Sari la conținut
Forum Roportal
laursan3

Am nevoie de ajutor: Hardware si drivere!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum pot vedea componentele unui calculator fara sa-l desfac si fara sa am acces la vreun manual de utilizare?

 

Exista vreun program cu ajutorul caruia pot scana calculatorul pentru a sti care sunt driverele de care am nevoie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa vezi ce componente contine un PC poti folosi Everest sau Astra32. Ce fel de drivere ai nevoie poti afla (si) cu Driver Genius si Driver Magician sau poti sa cauti pe site-urile fiecarui producator in parte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa vezi ce componente contine un PC poti folosi Everest sau Astra32. Ce fel de drivere ai nevoie poti afla (si) cu Driver Genius si Driver Magician sau poti sa cauti pe site-urile fiecarui producator in parte.

Everest vede componentele FARA DRIVERE INSTALATE ??? Adica, vede denumirea exacta a componentei?? Cred ca nu, din cite stiu eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce-i drept, Everestul l-am folosit mai mult pentru generarea de rapoarte full pe PC-uri pe care era deja instalat cam tot. Astra in schimb stie sa iti spuna ce ai in PC si fara drivere, chiar si in DOS-Mode (varianta potrivita). Si nici nu trebuie sa deschizi PC-ul, exact asa cum se cere, nu cum ai pus tu reclama (din nou) la blogul tau, draga queensoft.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×