Sari la conținut
Forum Roportal
Miss Bitch

fidelitate

Postări Recomandate

1.PRINCIPALA MEA TRASATURA - Optimismul

2.CALITATEA PE CARE DORESC SA O INTALNESC LA UN BARBAT - Taria de caracter

3.CALITATEA PE CARE O PREFER LA O FEMEIE - Fidelitatea

de ce, de ce oare, nu a scris la calitatea pe care doresste sa o intalneasca la barbat - taria de caracter si la femeie neaparat fidelitatea? de ce femeile sunt "obligate" sa fie fidele barbatului si barbatii nu? ei de ce nu trebuie sa fie fideli, dar noi femeile, dak nu suntem fidele sunt em condamnate de catre restul? foarte multi barbati, de fapt ce foarte multi, mint, toti barbatii nu pot concepe k femeia sa ii insele, dar ei au dreptul acesta. traiesc dupa deviza "tu nu ai voie sa inseli, este de neconceput", dar regula nu se aplica si viceversa, adik la ei?

din cate stiam eu, dupa multi ani in care ne`am luptat din rasputeri noi femeile, sa fim egali cu barbatii din toate punctele de vedere, ar trebui sa fim si in cazul acesta. de ce totusi nu se aplica egalitatea sin in acest caz? :roll: :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce, de ce oare, nu a scris la calitatea pe care doresste sa o intalneasca la barbat - taria de caracter si la femeie neaparat fidelitatea? de ce femeile sunt "obligate" sa fie fidele barbatului si barbatii nu? ei de ce nu trebuie sa fie fideli, dar noi femeile, dak nu suntem fidele sunt em condamnate de catre restul? foarte multi barbati, de fapt ce foarte multi, mint, toti barbatii nu pot concepe k femeia sa ii insele, dar ei au dreptul acesta. traiesc dupa deviza "tu nu ai voie sa inseli, este de neconceput", dar regula nu se aplica si viceversa, adik la ei?

din cate stiam eu, dupa multi ani in care ne`am luptat din rasputeri noi femeile, sa fim egali cu barbatii din toate punctele de vedere, ar trebui sa fim si in cazul acesta. de ce totusi nu se aplica egalitatea sin in acest caz? :) :haha:

 

Taria de caracter e mult mai mult decat fidelitatea. O include... De cata tarie de caracter trebuie sa dam dovada in lumea asta plina de minijupe si silicoane! Unde te uiti te cheama 'afaceristele' strazi! Femeia din ziua de azi nu mai are respect pentru barbat. In orice situatie, mai nou si in biserici, isi expun adaosurile sexuale si se 'echipeaza' ca si cand ar fi sexshopuri. Asa ca ne trebuie tarie de caracter...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Taria de caracter e mult mai mult decat fidelitatea. O include... De cata tarie de caracter trebuie sa dam dovada in lumea asta plina de minijupe si silicoane! Unde te uiti te cheama 'afaceristele' strazi! Femeia din ziua de azi nu mai are respect pentru barbat. In orice situatie, mai nou si in biserici, isi expun adaosurile sexuale si se 'echipeaza' ca si cand ar fi sexshopuri. Asa ca ne trebuie tarie de caracter...

 

