Sari la conținut
Forum Roportal
crystyann

De ce asa multa suparare?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

M auit in jurul meu , pe strada sau pe net si vad numai oameni suparati..nimeni nu mai spera, nimeni nu mai zambeste....toti vad jumatatea goala a paharului cand ar putea sa o vada pe cea plina..

De ce sunteti suparati? Este prea greu sa zambiti?...Unde a disparut optimismul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Alt topic propice lamentarilor si vaicarelilor... :roll: Asta daca nu, mai stiii, 'fermecatorul, voinicul, si cavalerul pasaroi cumva chiar ii va convinge sa zambeasca .. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spre surprindere cuiva fermecatorul pasaroi chiar are darul de a ne face sa zambim...

 

On topic: Chiar exista prea multa tristete in lume asta. Prea multi oameni s-au lasat atrasi in banalul cotidian si au uitat sa mai zambeasca sincer.

De ce asa de multa suparare? Viata ne face astfel...Dar am observat ceva: cu cat un om este mai trist, are mai ulte necazuri, cu atat zambetul lui este mai fermecator. Nu generalizez, dar asta am observat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, suprinsa placut

App, ai facut o observatie buna. In alta ordine de idei, acum, sunt si oameni care prefera sa fie tristi, nemultumiti, daca le place asa, cum se numesc problemele lor? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, suprinsa placut

App, ai facut o observatie buna. In alta ordine de idei, acum, sunt si oameni care prefera sa fie tristi, nemultumiti, daca le place asa, cum se numesc problemele lor? :roll:

 

Exista si oameni tristi si nemultumti, dar asta pt ca se incapataneaza sa fie astfel...Un ras cristalin de copil sau o raza de soare (ma repet :cheer: ) pot face si din cel mai ursuz om unul mai bland si mai pur sufleteste.

Problema lor este incapatanarea dupa parerea mea...Si lipsa cu desavarsire a vointei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista si oameni tristi si nemultumti, dar asta pt ca se incapataneaza sa fie astfel...Un ras cristalin de copil sau o raza de soare (ma repet :roll: ) pot face si din cel mai ursuz om unul mai bland si mai pur sufleteste.

Problema lor este incapatanarea dupa parerea mea...Si lipsa cu desavarsire a vointei.

Da, se incapateaneaza, dar si asta are multe cauze. le putem discuta mult si bine :cheer:

Uneori vine din egoism, diferenta dintre atitudinea parintilor si cea a oamenilor din jur. Ca sa nu dau impresia ca aberez, de exemplu un copil rasfatat, nimereste intr-un grup social unde toti au reguli egale, asta il face sa se inchida si sa-si faca o lume separata in care domnesc dorintele lui. SAu poate chiar au motive reale sa se complaca.

Ideea era totusi, ca nu mai am naivitatea pe care o aveam candva crezand ca poti schimba un om, nu! fiecare pe limba lui moare. si-o sa inteleg eu pana la urma cum sta treaba, dar mai greu, recunosc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e suparare in lumew pentru ca avem unori asteptari prea mari si la sfarsit cand vedem ca nu reusim sa facem ce speram ne deprimam...spunem ca ne e mai bine asa..ca la ce rost sa ne mai chinuim sa fim fericiti...e prea multa deprimare si greutate in lume

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da.Exista foarte multa suparare in lume.Am observat si eu mergand pe strada ca in jurul nostru sunt numai oameni tristi,grabiti,indiferenti...Toata lumea are probleme majore sau minore..asta e adevarat...insa nu trebuie sa uitam sa zambim.

Ne facem planuri pe care de multe ori nu le putem duce pana la capat...visam la un conditie mai buna,o alta lume mai roz dar nu am face nimic pt a le schimba.Ar trebui sa incepem cu noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

astazi,pentru cel ce a deschis topicul asta sunt fericita! :roll:

e bine?

 

o fi si din cauza vinului sfant pe care l-am baut astazi :cheer:" ..nu stiu..dar is tare vesela!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, aveti dreptate in tot ce ati postata pana acum . . . DAR totusi, nu poti sa mergi pe strada si sa vezi oameni efectiv ranjind la tot ce le iese in cale!

 

Offtopic : Acum cineva o sa dea reply postului meu si o sa zica ca am interpretat gresit, cum mereu mi se intampla, dar asta e, eu mi-am spus parerea! :cheer: :roll:

 

Fiecare om, in viata e trist, dar e si vesel! Iar atunci cand este vesel, poate nu stie sa arate acest lucreu, sau nu vrea ca altii sa vada acest lucru, sau pur si simplu are o fata monotona, pt. ca e indiferent!...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×