Sari la conținut
Forum Roportal
cocky12

Nepotrivire de caracter?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tu cauti barbatul perfect ?

Daca si el cauta femeia perfecta ? :lol2:

 

Cu dragoste si vb buna, eu cred ca se pot remedia aceste mici "defecte" .

De criticat, vad ca il critici... Dar cum il ajuti sa fie mai ordonat ?

Eu cred in puterea exemplului, insa, atat timp cat nu locuiti impreuna...

 

Ar trebui sa fii mai relaxata... ai dreptul sa iubesti orice , oricum si oricand !

Nu traiesti cu parintii lui si nici el cu ai tai .

Chiar daca tatal tau este un om ordonat acum, esti sigura ca asa a fost de la inceput ?

Ce vrei sa faci ? sa aleg pana..culegi ?

 

Mda...ai si tu dreptate...oricum, daca m-as muta cu el, m-as muta undeva departe de casa lui sau chiar in alt oras, de teama sa nu se lase influentat de ai lui si nu as avea nimic impotriva sa vina la ei! A nu se intelege ca sunt posesiva, dar vreau sa fie mai atent cu mine, sa nu ma mai dea la o parte pentru ai lui si sa nu mai fie zgarcit. Ma scoate din minti zgarcenia!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum adica este zgarcit ? Poate este doar un om calculat, ceea ce nu este rau deloc !

Si ce treaba ai tu cu parintii lui si cu banii lor ?

 

Cand ai inceput relatia cu el, nu stia ca parintii lui sunt imputiti , needucati ? Nu stiai ca nu aprind becurile si ca au taiat coada pisicii ?

 

Eu zic sa incetezi cu critica . Nu dansii te-au obligat sa intri in pat cu fiul lor.

 

Sau... cine iti tot baga in cap prostiile astea ?

 

Aici gresesti:

1) Este foarte zgarcit, atat timp cat are bani si a nu se confunda problemele: daca are bani, asta nu inseamna ca ma imbraca pe mine in aur. Pur si implu ma deranjeaza ca in loc sa iesim undeva in weekend, prefera sa stea acasa sa spele masina sau sa se uite la TV;

2) Cand am intrat in relatia cu el, nu aveam de unde sa stiu cum sunt parintii si restul familiei lui (pentru ca sta cu mai multi in casa). Toate astea le-am observat pe parcurs, ramanand SOCATA efectiv;

3) Adevarat! Nu ei m-au obligat sa intru in pat cu fiul lor...am intrat ca asa am vrut si cand am vazut ca e plin de defecte si ca ai lui si-au pus amprenta aia murdara pe el, am tot tras speranta ca se schimba!

4) Nu imi baga nimeni in cap prostiile astea, dar ai mei vazandu-ma suferind asa mai mereu, mi-au mai dat sfaturi.

 

 

Cand o sa accepte el sa fie departe de parinti, sa ma anunti si pe mine.

Faci misto de mine, nu? Cred ca niciodata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faci misto de mine, nu? Cred ca niciodata!

Nu fac niciun misto.

Doar iti demonstrez ceea ce am spus referitor la 'fatalau'.

Wake up.

 

 

Nu intelegi ca nu faci altceva decat sa iti exprimi dezaprobarea (si scriu intre paranteze cuvantul mai potrivit - DEZGUSTUL) fata de cine ESTE baiatul asta si ne arati cum esti indragostita de fapt de un personaj imaginar, creat dupa standardele tale, care insa NU ESTE respectivul.

 

Stii, cand esti inauntrul situatiei, nu vezi fineturile astea.

Cand esti in afara, le vezi. Foarte clar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aici gresesti:

1) Este foarte zgarcit, atat timp cat are bani si a nu se confunda problemele: daca are bani, asta nu inseamna ca ma imbraca pe mine in aur. Pur si implu ma deranjeaza ca in loc sa iesim undeva in weekend, prefera sa stea acasa sa spele masina sau sa se uite la TV;

2) Cand am intrat in relatia cu el, nu aveam de unde sa stiu cum sunt parintii si restul familiei lui (pentru ca sta cu mai multi in casa). Toate astea le-am observat pe parcurs, ramanand SOCATA efectiv;

3) Adevarat! Nu ei m-au obligat sa intru in pat cu fiul lor...am intrat ca asa am vrut si cand am vazut ca e plin de defecte si ca ai lui si-au pus amprenta aia murdara pe el, am tot tras speranta ca se schimba!

4) Nu imi baga nimeni in cap prostiile astea, dar ai mei vazandu-ma suferind asa mai mereu, mi-au mai dat sfaturi.

 

Nu va potriviti si gata.

El e om de casa, tu esti o persoana care vrea sa circule si sa traiasca in societate.

El are legaturi puternice cu familia, tu vrei sa le rupi.

Ii urasti familia si ii dispretuiesti comportamentul, dar vrei sa fi cu el.

De ce? Ce apreciezi la el.