Nu am sa generalizez ca tine, asa ca am sa iti raspund la persoana a doua; daca afirmi lucrurile astea presupun ca subscrii ;eu nu pot sa generalizez, am o parere mai buna despre barbati, deci: daca tie iti trebuie tarie de caracter sa rezisti la ceva ce tu singur numesti "afaceristele strazi(i)", cu un ton foarte condescendent, inseamna ca nu ai nici-un pic de respect de sine, ceea ce cred eu ca e mult mai grav decat faptul ca "femeia nu mai are respect pentru barbat"; si cum dumnezeu sa mai aiba, cand cu o fusta scurta si o pereche de silicoane va face de nu mai stiti cum va cheama? Ar fi o risipa de energie, dar sa revenim. De ce sa iti fie greu sa rezisti unei asemenea nerusinari? Cum vine aia sa accepti sa te cobori pana la nivelul lor? Ai sa razi, o sa ti se para o gluma proasta menita sa loveasca in inima mandriei masculine, dar exista si barbati care nu "raspund la astfel de provocari" (culmea, fara sa fie nici impotenti, nici frustrati, nici homosexuali! uimitor!). Sunt si barbati care pot sa spuna nu. A ..."agata" :) ceva (evident ca am cu totul alt termen in minte.... da, exact, ALA!) doar pentru ca pe eticheta scrie "de agatat" e o dovada de frustrare: nu, nu vine sfarsitul lumii daca nu "prestezi", nu cade, nu se vestejeste, o sa fii la fel de barbat si maine, chiar daca ai spus nu cuiva care iti spunea prin fiecare por sa zici da; e un truc atat de ieftin incat taria de caracter nici nu ar trebui sa se simta solicitata. Sa "te duci" doar pentru ca "te cheama", asta i s-ar potrivi cainelui lui Pavlov, nu si sexului tare si in mod evident superior.

Cat despre tema, ca sa nu cad in offtopic, eu cred ca fidelitatea nu e o virtute in sine; conteaza si de ce alegi sa fii fidel, daca alegi sau asta e natura ta... asa cum conteaza de ce inseli atunci cand o faci. Par amanunte, dar eu cred ca intr-o situatie data ajung sa conteze. Nu cred ca m-ar incalzi cu nimic faptul ca imi este fidel doar pentru ca ii e frica de o prestatie proasta cu altcineva sau de una asa de buna incat nu i-ar mai veni sa se intoarca acasa... Dar poate sunt eu prea sensibila la detalii... :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am sa generalizez ca tine, asa ca am sa iti raspund la persoana a doua; daca afirmi lucrurile astea presupun ca subscrii ;eu nu pot sa generalizez, am o parere mai buna despre barbati, deci: daca tie iti trebuie tarie de caracter sa rezisti la ceva ce tu singur numesti "afaceristele strazi(i)", cu un ton foarte condescendent, inseamna ca nu ai nici-un pic de respect de sine, ceea ce cred eu ca e mult mai grav decat faptul ca "femeia nu mai are respect pentru barbat"; si cum dumnezeu sa mai aiba, cand cu o fusta scurta si o pereche de silicoane va face de nu mai stiti cum va cheama? Ar fi o risipa de energie, dar sa revenim. De ce sa iti fie greu sa rezisti unei asemenea nerusinari? Cum vine aia sa accepti sa te cobori pana la nivelul lor? Ai sa razi, o sa ti se para o gluma proasta menita sa loveasca in inima mandriei masculine, dar exista si barbati care nu "raspund la astfel de provocari" (culmea, fara sa fie nici impotenti, nici frustrati, nici homosexuali! uimitor!). Sunt si barbati care pot sa spuna nu. A ..."agata" :) ceva (evident ca am cu totul alt termen in minte.... da, exact, ALA!) doar pentru ca pe eticheta scrie "de agatat" e o dovada de frustrare: nu, nu vine sfarsitul lumii daca nu "prestezi", nu cade, nu se vestejeste, o sa fii la fel de barbat si maine, chiar daca ai spus nu cuiva care iti spunea prin fiecare por sa zici da; e un truc atat de ieftin incat taria de caracter nici nu ar trebui sa se simta solicitata. Sa "te duci" doar pentru ca "te cheama", asta i s-ar potrivi cainelui lui Pavlov, nu si sexului tare si in mod evident superior.

