Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

Zvonurile dinaintea plecarii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

- tot in Irlanda - oamenii umplu puburile. corect. am vazut cum, de vineri seara si pana la sfarsitul weekendului, barurile si puburile sunt pline, dar in alt fel decat in Romanica: la noi lumea intra, daca gaseste loc, sade si bea, daca nu, merge in alta parte. in Irlanda lumea are alta relatie cu spatiul, ocupa fiecare metru de podea, stau inclusiv pe pervazurile ferestrelor, cu stcla de bere in mana si sporovaie intr-una

 

Si in Scotia la fel :P . De vineri pana duminica seara (sambata multi incep de dimineata, continuand de vineri seara), pub-urile sunt pline. Am fost intr-un Irish pub in Aberdeen si atmosfera era electrizanta, intr-adevar. Mi-aduce aminte de vremurile cand stateam la SHYA (Aberdeen youth hostel), in vremurile bune, cand managerul era un alcoolic; sunt la intrare niste trepte mari, pe care am cunoscut multa lume. Nu era ca un pub, dar se adunau acolo cei care stateau de obicei, sa bea si sa fumeze (fumatul fiind interzis inauntru), si cine se mai aseza acolo, de obicei primea si el o bere - doua de la cate cineva, o tigara samd. Cred ca nu faceam reclama prea buna locului, chiar la intrare :cry: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×