Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

Vinurile din comert

Evaluează acest topic

credeti ca vinul din comert "a vazut" struguri?  

26 membri au votat

  1. 1. da, cam 10%

    • nu, vinul din comert este un amestec de chimicale
      7
    • vinurile ieftine sunt facaturi, si mai sint si periculoase
      7
    • sunt 100/100naturale
      1
    • 90% ceea ce sa numeste " vin" in comert nu este vin
      11


Postări Recomandate

Acum depinde si de ce vin este vorba.Ce pretentii poti sa ai de la un vin de 10 lei noi sticla?Aici nu mi-am luat teapa cu nici un vin,si nu beau orice.De obicei vinul meu preferat este marca Krug,un vin austriac de exceptie.Din pacate se gaseste mai greu in magazine,noi luandu-l direct de la sursa din Heuringer(restaurant traditional austriac).Iar seful ne este prieten bun..Luna trecuta am primit 2 sticle de vin romanesc de la un medic stomatolog roman.Cand m-am uitat la ani am fost placut surprinsa sa vad ca sant din 1990.De data asta o sa le pastrez bine pt.ca de ziua mea s-au baut din greseala 2 sticle de vin vechi de vreo 15 ani..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum depinde si de ce vin este vorba.Ce pretentii poti sa ai de la un vin de 10 lei noi sticla?Aici nu mi-am luat teapa cu nici un vin,si nu beau orice.De obicei vinul meu preferat este marca Krug,un vin austriac de exceptie.Din pacate se gaseste mai greu in magazine,noi luandu-l direct de la sursa din Heuringer(restaurant traditional austriac).Iar seful ne este prieten bun..Luna trecuta am primit 2 sticle de vin romanesc de la un medic stomatolog roman.Cand m-am uitat la ani am fost placut surprinsa sa vad ca sant din 1990.De data asta o sa le pastrez bine pt.ca de ziua mea s-au baut din greseala 2 sticle de vin vechi de vreo 15 ani..

Pai ce ..il tineati de biobelou..? 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Il tineam pentru mine nu pentru cei 30 de invitati.. :o:

..e lasa ca iti fac eu cadou o sticla de Mouton Rothschild ..si sa te gandesti la mine cand o bei..:jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am primit o sticla de merlot din 2000 super

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cel rosu foarte dulce :bye:

Editat de subarah

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am primit o sticla de merlot din 2000 super

 

Am cateva sticle de vin din 1990..

Acum cine vrea sa savureze un vin bun doar nu o sa dea buzna la supermarket dupa o sticla de "Babanu"?(nu stiu cat de bine am zis dar am vazut ceva de genul asta intr-un supermarket bucurestean..)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am cateva sticle de vin din 1990..

Acum cine vrea sa savureze un vin bun doar nu o sa dea buzna la supermarket dupa o sticla de "Babanu"?(nu stiu cat de bine am zis dar am vazut ceva de genul asta intr-un supermarket bucurestean..)

 

da sa este da nu am incercat nu suna bine in urechea mea asa sa bea ei cu mama lor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×