Cat despre tema, ca sa nu cad in offtopic, eu cred ca fidelitatea nu e o virtute in sine; conteaza si de ce alegi sa fii fidel, daca alegi sau asta e natura ta... asa cum conteaza de ce inseli atunci cand o faci. Par amanunte, dar eu cred ca intr-o situatie data ajung sa conteze. Nu cred ca m-ar incalzi cu nimic faptul ca imi este fidel doar pentru ca ii e frica de o prestatie proasta cu altcineva sau de una asa de buna incat nu i-ar mai veni sa se intoarca acasa... Dar poate sunt eu prea sensibila la detalii... :doh:

Multumesc de corectura! :haha:

Nu cred ca ai inteles. Ma refeream la femeie in general. Si poate multe nici nu isi dau seama. Si destule sunt si proaste. Cate fete am vazut chinuindu-si ovarele si sanatatea de dragul imaginii cat mai sexi. Burice goale, picioare goale, decolteuri, faine mulate... si pe temperaturile astea scazute. Si de ce practica aceste ritualuri? Si se mai mira ca mai cedeaza cate unul psihic si se apuca de violat. Centrul nervos sexual la barbar este contopit cu centrul nervos vizual. Asa ca femeia nici nu isi da seama ce reactii instinctuale si hormonale genereaza in barbat. Ca sa nu mai spunem invazia de mode cu stil ieftin, preluate de la cele mai vestite case (bordelurile). Si fetiscanele se echipeaza singure ca intr-un carnaval al fufelor.

Si nu e o problema pentru mine. Eu am tarie de caracter si sunt fidel. Dar cand ies in public imi tulbura linistea decorul decazut. Inteleg foarte bine costumatia femeilor din lumea araba si o laud.

Fetele noastre sunt, intr-un cuvant, debransate.

Nu e nimeni obligat sa fie fidel. Dar nu e cinstit sa atentezi la linistea altuia. Sunt fete care sunt interesate numai de barbati cuplati. Neaparat trebuie sa si-i treaca in panoplie. Si la cate pretentii au femeile de la barbati, cred ca e un fleac, o nimica toata aceasta unica pretentie a barbatilor: fidelitatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce, de ce oare, nu a scris la calitatea pe care doresste sa o intalneasca la barbat - taria de caracter si la femeie neaparat fidelitatea? de ce femeile sunt "obligate" sa fie fidele barbatului si barbatii nu? ei de ce nu trebuie sa fie fideli, dar noi femeile, dak nu suntem fidele sunt em condamnate de catre restul? foarte multi barbati, de fapt ce foarte multi, mint, toti barbatii nu pot concepe k femeia sa ii insele, dar ei au dreptul acesta. traiesc dupa deviza "tu nu ai voie sa inseli, este de neconceput", dar regula nu se aplica si viceversa, adik la ei?

din cate stiam eu, dupa multi ani in care ne`am luptat din rasputeri noi femeile, sa fim egali cu barbatii din toate punctele de vedere, ar trebui sa fim si in cazul acesta. de ce totusi nu se aplica egalitatea sin in acest caz? :) :haha:

 

 

In primul rand heidy_2005 ce a scris observ acolo a fost strict din punctul de vedere al unui barbat. Imagineaza-ti ce ar fi insemnat sa scrie fidelitatea in dreptul calitatii pe care si-o doreste din partea unui barbat. Si in cazul acela ar fi fost judecat gresit :doh: E un subiect interesant, dar nu ti-ai ales bine startul. Fara suparare.

 

In ceea ce priveste parerea ta, thunami ai dreptate in mare parte, insa ai generalizat mult prea mult. Inca mai exista si fete/femei care nu isi chinuie ovarele asa cum zici tu. Inca mai exista femei care se imbraca decent. Am zis ca ai dreptate in parte....am facut un fel de experiment mai mult fara sa vreau: ma imbrac intr-o zi in blugi si adidasi si am trecut pe strada aproape neobservata. A doua zi, in limita decentei, dar un pic mai sexy; un toculetz, pantaloni si bluzitza mai mulata...nu mai e nevoie sa spun cat de "observata" am fost :doh:. Asadar ai dreptate, dar asta nu da dreptul nici unui barbat sa hartuiasca sau si mai rau sa violeze. Mi se pare aberant ce ai afirmat in aceasta privinta.

