Sari la conținut
Forum Roportal
cocky12

Nepotrivire de caracter?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nici eu nu stiu, tin la el foarte mult...suntem de atata timp impreuna, am fost plecati peste tot impreuna, orice coltisor imi aduce aminte de el...e greu sa trec peste o despartire mai ales ca il vad ca ma iubeste, dar ma deranjeaza cand ma da la o parte pe mine pentru ai lui. Consider ca ar trebui sa stie sa faca diferenta intre parinti si iubita. Ca eu niciodata nu i-am interzis sa mai vorbeasca cu ai lui sau altceva legat de ei, doamne fereste...

Asta e dependenta, autosuficienta si un mini-santaj emotional pe care ti-l aplici singura.

 

Daca spuneai ca te simti completata de catre el, mai era ceva.

 

Deschide-ti ochii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si o completare...familia lui este foarte dezordonata, imputita...sunt genul de oameni care daca mananca acum, se ridica de la masa fara sa stranga...nici macar farfuria in chiuveta nu si-o pun...

Stiu ca e amuzant ce spun, dar nimicurile astea efectiv ma innebunesc! Am ajuns sa imi fie scarba sa mananc ceva la el ca mi se da furculita murdara sau paharul in care imi pun apa are resturi de mancare uscata pe el.

Pai e frumos asa?

Asta vreau sa spun....eu nu am fost crescuta asa, la naiba! Intelegeti? M-am saturat sa plang mereu...imi doresc sa ma marit peste ceva ani, vreau copii, vreau sa ma marit cu un singur barbat, nu cu toata familia lui de nesimtiti care probabil daca ma mut la ei, eu fac curatenie toata ziua si ei se culca pe o ureche ca a venit servitoarea in casa.

Plus ca in acea casa nu m-as simti niciodata ca in a mea (a noastra, ma rog). Mai bine stau cu chirie, dar nu ma bate nimeni la cap!

Editat de cocky12

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
COUGH.

 

Ia mai citeste o data.

Dar si printre randuri.

Intr-adevar a scris si ca nu au carte, dar nu asta e pb, ci ca se dau destepti desi nu au cu ce.

Cunosc oameni analfabeti dar de un bun simt si de o intelepciune extrordinara ... insa se pare ca nu e cazul viitorilor ei socrii.

 

Nici eu nu stiu, tin la el foarte mult...suntem de atata timp impreuna, am fost plecati peste tot impreuna, orice coltisor imi aduce aminte de el...e greu sa trec peste o despartire mai ales ca il vad ca ma iubeste, dar ma deranjeaza cand ma da la o parte pe mine pentru ai lui. Consider ca ar trebui sa stie sa faca diferenta intre parinti si iubita. Ca eu niciodata nu i-am interzis sa mai vorbeasca cu ai lui sau altceva legat de ei, doamne fereste...

Nu stiu ce sa-ti zic, poate va realiza cu timpul ca trebuie sa faca diferenta, iti iubesti parintii, dar asta nu inseamna ca trebuie sa le permita sa intervina in relatia cu tine. Dar e greu asta, femeile o fac mai usor, nu stiu de ce barbatii sunt atat de atasati de parinti si nu reusesc sa inteleaga ca in primul rand sotia ii e familie, din momentul in care se insoara. Voi inca nu sunteti casatoriti, dar eu nu-l vad pe al tau prieten sa se desprinda prea usor.

Editat de samsara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-adevar a scris si ca nu au carte, dar nu asta e pb, ci ca se dau destepti desi nu au cu ce.

Dont get it twisted.

La asta (cred ca) se referea Ravl.

 

Pentru ca 'expozitiunea' lui Cocky denota si ceva opulenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intr-adevar a scris si ca nu au carte, dar nu asta e pb, ci ca se dau destepti desi nu au cu ce.

Cunosc oameni analfabeti dar de un bun simt si de o intelepciune extrordinara ... insa se pare ca nu e cazul viitorilor ei socrii.

 

Exact...ai inteles cel mai bine ceea ce vreau eu sa spun aici...si nu sunt falsa, snoaba sau mai stiu eu cum mi-au zis altii. Probabil intelegi ca ai trecut prin asa ceva sau cunosti persoane.

Mor pe oamenii inculti care fac pe desteptii. Nu suport asa ceva! Eu am invatat sa tac si sa ascult, nu sa nu ascult si sa vorbesc asa aiurea, ca ei! Dar daca le spun ceva (desi nu o fac), zic ca fac pe desteapta, sunt plina de aere si asa mai departe!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru ca 'expozitiunea' lui Cocky denota si ceva opulenta.

