k sa nu ranim....dar ce se intampla cand cel ranit isi doreste un adevar crud decat o minciuna frumoasa?asa k adevarul e cel mai sigur..sinceritatea este "bratzara de aur"...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×