Si ca sa fiu si eu on topic: fidelitatea este "ceruta", dar se si "ofera"? Toti vrem ca partenerii sa ne fie fideli, dar noi suntem?

 

P.S.: E interesant de citit si aici

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic853-80.html

Editat de ariana2006

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce, de ce oare, nu a scris la calitatea pe care doresste sa o intalneasca la barbat - taria de caracter si la femeie neaparat fidelitatea? de ce femeile sunt "obligate" sa fie fidele barbatului si barbatii nu? ei de ce nu trebuie sa fie fideli, dar noi femeile, dak nu suntem fidele sunt em condamnate de catre restul? foarte multi barbati, de fapt ce foarte multi, mint, toti barbatii nu pot concepe k femeia sa ii insele, dar ei au dreptul acesta. traiesc dupa deviza "tu nu ai voie sa inseli, este de neconceput", dar regula nu se aplica si viceversa, adik la ei?

din cate stiam eu, dupa multi ani in care ne`am luptat din rasputeri noi femeile, sa fim egali cu barbatii din toate punctele de vedere, ar trebui sa fim si in cazul acesta. de ce totusi nu se aplica egalitatea sin in acest caz? :) :haha:

 

Draga mea ai inteles total gresit. Ca sa fie clar eu sunt baiat, nu fata...

Nu fac diferentze intre femei si barbatzi... imi doresc fidelitatea de la o femeie pentru ca asa mi-o doresc fidela.... nu spun ca nu ar fi fidele... dar fidelitatea o pretuiesc cel mai mult la o femeie... In schimb un prieten bun (barbat) trebuie sa aiba tarie de caracter din punctul meu de vedere... asta il face om... imi trebuie prieteni cu mintea clara... care sa stie sa ia decizii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc de corectura! :doh:

Nu cred ca ai inteles. Ma refeream la femeie in general. Si poate multe nici nu isi dau seama. Si destule sunt si proaste. Cate fete am vazut chinuindu-si ovarele si sanatatea de dragul imaginii cat mai sexi. Burice goale, picioare goale, decolteuri, faine mulate... si pe temperaturile astea scazute. Si de ce practica aceste ritualuri? Si se mai mira ca mai cedeaza cate unul psihic si se apuca de violat. Centrul nervos sexual la barbar este contopit cu centrul nervos vizual. Asa ca femeia nici nu isi da seama ce reactii instinctuale si hormonale genereaza in barbat. Ca sa nu mai spunem invazia de mode cu stil ieftin, preluate de la cele mai vestite case (bordelurile). Si fetiscanele se echipeaza singure ca intr-un carnaval al fufelor.

Si nu e o problema pentru mine. Eu am tarie de caracter si sunt fidel. Dar cand ies in public imi tulbura linistea decorul decazut. Inteleg foarte bine costumatia femeilor din lumea araba si o laud.

Fetele noastre sunt, intr-un cuvant, debransate.

Nu e nimeni obligat sa fie fidel. Dar nu e cinstit sa atentezi la linistea altuia. Sunt fete care sunt interesate numai de barbati cuplati. Neaparat trebuie sa si-i treaca in panoplie. Si la cate pretentii au femeile de la barbati, cred ca e un fleac, o nimica toata aceasta unica pretentie a barbatilor: fidelitatea.

 

Mi-am spus parerea, nu are sens sa mai reiau, dar:

1. Eu cred ca am inteles; tu cred ca voiai sa te referi la femeie in general dar te-ai luat cu vorba si ai ajuns sa te referi la barbati in general. Se mai intampla... e un subiect complex! :doh:

2.Nu ai pentru ce sa-mi multumesti, am sa o fac cu placere de fiecare data.

3. "debransate"???!!! :haha: :doh: :) :doh: Pe-asta te rog frumos sa mi-o explici.

