Sari la conținut
Forum Roportal
devon28

completati un chestionar de cateva intrebari si ajutati un student sa isi dea licenta!

Postări Recomandate

Vom putea citi si rezultatele candva? :)

Observatie : la unele intrebari, varianta 'nu stiu/nu stiu sa raspund' nu isi avea rostul. Exemplu : intrebarea daca locuim in mediu rural sau urban :blink:

 

doamna profesoara m-a pus sa trec aceasta varianta la TOATE intrebarile... :blink: teoretic, varianta NS/NR se foloseste pentru a oferi celor care completeaza chestionarul posibilitatea de a nu raspunde la intrebari care ii stanjenesc in vreun fel...

poate unii se simt jenati ca locuiesc la tara si prefera sa nu raspunda la acea intrebare (uite cum iar incerc eu sa inteleg pe toata lumea :doh: )

 

Cat despre rezultate... What do you wanna know? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
doamna profesoara m-a pus sa trec aceasta varianta la TOATE intrebarile... :) teoretic, varianta NS/NR se foloseste pentru a oferi celor care completeaza chestionarul posibilitatea de a nu raspunde la intrebari care ii stanjenesc in vreun fel...

poate unii se simt jenati ca locuiesc la tara si prefera sa nu raspunda la acea intrebare (uite cum iar incerc eu sa inteleg pe toata lumea :blink: )

 

Cat despre rezultate... What do you wanna know? :blink:

Mda ,... de parca ar fi declarat undeva cine e si alte date personale! ma rog ...

Ce sa stiu? procentajul variantelor de raspuns la intrebari :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce nu imi place la chestionar este caracterul sau subiectiv,inteleg ca este un chestionar aplicat pe un esantion,iar grupul tinta este cel feminin.Faci de fapt un sondaj ca sa vezi cat la suta din femei au cutare parere ... daca voiai intr-adevar sa fie o cercetare stiintifica asa cum trebuie,nu aveau ce cauta in chestionar raspunsurile evazive gen "nu stiu" pentru ca nu asigura o veridicitate si o calitate a raspunsurilor din punct de vedere stiintific,e prea mare subiectivismul,persoana care te-a pus sa faci un asemenea proiect,ma scuzi,nu stie exact ce inseamna o cercetare stiintifica.Pun pariu ca acest chestionar nici macar nu e validat,standardizat.Nu m-as mira daca nu ai avea niste raspunsuri clare din partea subiectilor tai.Inca ceva ... ca sa fie intr-adevar valide raspunsurile,tu,ca evaluator al subiectilor,nu ai voie deloc sa le influentezi raspunsurile si am observat ca unele raspunsuri erau deja bifate.Deci ... mai degraba ceea ce faci pentru licenta e un proiect fals,facut orbeste decat o adevarata cercetare!Numai bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×