Sari la conținut
Forum Roportal
m1nunat

Encrypting File System

Postări Recomandate

salut am si eu o prob. daca poate cineva sa ma ajute am criptat un folder si fisierele din el..si sunt nite proiecte pentru licenta..am luat un virus aiurea si am fost nevoit sa formatez C-ul pentru ca nu mai puteai sa intru in pc. dar cand am terminat de formatat am realizat ca nu mai pot folosi fisierele criptate..poate nu e topicu care trebuie da nu am mai postat niciodata si nu stiu prea bine..daca poate cineva sa imi dea o solutie..ms mult. (sa le sterg nu e o solutie)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca folderul acela este pe alta partitie decat C, atunci e ok, dar daca era pe C, s-a zis cu el.

 

Presupun totusi ca nu era pe C. el mai simplu e sa pui mana pe un PowerQuest Partition Magic sau EASEUS Partition Master si sa convertesti partitia unde e foldeul tau in FAT32. Odata ce e facuta FAT32 nu mai ai restrictii pe folder. Apoi o poti converti inapoi daca vrei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca folderul acela este pe alta partitie decat C, atunci e ok, dar daca era pe C, s-a zis cu el.

 

Presupun totusi ca nu era pe C. el mai simplu e sa pui mana pe un PowerQuest Partition Magic sau EASEUS Partition Master si sa convertesti partitia unde e foldeul tau in FAT32. Odata ce e facuta FAT32 nu mai ai restrictii pe folder. Apoi o poti converti inapoi daca vrei.

 

 

am luat EASEUS Partition Master lam instalat dar nu vad cum sa fac sa convertesc D-ul ca in D e folderu cryptat.

si daca in fac FAT32 pierd tot ce e in el..explica`mi mai mult te rog frumos ca nu am mai folosit niciodata prog asta.

ms mult.

Editat de m1nunat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, daca il faci FAT32 nu pierzi nimic, dar prin CONVERTIRE, nu stergere partitie si reformatare. In Partition Magic ai la click dreapta Advanced > Convert to FAT32 (din memorie)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, daca il faci FAT32 nu pierzi nimic, dar prin CONVERTIRE, nu stergere partitie si reformatare. In Partition Magic ai la click dreapta Advanced > Convert to FAT32 (din memorie)

 

 

deci am incercat sa il fac FAT32 m`am descurcat pana la urma..dar imi spune ca nu poate fi facut FAT32 pentru ca unele fisiere sunt cryptate si nu am acces la ele.nu stiu ce sa mai zic si ce sa mai fac.astept sugestii ..daca mai exista

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se refera la NTFS Ownership :)? Ia vezi daca te ajuta asta : http://support.microsoft.com/?kbid=308421

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CUM ai criptat fisierele ??? Cu ce program ??

 

pai am criptat in felul urmator

am dat click dreapta pe un notepad important si am dat proprietati..acolo am dat advanced. si dupa aia am bifat crypted to secure data . aply si ok:)

la cateva zile am luat un virus ..am fost nevoit sa formatez C:/-ul si cand am incercat sa accesez notepadu ala..imi spunea ca nu mai am permisiune..Acces Denied.!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca se refera la NTFS Ownership :spiteful:? Ia vezi daca te ajuta asta : http://support.microsoft.com/?kbid=308421

 

 

post-227053-1243200603_thumb.jpg

uite aici am incercat sa arat prb mea. nu pot sa fac nimic pentru ca atunci cand am formatat calc. sa sters nu stiu ce key probabil ala care il arata acolo lana [Minunat@iulian] chestia aia.oricum linkul ala care lai dat tu imi explica in RO..am winds in EN si nu gasesc nimic din ce scrie acolo.

 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pentru a dezactiva partajarea simplă de fişiere, urmaţi aceşti paşi:

1. Faceţi clic pe Start, apoi pe Computerul meu.

2.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×