Sari la conținut
Forum Roportal
DeViL_98_GiRl

Harry Potter si medalionul lui Dorlent Gaunt

Postări Recomandate

m-am gandit sa pun si eu un fic cu Harry potter sper sa va placa

 

 

 

 

Totul incepe in casa de la numarul 12, Casa Cumplita, unde intr-o camera dormea un baiat pe nume Harry Potter.Era un baiat inalt,cu ochii verzi si parul brunet care vereu ii statea valvoi.Pe frunte avea o cicatrice in forma de fulger lasa acum 14 ani de catre Lordul Voldemort.Il visa iar pe Voldemort:

Se afla intr-o camera rotunda, intunecoasa.Vorbea cu Bellatrix si cu Sobo care ascultau tacuti:

- Trebuie sa il protejez mai bine decat pe celelate, daca baiatul va ajunge la cumva la ele sa nu isi dea seama cum sa il distruga, dar e de preferat sa nu il gaseasca.zise Voldemort ganditor

- S-stapane ai putea sa il ascunzi la.....incerca Sobo sa zica dar ce mai vru sa zica Harry nu afla deoarce fu trezit de un glas care spunea:

- Hai, Harry, trebuie sa te trezesti, azi este 1 septembrie trebuie sa te pregatesti, supuse nasul sau, Sirius

- Da, Sirius, am avut iar un vis cu el, ii raspunse Harry

- Ce ai mai visat ?intreba el, iar Harry incepu sa ii povesteasca visul

Dupa ce teermina Sirius ii zise:

- Trebuie sa te duci la Dumbledore cand o sa ajungi la Hogwarts.

- Asa o sa fac, raspunse Harry, acum, hai sa ma pregatesc, mi-au lipsit Ron si Hermione.

- Hai

In 10 minute erau pe platforma 9 si 3/4 langa Expresul de Hogwarts.Harry isi lua la revedere de la Sirius si se duse in cutarea lui Ron si Hermione. Imediat vazu 4 capte roscate si unul saten si se duse la ei .

- Buna, zise Harry vioi

- Harry, prietene, de cand nu ne-am mai vazut ! zise Ron

- Asa e, ce mai faci ?intreba Hermione

- Noi ne ducem in tren, zisera Fred, George si Ginny

- Pa

- Trebuie sa va spun ceva, zise Harry imediat ce fratii lui Ron si Hermione plecara

- Ne spui in tren, trebuie sa ne gasim compartiment, zise Hermione

Isi gasira un compartiment unde Harry le povesti visul ciudat pe care il avuse, dar nu facu nimic decat sa ii ingrijoreze si pe ei, dar se gandi ca e mai bine sa stie.

- Chiar nu stiu ce ar putea fi, zise Hermione

- Ceva ce Voldemort vrea sa ascunda..dar oare ce ?intreba Harry si Ron tresari la auzul numelui

- Nu stiu, si Ron, vrei sa incetezi ? Toti ii spunem pe nume numai tu nu, zise Hermione iritata

- Bine, bine, zise Ron

Treceau pe langa campiile care de acum prindeau culori ruginii pentru ca era septembrie.Soarele stralucea pe cer si toata lumea era fericita ca incepe un nou an la Hogwarts, chiar si cei 3 din compartiment, care se gandeau prin ce peripetii vor mai trece si anul acesta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai este un topic cu fan-fic HP. Ar fi trebuit sa iti postezi acolo lucrarea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite acolo sus de tot in dreapta ferestrei este o casuta libera, apoi o casuta in care scrie forum. Si apoi un buton mare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×