Sari la conținut
Forum Roportal
k_idho009

Vreau sa joc fotbal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut tuturor...asa deci am o mica problema(again) :doh: a inceput sa imi placa fotablul foarte mult si as vrea sa joc si eu dar problema e ca nu prea le am cu acest sport...sunt comple pe dinafara. :cheer: cand eram mai mic nu prea ma interesa si prin urmare nu am jucat foarte mult dar acum la liceu as vrea sa joc si eu fara sa o dau in bara pe teren.exista vreo modalitate de a invata acum sa joc cat de cat bine?am 16 ani...orice sfat sau sugestie imi este de ajutor.multumesc celor care pierd din timpul lor pentru a ma ajuta. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce sfat sa iti dau. Cumpara-ti o minge de fotbal si iesi in fata casei si incepe sa o "explorezi". Si un alt sfat e sa mergi la liceu si sa joci fotbal cu cei care joaca acolo. Chiar daca la inceput nu o sa faci mai nimic in teren o sa vezi ca cu timpul o sa joci tot mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce sfat sa iti dau. Cumpara-ti o minge de fotbal si iesi in fata casei si incepe sa o "explorezi". Si un alt sfat e sa mergi la liceu si sa joci fotbal cu cei care joaca acolo. Chiar daca la inceput nu o sa faci mai nimic in teren o sa vezi ca cu timpul o sa joci tot mai bine.

mersi pentru sfaturi...deja am inceput ca in fiecare week-end sa ies cu un prieten si sa jucam fotbal. :) sper ca in timp sa ma perfectionez.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E bine ce faci, sa exersezi cu prietenii este de ajuns pe moment ; Dupa ce inveti sa stapanesti mingea cat de cat <nu sa faci cine stie ce scheme>, te poti interesa cu privire la cursuri de incepatori la un club (poti cauta pe net).

Pentru a merge la un club nu trebuie sa fi cine stie ce expert in ale fotbalului deoarece antrenorii te vor invata totul :). Nu stiu, asta e parerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut tuturor...asa deci am o mica problema(again) :D a inceput sa imi placa fotablul foarte mult si as vrea sa joc si eu dar problema e ca nu prea le am cu acest sport...sunt comple pe dinafara. :o: cand eram mai mic nu prea ma interesa si prin urmare nu am jucat foarte mult dar acum la liceu as vrea sa joc si eu fara sa o dau in bara pe teren.exista vreo modalitate de a invata acum sa joc cat de cat bine?am 16 ani...orice sfat sau sugestie imi este de ajutor.multumesc celor care pierd din timpul lor pentru a ma ajuta. ;)

Doar daca o sa joci, in timp o sa te perfectionezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Youtube frate:) cauta si tu c.ronaldo skills si daca o sa-ti placa ce face o sa incerci si u si asa inveti fotbal facand scheme.

Eu de pe youtube am invatat hop around the world, elastico etc. Bine multe sunt de freestyle ca hop around the world dar cele ca rainbow( braziliana pe romaneste) sau elastico sunt folositoare in timpul unui joc.

Poti sa te uiti si la tutoriale de dat lovituri libere ca sa inveti sa sutezi cu efect cu siretu etc.

Sper ca am ajutat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tulai doamne,ce pofta am de un futbal dala,nu am mai jucat de vara trecuta... dar oricum,greu fara sa bag pe cineva in spital...decat daca stau in poarta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tulai doamne,ce pofta am de un futbal dala,nu am mai jucat de vara trecuta... dar oricum,greu fara sa bag pe cineva in spital...decat daca stau in poarta...

 

Pentru cei care mai doriti sa jucati fotbal, noi ne adunam de 1-2 ori pe saptamana... Ne-am facut si un forum pe care ne inscriem ca sa ne fie mai usor. Tu in ce zona stai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×