Editat de Varuna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga mea ai inteles total gresit. Ca sa fie clar eu sunt baiat, nu fata...

Nu fac diferentze intre femei si barbatzi... imi doresc fidelitatea de la o femeie pentru ca asa mi-o doresc fidela.... nu spun ca nu ar fi fidele... dar fidelitatea o pretuiesc cel mai mult la o femeie... In schimb un prieten bun (barbat) trebuie sa aiba tarie de caracter din punctul meu de vedere... asta il face om... imi trebuie prieteni cu mintea clara... care sa stie sa ia decizii...

nu, nu am inteles deloc gresit. hai sa iti si explic k sa nu crezi altceva decat am vrut sa demonstrez. :haha:

1. stiam k esti baiat :doh: . eu sunt pe forumul asta de mai mult timp, aveam nick`ul heidy, dar dupa ce mi`am reinstalat winu`l nu mi`a mai acceptat parola si nick`ul;

2. ceea ce am vrut eu sa arat este faptul k barbatii considera imperios necesar k femeia de langa ei sa fie fidela, sa nu`i insele, iar dak ii inseala, e clar, s`a terminat totul; totusi la ei, calitatea aceasta nu este atat de importanta, din contra, este chiar neglijabila. adik dak un barbat inseala, o face doar din plictiseala sau din distractie si nu trebuie sa ii fie ceruta socoteala, dar dak o femeie inseala, situatia se schimba total.

3. am stat de vorba mai demult cu un prieten, care este casatorit cu o femeie absolut superba, cu care are un copil de 4 luni. ceea ce mi`a spus m`a frapat. mi`a spus, citez:"ai si tu vreo prietena disponibila, care ar vrea sa isi petreaca noaptea cu mine, dar sa fie discreta si sa nu aiba pretentii?" am ramas tablou si bineinteles k l`am intrebat de ce vrea sa`si insele sotia, pentru k ii ofera tot ce ii trebuie. raspunsul lui a fost urmatorul:"k barbat, vrei varietate. sunt anumite lucruri pe care nu le poti face in pat cu sotia. insa cu o alta fata, sau curva(asa a zis el, eu doar reproduc :doh: ) poti sa te porti in pat cum vrei. poti sa o pui sa iti faca sex oral, poti sa te porti absolut umilitor cu ea." a doua intrebare a mea catre el a fost cum i`ar cadea dak sotia lui l`ar insela. mi`a raspuns k asa ceva nu ar putea sa accepte. de ce? asta nu pot eu sa`mi explic de foarte mult timp. de ce ei au voie si noi nu? :)

4. nu cred k conteaza cum te imbraci pe strada(ma refer in limita decentei :doh: ). ce conteaza dak ai o fusta scurta sau una mai lunga, adidasi sau pantofi cu toc? din cate imi amintesc eu, astea sunt hainele de pe piata. dak piata asta vinde, tu k femeie ce poti sa cumperi? si k barbat, mai ales dak stii k ai acasa o femeie care te asteapta, de ce nu poti sa rezisti?

dak nu poti k barbat sa rezisti in fata ispitei, atunci haideti sa nu mai consideram partea masculina sexul tare, ci sa le zicem sexul slab pentru k nu pot rezista. :doh:

Editat de heidy_2005

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In ceea ce priveste parerea ta, thunami ai dreptate in mare parte, insa ai generalizat mult prea mult. Inca mai exista si fete/femei care nu isi chinuie ovarele asa cum zici tu. Inca mai exista femei care se imbraca decent. Am zis ca ai dreptate in parte....am facut un fel de experiment mai mult fara sa vreau: ma imbrac intr-o zi in blugi si adidasi si am trecut pe strada aproape neobservata. A doua zi, in limita decentei, dar un pic mai sexy; un toculetz, pantaloni si bluzitza mai mulata...nu mai e nevoie sa spun cat de "observata" am fost :P. Asadar ai dreptate, dar asta nu da dreptul nici unui barbat sa hartuiasca sau si mai rau sa violeze. Mi se pare aberant ce ai afirmat in aceasta privinta.