Da, iti dau dreptate, o fi o fire mandra orgolioasa ii place luxul, cercurile selecte, oamenii inteligenti etc. Dar buba nu vine de aici. Ca una e sa fii sarac, dar curat, nu cu blidele murdare. Dar acesta e alt aspect. Idee e ca iubitul ei e prea atsat de ai lui, ca ea nu mai exista cand e cu familia lui. Ii cunosc situatia pentru ca mai mult sau mai putin am trait si eu asa ceva. O intelegi cand o traiesti pe propria piele. Din pacate nu e suficienta iubirea ( oamenii nu au ajuns inca l aun nivel de iubire de poveste si sacrificiu ), e importanta ca cei doi sa vina din mediii catusi de cat apropiate, e importanta educatia ... toate isi vor spune cuvantul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, iti dau dreptate, o fi o fire mandra orgolioasa ii place luxul, cercurile selecte, oamenii inteligenti etc. Dar buba nu vine de aici. Ca una e sa fii sarac, dar curat, nu cu blidele murdare. Dar acesta e alt aspect. Idee e ca iubitul ei e prea atsat de ai lui, ca ea nu mai exista cand e cu familia lui. Ii cunosc situatia pentru ca mai mult sau mai putin am trait si eu asa ceva. O intelegi cand o traiesti pe propria piele. Din pacate nu e suficienta iubirea ( oamenii nu au ajuns inca l aun nivel de iubire de poveste si sacrificiu ), e importanta ca cei doi sa vina din mediii catusi de cat apropiate, e importanta educatia ... toate isi vor spune cuvantul.

Aici nu discutam despre razboiul nora-soacra.

Cred ca e destul de faimos.

 

Era o observatie la modul in care Cocky pune problema.

 

 

Altfel, repet: tu crezi ca il iubeste? Daca da, iti sugerez sa recitesti modul in care il 'zugraveste'.

Sigur, ea CREDE ca il iubeste.

And thats my resolution.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am cautat sa vad daca ea il iubeste, asta numai ea stie, nu pot sa-mi dau cu parerea. Cee ce am putut sa-i zic sigur e ca o vor avea si pe viitor mari probleme de cuplu din cauza diferentelor dintre ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca imi plac cercurile selecte, oamenii de calitate etc. Interactionez zilnic cu astfel de oameni pentru ca lucrez cu ei. DAR: nu am nimic impotriva saracilor, incultilor care isi vad de treaba lor, ma cobor si incerc sa ma ridic la orice nivel, sunt credincioasa...nici nu stiu ce sa va mai spun.

Poate ca d-asta sunt asa: ca la serviciu vad oameni cu prestanta si cand ma duc la el si dau de prostii aia care daca intru si ii salut, abia imi raspund cu o jumatate de gura, pai mor de nervi.

NU SUPORT sa ma intrebe ce salariu am, de ce am mai fost la doctor, sa ma traga de limba cu diferite probleme. PENTRU CA NICI EU NU II INTREB PE EI. Vorbesc frumos cu ei, dar a se intelege: nu intervin in familia lor. Mi s-a intamplat sa ii vad pe strada si sa se faca ca nu ma vad. Pai tot eu sunt aia OPULENTA?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur ca imi plac cercurile selecte, oamenii de calitate etc. Interactionez zilnic cu astfel de oameni pentru ca lucrez cu ei. DAR: nu am nimic impotriva saracilor, incultilor care isi vad de treaba lor, ma cobor si incerc sa ma ridic la orice nivel, sunt credincioasa...nici nu stiu ce sa va mai spun.

Poate ca d-asta sunt asa: ca la serviciu vad oameni cu prestanta si cand ma duc la el si dau de prostii aia care daca intru si ii salut, abia imi raspund cu o jumatate de gura, pai mor de nervi.

NU SUPORT sa ma intrebe ce salariu am, de ce am mai fost la doctor, sa ma traga de limba cu diferite probleme. PENTRU CA NICI EU NU II INTREB PE EI. Vorbesc frumos cu ei, dar a se intelege: nu intervin in familia lor. Mi s-a intamplat sa ii vad pe strada si sa se faca ca nu ma vad. Pai tot eu sunt aia OPULENTA?

Sa cauti ce e mai bun in viata si sa iti placa lucrurile selecte nu e o vina, e un merit.

 

Din ceea ce spui tu, eu nu inteleg decat ca il dezavuezi pe el si felul in care zace la TV, sau cam asa ceva.

El nu are parinti educati, tu da.

Tu esti o printesa, el e un cersetor.

Sigur, povestea e frumoasa, insa se termina prost.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×