Sari la conținut
Forum Roportal
XxAnnie

Henry VIII and Anne Boleyn

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cred ca daca s-ar prezenta asa "colorat" istoria si in manuale, ar invata-o pustii mai cu drag

 

continuati, va rog, va urmaresc cu atentie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cred ca daca s-ar prezenta asa "colorat" istoria si in manuale, ar invata-o pustii mai cu drag

 

continuati, va rog, va urmaresc cu atentie

mie imi place si istoria de la scoala :lol2:

 

 

maine se implinesc 473 de ani de le executia Annei Boleyn

'And if any person will meddle of my cause, I require them to judge the best.' (from Anne Boleyn's speech at her execution)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
maine se implinesc 473 de ani de le executia Annei Boleyn

'And if any person will meddle of my cause, I require them to judge the best.' (from Anne Boleyn's speech at her execution)

post-219654-1242732912_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nbokkx.jpg

jh54iv.jpg

2unx3s5.jpg

34432ig.jpg

 

nu inteleg de ce Henry zicea ca era oribila,mie mi se pare dragutza fata de alte sotii

Anne of Cleves

rct3qd.jpg

Editat de XxAnnie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Treaba asta cu un calau din Franta de ce o favoare? A ramas cu capatana in dotare?

 

Ce credeti?Chiar a iubit-o Henry?

 

Nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Treaba asta cu un calau din Franta de ce o favoare? A ramas cu capatana in dotare?

 

Favoarea a contat in faptul ca nu a fost arsa pe rug chinuindu-se in dureri cumplite sau ca nu ai sa taiat capul cu o secure tocita din a doua sau a treia incecare,manuita de un calau fara multa experienta. Cred eu...

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca barbat ar trebui sa stii bine ce poate face o p**** din tine. Literalmente....:) Cand incepi sa gandesti cu capul al mic...vai de lume....

Deci, am mai spus: am o parere proasta despre caracterul lui Henry, dar nu si despre inteligenta lui. In plus, nu agreez exagerarile. Anne nu i-a devenit amanta "tout-souit'' la comanda regala, dar asta nu insemna ca Henry i-a vazut pasarica abia dupa casatorie.. ar fi fost ridicol, don't you think ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci, am mai spus: am o parere proasta despre caracterul lui Henry, dar nu si despre inteligenta lui. In plus, nu agreez exagerarile. Anne nu i-a devenit amanta "tout-souit'' la comanda regala, dar asta nu insemna ca Henry i-a vazut pasarica abia dupa casatorie.. ar fi fost ridicol, don't you think ??

 

 

De vazut cred ca a vazut-o el dar nu cred ca a facut mai mult. Reputatia lui era ca se plictisesea usor de femei oricat de atras de ele ar fi fost la inceput.Daca Anne ar fi avut sex cu el timp de 6 ani crezi ca ar mai fi fost asa de obsedat de ea? Asta-i una la mana. Mai departe....se spunea ca Anne ar fi fost bine "instruita" la curtea franceza cum sa satisfaca un barbat fara a recurge la sex.Si in incheiere...gandeste-te ca orice copil avut cu Anne, provenit inafara casatoriei ar fi fost un bastard care nu i-ar fi folosit nicidecum lui Henry.El vroia un copil legitim.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De vazut cred ca a vazut-o el dar nu cred ca a facut mai mult. Gandeste-te ca reputatia lui era ca se plictisesea usor de femei oricat de atras de ele ar fi fost la inceput.Daca Anne ar fi avut sex cu el timp de 6 ani crezi ca ar mai fi fost asa de obsedat de ea? Asta-i una la mana. Mai departea....se spunea ca Anne ar fi fost bine "instruita" la curtea franceza cum sa satisfaca un barbat fara a recurge la sex.Si in incheiere...gandeste-te ca orice copil avut cu Anne, provenit inafara casatoriei ar fi fost un bastard care nu i-ar fi folosit nicidecum lui Henry.El vroia un copil legitim.

Naeema, Anne nu era virgina la 32 ani. Ca ii facea numai sex oral lui Henry, te cred numai daca pui un link cu sursa de documentare !! :)

Editat de rotan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Naeema, Anne nu era virgina la 31 ani. Ca ii facea numai sex oral lui Henry, te cred numai daca pui un link cu sursa de documentare !! :)

pai e sigur ca Anne nu s-a culcat doar cu Henry sau ca era virgina,am citit asta

in scrisorile lui Henry se ruga de Anne ca sa-i dea vesti despre ea,deci nu se prea vedeau,ei ii placea sa-l tina pe jar si la distanta.Iar cand s-au casatorit Anne era insarcinata,iar 6 luni dupa a nascut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×