Sari la conținut
Forum Roportal
cocky12

Nepotrivire de caracter?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hello...iar am o problema si va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi!

De 3 ani de cand am o relatie (timp in care am mai fost despartiti, iar eu am fost cu altcineva din prostie, razbunare sau ce o fi fost), ne tot certam ca chiorii din urmatoarele: el vrea copil, casatorie si tot tacamul, eu nu!Amandoi avem pana in 25 de ani. Ai lui sunt niste inculti, ai mei nu se compara cu ei...el a primit o educatie, eu alta! De exemplu, mie imi place ca in fiecare weekend sa iesim undeva, el prefera sa stea sa se uite la TV cu ai lui, in nesimtire asa. Plus ca cu familia lui nu prea am nimic in comun. Mi se intampla sa merg la el acasa si ei sa nu ma bage deloc in seama, etc.

In concluzie (ca sa n-o mai lungesc, ca sunt multe de zis), credeti ca e nepotrivire de caracter? Ce sa fac? Sa ma despart de el acum cat mai am timp? Ma gandesc ca anii trec si va trebui sa ma gandesc si la o familie, nu? Nici nu stiu daca il iubesc...poate ca da, ca daca nu ma mai cauta, innebunesc!

Cum sa procedez? Astept cu multumiri sfaturi de la voi!!! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu despre ce nepotrivire de caracter vorbesti? Despre cea dintre tine si "socri"?

Nu prea se intelege care este problema ta in legatura cu el...mai mult esti deranjata de familia lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe bune acum.. voi tineti unul la altul? , dar gandestete ca omul de care vei petrece tot restul vietii nu iti seamana deloc si va fi un chin pt tine.. si faza ca sta la televizor poate e prea obosit sau ai incercat sa ii propui sa iesiti sa va plimbati sau sa mergeti la un restaurant ceva.. Treaba cu socrii e penibila pt k ca nu o sa stai alaturi de ei si chiar nu cont dak ei te plac sau nu.. sunt in aceeasi problema mamei nu ii place prietena mea si cu toate astea stam impreuna si nu o deranjaza faptul asta.. si nu se pune problema unei casatorii dak voi nu va intelegi nu faceti altceva decat sa va faceti viatza amara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu despre ce nepotrivire de caracter vorbesti? Despre cea dintre tine si "socri"?

Nu prea se intelege care este problema ta in legatura cu el...mai mult esti deranjata de familia lui.

 

Pai sunt deranjata de familia lui, ca nu sunt niste oameni educati, normali.....nici ai mei nu sunt perfecti, dar au cei 7 ani de acasa. Sunt foarte invidiosi, rai, dusmanosi...ma gandesc cu groaza daca va fi sa fim impreuna pentru tot restul vietii ce naiba fac cu ei asa...ca va trebui sa ne vizitam, macar in obrazul sotului meu, nu?

Cat despre el (prietenul meu), sigur ca ma deranjeaza, pentru ca prin vene ii curge sangele alor lui si e din acelasi aluat. S-a mai schimbat el, dar nu atat cat as vrea eu ca sa ne intelegem.....are aceleasi apucaturi ca ai lui, aceleasi obiceiuri taranesti...iesim in oras mai mult de gura mea, rar are initiative de genul asta! Asta pentru ca asa a fost crescut, sa stea acasa si sa nu cheltuie banii....

 

Treaba cu socrii e penibila pt k ca nu o sa stai alaturi de ei si chiar nu cont dak ei te plac sau nu..

 

Nu e chiar asa, ca ai lui viseaza sa stam cu totii...uite, alta problema in care nu suntem pe aceeasi lungime de unda...prietenul meu mi-a mai zis in ultima vreme ca abia asteapta sa stam numai noi doi, etc., desi pana acum imi zicea ca el nu concepe sa stea fara ai lui, ca asa vor aia! Mi-e teama ca schimbarea lui sa nu fie de suprafata si sa imi faca mie impresie, iar poate dupa ce ne casatorim, isi arata adevarata fata!

Eu nu vrea sa ma marit acum...vreau sa imi fac o cariera, ai mei ar fi foarte mandri de mine si nu vreau sa ii dezamagesc pentru ca si-au dat toata silinta ca eu sa fiu educata cum trebuie si mi-au oferit totul pe tava. I-ar durea sufletul sa ma vada plangand mereu, si-asa o fac de pe acum, din pacate...

Editat de cocky12

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai sunt deranjata de familia lui, ca nu sunt niste oameni educati, normali.....nici ai mei nu sunt perfecti, dar au cei 7 ani de acasa. Sunt foarte invidiosi, rai, dusmanosi...ma gandesc cu groaza daca va fi sa fim impreuna pentru tot restul vietii ce naiba fac cu ei asa...ca va trebui sa ne vizitam, macar in obrazul sotului meu, nu?

