Sari la conținut
Forum Roportal
cocky12

Nepotrivire de caracter?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aha. Se pare ca tipul , are mai multa incredere in el, de cat ai tu in tine. :lol2:

 

Simtul asta critic , nu iti vine din nesiguranta ?

 

Ce nesiguranta? De sine sau de relatia asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E constient si vede diferentele vadite dintre ai nostri, a recunoscut...dar asa cum sunt ai lui, normal ca ii iubeste.

 

Eu nu te mai inteleg...ori esti invidioasa pe relatia fiu-parinti,ori nu. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si, toti proveneau din familii inculte si needucate ? ... :lol2:

Apropo, ti'am pus o intrebare la pagina 3 .

 

Nu, evident ca nu toti proveneau din astfel de familii, doar ca acel altcineva avea ceea ce actualului ii lipseste, dar si ii lipsea ceea ce actualul are. Cred ca asa e viata. Ca nici eu nu sunt perfecta!

Ma complac in situatia asta ca tin la el foarte mult, imi place ideea de relatie serioasa etc....dar pana cand sa mai rezist asa? D-aia am indraznit sa va cer voua sfaturi si sa va rog sa imi spuneti daca sunt paranoica sau nu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu te mai inteleg...ori esti invidioasa pe relatia fiu-parinti,ori nu. :lol2:

 

Offf, cred ca nu stiu eu sa povestesc! Nu sunt invidioasa deloc, am precizat ca nu am nimic impotriva faptului ca el isi iubeste parintii. Cred ca toti ii iubim. Doar ca ma deranjeaza ca nu stie sa faca diferenta intre iubita si familie si ca are apucaturi ca ai lui, de taran, are obiceiuri ca ale alora...prostesti, de tara etc. Nu sufla un cuvant in fata lor si asa mai departe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar ca ma deranjeaza ca nu stie sa faca diferenta intre iubita si familie si ca are apucaturi ca ai lui, de taran, are obiceiuri ca ale alora...prostesti, de tara etc. .

 

Vezi , am avut dreptatea . Esti snoaba si superficiala , dar nu lua afirmatia mea ca o rautate , ci doar ca o carenta determinata de varsta . :lol2:

 

In alta ordine de idei , vei constata cu timpul , ca taranii pot fi si curati , atat in farfurii , cat si sufleteste !

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vezi cum e viata ? Desi nu toti barbatii provin din familii inculte si needucate , totusi, te-ai intors la el .

Eu zic sa te concentrezi pe calitatile lui [ daca nu avea, nu stateai cu el-zic eu] si sa termini cu analiza "furculitei ne..spalate".

 

Foarte bine ca esti o femeie harnica... adica.. normala.

Iar daca mama lui nu este atat de harnica-curata , este treaba ei. Asta nu tre sa te afecteze pe tine.

 

Stii cand ma afecteaza? Cand mergem pe undeva si vad ca isi lasa sosetele murdare langa pat sau chilotii aruncati in baie. SAU cand desface ceva si lasa hartia pe unde ii vine, cand deschide o sticla cu suc si uita sa ii mai puna dopul etc.

Are si calitati si cu siguranta defectele astea le are de la ai lui. E exagerat de zgarcit...ma scoate din minti. Si are bani...nu ca Patriciu, dar are. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In alta ordine de idei , vei constata cu timpul , ca taranii pot fi si curati , atat in farfurii , cat si sufleteste !

 

Nuuuu...cum pot fi niste oameni curati in farfurii cand ei sunt niste nesimtiti care mananca pana la saturatie si nici atunci nu se opresc si se ridica de la masa lasand totul plin de ulei, cu firimituri si farfurii jegoase si spalate de fiecare data de mantuiala sau oameni curati sufleteste care sunt invidiosi, dusmanosi, curiosi la modul exagerat si care speculeaza orice??? Asta e parerea ta? Poate nu am fost eu suficient de clara!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Offf, cred ca nu stiu eu sa povestesc! Nu sunt invidioasa deloc, am precizat ca nu am nimic impotriva faptului ca el isi iubeste parintii. Cred ca toti ii iubim. Doar ca ma deranjeaza ca nu stie sa faca diferenta intre iubita si familie si ca are apucaturi ca ai lui, de taran, are obiceiuri ca ale alora...prostesti, de tara etc. Nu sufla un cuvant in fata lor si asa mai departe.

 

Probabil! :rot:

 

Faptul ca te iubeste...ma rog,e in relatie cu tine:fata culta,care stii sa folosesti tacamurile,etc,nu inseamna musai ca trebuie sa se apuce de reeducat parinti neciopliti.Nu crezi ca ceri cam mult?

Ar trebui sa te concentrezi pe relatia voastra si sa nu cauti scuze ca sa-l indepartezi de familie ... motivele tale sunt cam puerile.Ori il accepti cum e,ori...altu ' la rand! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Credeti ca daca aleg eu sa nu il mai vizitez deloc, fac bine? Ca asa, nici nu ii mai zic nimic de ai lui si ce ma deranjeaza ca sa ne certam mereu si stau si eu mai linistita, ca nu mai interactionez cu "aia".

Doar ca mai raman defectele lui si obiceiurile proaste, iar zgarcenia o are in sange...ca asa a fost si tatal lui de mic: stingea lumina in casa ca sa nu consume...acum realizez eu: cred ca d-aia nu spala vasele, ca se consuma apa!

Nu sunt rautacioasa, dar daca stai sa te gandesti asa e. Si repet: sunt oameni care au de unde consuma, nu saraci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×