Sari la conținut
Forum Roportal
Adita232

Iubita Geloasa

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hai bre Lupini, o iei pe aratura, zau asa.

 

De ce, pentru că scriu ce cred eu ? La fel pot să spun şi eu despre tine, dar, nu e frumos. Eu zic că tot ce spui e ideea ta care e respectată.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce, pentru că scriu ce cred eu ? La fel pot să spun şi eu despre tine, dar, nu e frumos. Eu zic că tot ce spui e ideea ta care e respectată.

Ce suparacios esti :doh:Glumeam

 

 

 

Zi-mi...ce-i care-i limita normalului? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din contră, gelozia apropie şi mai mult doi oameni, fără ca ei să-şi dea seama. Celor mai mulţi oameni - bărbaţi şi femei - le place să simtă că partenerii lor sunt geloşi, pentru că se simt iubiţi. Dacă să despart,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma... si eu sunt geloasa, dar nu sunt exagerata. Doar cand am motiv ma umplu de nervi, dar nu fac scene, nu-mi place sa controlez omu`, sa-i citesc jurnalu`, sms-urile, sa-i contorizez apelurile, sa-l urmaresc, samd.

 

Mi se pare de prost gust. In fine, e relatia ta. Dar baga-ti mintile in cap, n-ajungi prea departe cu fetita asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare! Sunt impreuna cu iubita mea de 1 an si nu stiu cum sa o fac sa scape de gelozie. Devine geloasa din cele mai copilaresti motive. Si din cauza asta se supara rau pe mine si stau o zii doua sa o impac. De exemplu, ultima data a devenit geloasa pentru ca o fata avea un blog pe care deschisese un topic despre o olimpiada nationala. La aceasta olimpiada am participat si eu si ea si in acel topic a postat poze de grup printre care apaream si eu. Copilaresc nu? Am incercat sa vorbesc cu ea sa-i explic mereu ca nu trebuie sa fie geloasa, mai ales ca e anemica si atunci cand se enerveaza devine foarte slabita si are migrene. Nu vrea sa inteleaga ca prin aceasta gelozie face rau si ei si relatiei. Dar intre timp ea tot povesteste tot felul de ipostaze false prin care incearca sa ma faca pe mine gelos. Si se simte foarte bine daca vede ca devin gelos. Eu nu sunt gelos de felul meu. O aud ca vorbeste cu colegi la scoala, dar am incredere in ea. In schimb daca aude ca vorbesc eu cu colege la scoala incepe furtuna :(. Ea nu vrea sa se schimbe(asta zice si ea), zice ca asa e ea sa o accept asa cum e. Mi-a povestit ca odata cand era ea mai mica a paruit-o pe o tipa doar pentru ca a zis despre un tip care ii placea iubitei mele pe atunci ca e urat. Este si foarte impulsiva.

Am si eu rude, cupluri casatorite de zeci de ani si la o petrece se intampla ca fiecare din ei de danseze cu o alta persoana de sex opus, si nu devine nimeni gelos/geloasa. Inclusiv parintii mei sunt asa. In cazul meu nici atat de "departe" nu merg lucrurile si iubita mea devine extrem de geloasa. Ce sa fac? Problema e ca de un an continuam tot asa si simt ca ajung la capatul puterilor mele de intelegere.

 

Incearca sa eviti situatiile care o nemultumesc.

Si s-o faci sa aiba incredere in tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa te te consolezi cu ideea ca nu numai ea este asa, ca ea trebuie sa aiba mai multe relatii in care sa piarda din cauza unui comportament care deranjeaza, sa se loveasca singura de consecintele geloziei nejustificate (DACA e nejustificata).are numai 16 ani si nu poti sa ii ceri un comportament matur pentru ca nu este cazul, las-o sa fie rebele sau cum mai zici tu...se va schimba numai daca viata o va schimba...nu ii cere sa simta si sa gandeasca ca o femeie pentru ca nu e femeie cu adevarat

si ca sa iti fie si tie mai usor sa traiesti langa ea, ignora-i reprosurile cat poti tu de diplomat si nu ii mai da atata atentie si explicatii .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iese fum daca nu e foc? O femeie nu e geloasa daca nu are motive (chiar daca le neaga).

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×