Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am facut o liposuctie acum 2 saptamani si trebuie sa port un fel de "burtiera" :) Problema este ca ma strange destul de tare si ma doare cam toata zona unde o tin adica burta...A mai facut cineva o astfel de interventie ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am facut o liposuctie acum 2 saptamani si trebuie sa port un fel de "burtiera" :) Problema este ca ma strange destul de tare si ma doare cam toata zona unde o tin adica burta...A mai facut cineva o astfel de interventie ?

Nu.

Dar de ce ai facut, ca nu pari a avea nevoie.

Si cat te-a costat ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am facut o liposuctie acum 2 saptamani si trebuie sa port un fel de "burtiera" :) Problema este ca ma strange destul de tare si ma doare cam toata zona unde o tin adica burta...A mai facut cineva o astfel de interventie ?

 

Nu, mi-ar fi frica. oricand te urci pe masa de operatie iti asumi un mare risc, si n-as trece printr-o operatie daca n-as avea neaparata nevoie. Plus ca am auzit povesti cu liposuctii care au mers prost (una abdominala de exemplu; tipul a stat 6 luni in spital). Nu m-as opera din motive estetice. Am auzit ca sunt normale durerile pentru o vreme, si e logic de fapt, din moment ce corpul tau a fost schimbat brusc, presupun. Dupa orice operatie zona ramane sensibila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu.

Dar de ce ai facut, ca nu pari a avea nevoie.

Si cat te-a costat ?

 

Pai aripioarele nu prea poti sa le dai jos si aveam si burta :) Am facut pentru ca trebuia sa fac si rinoplastie si asa am impuscat 2 iepuri :cheer:

 

Nu, mi-ar fi frica. oricand te urci pe masa de operatie iti asumi un mare risc, si n-as trece printr-o operatie daca n-as avea neaparata nevoie. Plus ca am auzit povesti cu liposuctii care au mers prost (una abdominala de exemplu; tipul a stat 6 luni in spital). Nu m-as opera din motive estetice. Am auzit ca sunt normale durerile pentru o vreme, si e logic de fapt, din moment ce corpul tau a fost schimbat brusc, presupun. Dupa orice operatie zona ramane sensibila.

 

Eu am auzit povesti cu oameni morti de la o injectie dar asta nu conteaza. Eu nu am dureri ci doar ma strange corsetul ala pe care trebui sa il port atata tot. Ar trebui sa il tin o luna dar m-am cam acrit de el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai aripioarele nu prea poti sa le dai jos si aveam si burta :cheer: Am facut pentru ca trebuia sa fac si rinoplastie si asa am impuscat 2 iepuri :doh:

Eu am auzit povesti cu oameni morti de la o injectie dar asta nu conteaza. Eu nu am dureri ci doar ma strange corsetul ala pe care trebui sa il port atata tot. Ar trebui sa il tin o luna dar m-am cam acrit de el.

Mergea, cu gimnastica la greu. Dar acum ai rezolvat.

Te intrebam de pret, fiindca si pe mine ma batea gandul. :)

 

Iar despre corset, Dr. nu ti-a spus cum te vei simtii ?

Banuiesc ca este ceva normal asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, mi-ar fi frica. oricand te urci pe masa de operatie iti asumi un mare risc, ....Dupa orice operatie zona ramane sensibila.

 

Sora mea imi zicea ca si in fata altarului ti se poate intimpla ce ti-e scris ...... :)))))

 

Mie nu mi-e frica de operatii si m-am gandit sa fac si eu cateva din astea estetice dar mai la toamna din cauza acestei burtiere ca e mai usor de purtat in sezon rece decat la caldura extrema in cazul meu ca si transpira dedesubt, insa e necesar de suportat orice pentru frumusete!!!!!! am citit in instructii.

 

Deja se face Lipo si fara anestezic!!!!

 

Zona NU ramane sensibila!!!! am avut alte operatii si nici nu stiu de ele, doar un timp scurt de vindecare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sora mea imi zicea ca si in fata altarului ti se poate intimpla ce ti-e scris ...... :cheer:))))

 

Mie nu mi-e frica de operatii si m-am gandit sa fac si eu cateva din astea estetice dar mai la toamna din cauza acestei burtiere ca e mai usor de purtat in sezon rece decat la caldura extrema in cazul meu ca si transpira dedesubt, insa e necesar de suportat orice pentru frumusete!!!!!! am citit in instructii.

 

Deja se face Lipo si fara anestezic!!!!

 

Zona NU ramane sensibila!!!! am avut alte operatii si nici nu stiu de ele, doar un timp scurt de vindecare!

 

La mine pentru moment zona este sensibila si cred ca de la burtiera este asa pentru ca daca stau fara ea vreo 2 ore ma simt mai bine. Chiar azi am fost la doctor si mi-a spus ca pot sa mai dau burtiera aia jos si sa o pun peste un tricou.

 

Mergea, cu gimnastica la greu. Dar acum ai rezolvat.

Te intrebam de pret, fiindca si pe mine ma batea gandul. :doh:

 

Iar despre corset, Dr. nu ti-a spus cum te vei simtii ?

Banuiesc ca este ceva normal asta.

 

Mi-a spus ca e normal sa fie asa. Aripioarele nu prea le dai jos cu nimic. Acum nu mai am deloc :D Eu am facut si rinoplastie deci decat lipo nu stiu sa iti spun cat costa...in jur de o mie probabil. Trebuie sa cauti si ceva doctori ca pretul difera dar procedura e cam la fel si nu necesita mari talente :) In afara de ceva discomfort, vanatai, piele sensibila eu zic ca se merita. Imi e greu sa cred cat de mult am dat jos din burta si cum de nu mai am aripioare deloc. Acum trec pe dieta cat de cat si ma apuc de sport/gimnastica...dupa cam 30 de zile ca sa pot sa fac ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aripioarele nu prea le dai jos cu nimic.

Aiurea. Sport, dieta si masaj si in 6-8 luni esti perfect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aiurea. Sport, dieta si masaj si in 6-8 luni esti perfect.

 

Nu prea...cunosc destule persoane cu pachete pe burta si aripioare :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aiurea. Sport, dieta si masaj si in 6-8 luni esti perfect.

 

de masaj nici nu ai nevoie :D

vointa in primul rand! regim alimentar si efort aerob.

nici nu e necesar 6-8 luni, in 3 luni esti exact cum vrei ;)

eu cand am intrat la regim intr-o luna jumate am ajuns la six packs si vascularizare vizibila pe abdomen si dadusem jos 12 cm :tease:

de asemenea experienta in a tine regim conteaza foarte mult. la primul probabil nu o sa iasa totul perfect, la al 2-lea mai bine, si tot asa, pana iti dai seama exact de consumul caloric necesar.

i-ash arata marinarului un tip de la mine de la sala care din 115kg a ajuns la 80kg in 3 luni si cu six packs, striatii pe coapse si lombari...dar nu-i frumos sa fac pozele publice :)

ambitia asta....bat-o vina :doh:

 

p.s. nu-s de acord cu lipoaspiratia, consider ca-i pentru lenesi :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×