 

Nu ai nici o sansa sa-l schimbi, sau sa-l indepartezi de familie.

Ori il accepti asa cum e, ori lasa-l si cauta-ti unul cu care sa te potrivesti ca stil de viata.

Chiar daca va casatoriti, veti ajunge la divort din cauza opinilor divergente.

Povestea ta a trait-o Diclona, si multe altele.

 

Este o nepotrivire de aspiratii, de ceea ce pretindeti de la viata.

Editat de Moftangiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar daca educatia parintilor lui conteaza, eu iti sugerez ca in viitoarele relatii ale tale sa cauti intai parintii, sa ii accepti si de-abia pe urma sa te uiti si la progenitura.

Se pare ca e foarte important pentru tine.

 

Chiar dacă s-a voit a fi o glumă, acest aspect a devenit foarte important şi pt mine. Da, contează să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cocky, fugi. Scapa, salveaza-te. Omul ala nu o sa se mai schimbe, ba chiar pot spune ca si bruma de caracteristici care iti mai plac la el vor disparea sub influenta familiei aleia.

Pai da, dar odata ce te-ai mutat cu el si te lovesti zilnic de probleme de genul asta, o iei razna...parca nu mai e ala pe care il iubesti. Pentru iubire faci orice, dar cu anumite limite...e pararea mea. Nu ma las calcata in picioare si sa stau sa

O iei razna sau mai rau: te transforma si pe tine. Cunosc un caz in care 10 ani din viata a pierdut tipa, a mai facut si un copil, ca pana la urma diferentele de caracter si de familie sa ii duca la divort. Familia lui tot asa cam cum spui tu ca sunt ai lui. Si stateau in acelasi bloc, isi bagau nasul peste tot, cat a costat aia, de ce nu faci nu stiu ce, de ce pui aia acolo, prezenti peste tot, si socrii si cumnatii. Eu astora le zic "neam prost".

 

Si daca e primul ce? Daca s-a dovedit ca nu e ce-ti doresti, la revedere. Trebuie sa iti calci tu pe orgoliu? pentru ce? Pentru el? Care nici macar nu e idealul tau? Doar asa, ca sa nu fii singura?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
el vrea copil, casatorie si tot tacamul, eu nu! Ai lui sunt niste inculti, ai mei nu se compara cu ei...el a primit o educatie, eu alta! De exemplu, mie imi place ca in fiecare weekend sa iesim undeva, el prefera sa stea sa se uite la TV cu ai lui, in nesimtire asa. Plus ca cu familia lui nu prea am nimic in comun. In concluzie (ca sa n-o mai lungesc, ca sunt multe de zis), credeti ca e nepotrivire de caracter? Ce sa fac? Cum sa procedez? Astept cu multumiri sfaturi de la voi!!!

 

 

Dacă acum c

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Absolut.

Numai ca atunci cand il iubesti nu tii cont de nimic. Love doesnt make sense.

QED.

 

 

Chiar dacă-l iubeşti, asta nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tratra, sincer m-ai facut sa plang...ai dreptate, ce pot sa mai zic? Dar d-asta am apelat la sfaturile voastre, ca sunt nesigura...tin la el, uneori l-as vrea numai pentru mine. Mor de nervi cand vad ca ai lui speculeaza orice detaliu impotriva mea...pentru ei sunt cea mai fitoasa, mofturoasa, crescuta cu de toate si se enerveaza numai la ideea ca eu imi doresc o cariera mai intai si apoi sa imi intemeiez o familie. Il influenteaza si pe el. Acum 2 ani, la un an de relatie, innebunisera toti: noi cand ne casatorim? Recunosc, imi placea ideea ca nu era unul care sa ma aiba in pat si atat, dar parca prea repede totul...si asta pana cand m-am angajat eu si m-am mai maturizat. Cand am vazut ce fel de oameni stilati, destepti, curati exista pe pamantul asta, mi-am dat seama ca ai lui sunt niste magari, curiosi si prosti. Iar el, din pacate, pe jumatate e rezultatul lor. Spun pe jumatate, ca e mai "modern" decat ai lui si mai deschis la minte (probabil unde lucreaza si el in oras si intra in contact cu tot felul de oameni), dar ata parca il trage tot la needucatii care il asteapta acasa seara cu o mizerie de nedescris in casa, galagie si rautati. Pot sa zic NE ASTEAPTA, pentru ca de multe ori ma mai duc si eu la el seara!

Mi se intampla deseori sa ma duc la el acasa si nu intru cu el in dormitor (mi se pare lipsa de bun simt fata de ceilalti, mai ales ca sunt decenta, zic eu), ci stam impreuna toti, iar ei efectiv nu ma intreaba nici ce fac. Cu ai lui nu pot discuta de o carte buna, un teatru, o cafea in oras, o mancare sanatoasa, orice....nu avem nimic in comun si probabil din aceasta pricina ma cred ei o ingamfata si cauta sa ma atace mereu. Dar nu e vina mea ca ei sunt prost-crescuti, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×