Sari la conținut
Forum Roportal
Andrei

Site-uri de muzica

Postări Recomandate

Sincer...eu ,habar n-am ce sunt chestiile astea....cu plusuri....

Sa inteleg ca voi cautati sa downloadati muzica gratis?

Eu nu prea ma pricep...daca spun o gogomanie,nu aruncati cu rosii...dar,de ce nu folositi "emule"ori "shareaza"?

Le descarcati de pe net,sunt gratis...usor de instalat...si cautati cu ele,tot ce vreti!

Sunt..."pe dinafara" ? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma poate ajuta cineva cu un site de unde pot descarca gratuit si legal, fara sa incalc in nici un fel drepturile de autor, diferite melodii ale unor artisti care sunt deacord ca acele melodii sa poata fi downloadate si folosite mai departe de oricine? Am gasit http://www.ctgmusic.com/ dar aici trebuie sa ai permisiunea artistului pentru a folosi melodiile in proiecte/prezentari/etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma poate ajuta cineva cu un site de unde pot descarca gratuit si legal, fara sa incalc in nici un fel drepturile de autor, diferite melodii ale unor artisti care sunt deacord ca acele melodii sa poata fi downloadate si folosite mai departe de oricine? Am gasit http://www.ctgmusic.com/ dar aici trebuie sa ai permisiunea artistului pentru a folosi melodiile in proiecte/prezentari/etc

dude, oDC is your friend :scare:

Editat de Iron Raven

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dude, oDC is your friend :scare:

te pot ajuta eu cu un program winmx , care iti gaseste orice autor sau melodie, e ....aproape perfect, cu search cauti si gasesti in proportie de 96% orice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu am fost destul de explicit.. am nevoie de ceva muzica intrun proiect (ca daca nu se aude nimic ii sec).. dar nu vreau sa o iau de pe dc, torrent sau mai stiu eu de unde, ca dupaia ma trezesc ca ma da cineva in judecata pt ca i-am folosit muzica fara acordu lui. De aceea vreau un site de unde sa pot lua muzica gratuit si legal, un fel de muzica abandonata daca vreti, pe care o poate lua oricine si pentru care nu mai exista nici o persoana/coorporatie care sa pretinda drepturi de autor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Explicit ai fost, doar ca unii prefera metode ilegale. :o:

 

Gasesti muzica free pe c|net Download.com si romaneasca, mai mult no name, pe muzicabuna.ro

 

 

 

Mp3

 

Lista de mai jos cuprinde mp3-uri legale, ce sunt disponibile pe site-urile caselor de discuri care reprezinta formatiile respective, sau pe alte site-uri dar cu acordul caselor de discuri. Faceti click pe titlu melodiei si apoi pe "Download" pentru a o salva pe calculatorul dvs.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×