Sari la conținut
Forum Roportal
devon28

completati un chestionar de cateva intrebari si ajutati un student sa isi dea licenta!

Postări Recomandate

intr-adevar, de 5* au fost intrebarile "de cate ori pe saptamana?" mai ales la parfumuri si detergent. dar nah, daca'i studiu...

 

n-a fost "de cate ori pe saptamana?" a fost "cat de des?"...

poate unele cumpara detergent o data la cateva zile, cine stie...

 

cat despre restul intrebarilor... profesoara coordonatoare mi le-a aprobat... deci, dumneaei a zis ca sunt bune...

Editat de devon28

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cat despre restul intrebarilor... profesoara coordonatoare mi le-a aprobat... deci, dumneaei a zis ca sunt bune...

 

Poate se grăbea să se ducă la coadă la detergent şi n-a avut timp să te corecteze. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
n-a fost "de cate ori pe saptamana?" a fost "cat de des?"...

poate unele cumpara detergent o data la cateva zile, cine stie...

 

cat despre restul intrebarilor... profesoara coordonatoare mi le-a aprobat... deci, dumneaei a zis ca sunt bune...

 

 

si totusi pe verificate, una din variantele de raspuns era "de cateva ori pe saptamana", ceea ce mi se pare exagerat pana si la cafea, nah..

da' vorba colegei de forum tra-tra :doh: eram cam grabita.. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

IO , deci IO imi aduc aminte ca imi parea geniala : Una bucata bunic pierdut si gasit in mina de carbune. Nu comentez marca, nu tocmai remarcabila, dar reclama nu mergea pe iritanta perfecta ce imi tinea curs universitar despre cum isi scoate ea petele din haina. Ii perfecta, e cat se poate de fericita ca ea spala haine jegoase ( nu stiu daca pe vreuna fericeste acest fapt in realitate) si e taman next langa aia din bucatarie care e foarte fericita ca ea tocmai a gatit toata ziua.

 

Nah, alea cu parfumuri par a spune.....ia parfumul asta, o sa puti mai fain si ti-o vei pune doar cu tipi frumosi. Nu am remarcat o reclama careia sa-i lipseasca banalitatea asta. Nu par totusi femeia fatala , ci mai mult tipul de experimentata in perceptia mea.

 

Pentru cafea .....ma convinge de la o vreme incoa` cea in care ne aflam la Venetia. Poate o fi tipul dragut, atmosfera......iau cafeau asta o sa devin si io asa..... :o: :doh:

 

Femei fatale is mai rar si parca is in reclamele cu masini. Da` nu ma deranjeaza decat picioarele perfecte si perfectiunea lor perfecta.

Si pentru ca si normalul e highly overrated.....ma irita si reclama de la o marca de antiperspirant/sapun/sampon cu o patrime crema hidratanta , unde dansau niste prea grase.

Concluzie.....consumator greu de satisfacut......dar raman in minte reclame unde creativitatea isi spune cuvantul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Concluzie.....consumator greu de satisfacut......dar raman in minte reclame unde creativitatea isi spune cuvantul.

 

de obicei cele pentru masini.

recent, imi place una la apa minerala (desi eu beau plata).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place reclama de la romtelecom.Aia cu povestea.De fapt modul in care personajele din poveste se manifesta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce unele intrebări au deja bifate răspunsurile? :o:

 

mai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am completat si eu, ma rog cumpar detergent de cateva ori pe an (cutii mari) dar spal zilnic :o:.

Pe mine ma enervweaza reclamele la purgative, inclusiv la iaurturi minune, sunt atat de multe incat sugereaza ca mare parte din populatie e constipata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si totusi pe verificate, una din variantele de raspuns era "de cateva ori pe saptamana", ceea ce mi se pare exagerat pana si la cafea, nah..

 

unii/unele cumpara cafea aproape zilnic (e adevarat ca nu in cantitati industriale, dar un pahar de la tonomat tot la categoria "cafea" intra). de altfel, 23% dintre cele care au raspuns au ales aceasta varianta :doh:

 

forma in Microsoft Word a chestionarului de fata nu avea bug-uri de genul raspunsuri preselectate sau texte care apar ca intrebari (ma refer la "intrabarile" 1 si 12), dar nu cred ca forumistii ar fi fost la fel de receptivi in a downloada un chestionar atasat, a-l completa si a-l trimite la o adresa de mail, asa ca am optat pentru o versiune online a chestionarului, chiar daca asta a insemnat sa fac unele modificari majore (de exemplu, intrebarile 3, 4 si 5 erau grupate intr-o singura intrebare, dar programul folosit pentru versiunea online a chestionarului nu mi-a permis aceeasi paginare ca in Microsoft Word, asa ca a trebuit sa "sparg" intrebarea in 3).

 

Inca o data, va multumesc tuturor celor care au completat :> M-ati ajutat foarte mult! :o:

Editat de devon28

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vom putea citi si rezultatele candva? :)

Observatie : la unele intrebari, varianta 'nu stiu/nu stiu sa raspund' nu isi avea rostul. Exemplu : intrebarea daca locuim in mediu rural sau urban :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×