Si ca sa fiu si eu on topic: fidelitatea este "ceruta", dar se si "ofera"? Toti vrem ca partenerii sa ne fie fideli, dar noi suntem?

 

P.S.: E interesant de citit si aici

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic853-80.html

 

Asa e. Dar m-am referit la cele care ne tortureaza cu insistentele lor ieftine. O fata care hartuieste barbatii umbland 'debransata' si emanand semnale sexuale nu are dreptul sa se pretinda hartuita. Ea e cea care hartuieste sexual pe cei din jur. Exista femei si fete educate care respecta barbatul si ti-e dreg sa te intalnesti cu ele pe strada si mai ales sa le ai in anturaj. Si ma inchin in fata lor. Dar cand le vezi pe unele cum umbla te simti in epoca de piatra. Dar se gasesc barbati si pentru ele... :)

 

Mi-am spus parerea, nu are sens sa mai reiau, dar:

1. Eu cred ca am inteles; tu cred ca voiai sa te referi la femeie in general dar te-ai luat cu vorba si ai ajuns sa te referi la barbati in general. Se mai intampla... e un subiect complex! ;)

2.Nu ai pentru ce sa-mi multumesti, am sa o fac cu placere de fiecare data.

3. "debransate"???!!! :doh: :doh: :) :) Pe-asta te rog frumos sa mi-o explici.

 

1. ironii, ironii...

2. :P

3. unii credeau ca fetele astea nu au bani de faine, dar nu au de fapt bun simy si bun gust! Sunt debransate de la educatie, etica, morala, bun simt, respect, etc.

 

Si ce te inversunezi asa...? Ca doar nu vei fi dintr-astea!?!

 

Mi-am spus parerea, nu are sens sa mai reiau, dar:

1. Eu cred ca am inteles; tu cred ca voiai sa te referi la femeie in general dar te-ai luat cu vorba si ai ajuns sa te referi la barbati in general. Se mai intampla... e un subiect complex! ;)

2.Nu ai pentru ce sa-mi multumesti, am sa o fac cu placere de fiecare data.

3. "debransate"???!!! :doh: :doh: :haha: :lol2: Pe-asta te rog frumos sa mi-o explici.

 

1. ironii, ironii...

2. :P

3. unii credeau ca fetele astea nu au bani de faine, dar nu au de fapt bun simy si bun gust! Sunt debransate de la educatie, etica, morala, bun simt, respect, etc.

 

Si ce te inversunezi asa...? Ca doar nu vei fi dintr-astea!?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa e. Dar m-am referit la cele care ne tortureaza cu insistentele lor ieftine. O fata care hartuieste barbatii umbland 'debransata' si emanand semnale sexuale nu are dreptul sa se pretinda hartuita. Ea e cea care hartuieste sexual pe cei din jur. Exista femei si fete educate care respecta barbatul si ti-e dreg sa te intalnesti cu ele pe strada si mai ales sa le ai in anturaj. Si ma inchin in fata lor. Dar cand le vezi pe unele cum umbla te simti in epoca de piatra. Dar se gasesc barbati si pentru ele... :)

 

Ai dreptate, thunami draga...Chiar veneam intr-o seara de la serviciu, era ora 22.00...in autobuz era o pustoaica cu un decolteu impresionant si o fustita atat de scurta ca i se vedea...incheietura piciorului :haha:...Fara exagerare...Chiar ma intrebam atunci daca fata aia ajunge intreaga acasa...Dar repet: asta nu da dreptul unui barbat sa fie violent sau sa violeze asa cum ziceai tu. Mi s-a intamplat o data sa devin violent verbal si nu mai avea mult pana la alt fel de violente din simplul motiv ca nu i-am dat atentie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×