Cat despre el (prietenul meu), sigur ca ma deranjeaza, pentru ca prin vene ii curge sangele alor lui si e din acelasi aluat. S-a mai schimbat el, dar nu atat cat as vrea eu ca sa ne intelegem.....are aceleasi apucaturi ca ai lui, aceleasi obiceiuri taranesti...iesim in oras mai mult de gura mea, rar are initiative de genul asta! Asta pentru ca asa a fost crescut, sa stea acasa si sa nu cheltuie banii....

 

 

 

Nu e chiar asa, ca ai lui viseaza sa stam cu totii...uite, alta problema in care nu suntem pe aceeasi lungime de unda...prietenul meu mi-a mai zis in ultima vreme ca abia asteapta sa stam numai noi doi, etc., desi pana acum imi zicea ca el nu concepe sa stea fara ai lui, ca asa vor aia! Mi-e teama ca schimbarea lui sa nu fie de suprafata si sa imi faca mie impresie, iar poate dupa ce ne casatorim, isi arata adevarata fata!

Eu nu vrea sa ma marit acum...vreau sa imi fac o cariera, ai mei ar fi foarte mandri de mine si nu vreau sa ii dezamagesc pentru ca si-au dat toata silinta ca eu sa fiu educata cum trebuie si mi-au oferit totul pe tava. I-ar durea sufletul sa ma vada plangand mereu, si-asa o fac de pe acum, din pacate...

poate asta e problema ta. ca ai tai ti-au oferit totul pe tava. :lol2: si mai si recunosti, la cat de educata esti

 

la serios vorbind, tu cand l-ai cunoscut pe barbatul asta, care - cum spui tu- daca nu te cauta, innebunesti....nu l-ai vazut cum e?

tu nici nu il iubesti pe omul asta.atata timp cat ai in cap doar cum sa-l schimbi si il critici la orice pas.

lasa-l sa plece sa fie fericit cu alta. cu tine nu va fi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hello...iar am o problema si va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi!

De 3 ani de cand am o relatie (timp in care am mai fost despartiti, iar eu am fost cu altcineva din prostie, razbunare sau ce o fi fost), ne tot certam ca chiorii din urmatoarele: el vrea copil, casatorie si tot tacamul, eu nu!Amandoi avem pana in 25 de ani. Ai lui sunt niste inculti, ai mei nu se compara cu ei...el a primit o educatie, eu alta! De exemplu, mie imi place ca in fiecare weekend sa iesim undeva, el prefera sa stea sa se uite la TV cu ai lui, in nesimtire asa. Plus ca cu familia lui nu prea am nimic in comun. Mi se intampla sa merg la el acasa si ei sa nu ma bage deloc in seama, etc.

In concluzie (ca sa n-o mai lungesc, ca sunt multe de zis), credeti ca e nepotrivire de caracter? Ce sa fac? Sa ma despart de el acum cat mai am timp? Ma gandesc ca anii trec si va trebui sa ma gandesc si la o familie, nu? Nici nu stiu daca il iubesc...poate ca da, ca daca nu ma mai cauta, innebunesc!

Cum sa procedez? Astept cu multumiri sfaturi de la voi!!! :lol2:

 

Eu as fugi mancand pamantul! :rot: Nu e de tine. In genul asta de familii te casatoresti cu toata familia nu doar cu el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa te gandesti foarte bine la familia lui, clar te deranjeaza, clar el le va lua apararea, clar va sta dupa fusta muma-sii si a lu tac-su si p eviitor ( dac ala nici 25 de ani el prefera sa stea cu ei la tv decat sa iasa cu tine in oras ) ... te va macina acest aspect pana in panzele albe.

 

Pfff nu suport acest gen de barbati, dupa mamicuta si taticutu ... :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din toate astea, eu nu inteleg decat ca de fapt nu il iubesti deloc, ba nici nu il apreciezi.

O rupere a relatiei este mai mult decat iminenta din partea ta.

Ce te tine?

 

Ca innebunesti daca nu te suna?

Asta nu inseamna decat un egocentrism. Din cauza asta ramai cu el: pentru TINE.

 

Iar daca educatia parintilor lui conteaza, eu iti sugerez ca in viitoarele relatii ale tale sa cauti intai parintii, sa ii accepti si de-abia pe urma sa te uiti si la progenitura.

Se pare ca e foarte important pentru tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta o inteleg doar cei casatoriti cu soacre acre cu socrii egoisti care baga bete in roate cand fiul le mananca din palma si face orice numai sa nu-i supere, insa pe nevasta da-o-n spanaci ca doar nu traieste cu ea, ci cu parintii lui :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×