Sari la conținut
Forum Roportal
diana

Cum iti alinti iubitul/iubita?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cu cativa ani in urma mi-a trecut prin minte sa-l alint Beu. M-am gandit la iubire, iubi si ca sa fie un diminutiv unic am facut combinatii de n luate cate k si ... mi-a placut Beu .... insa cand i-am zis .. m-a intrebat: "cine a fost a-ul?". deci, combinatia mea nu a fost pe placul lui, asa ca am cautat altceva. astfel, pentru a-l face sa-i fie mai usor sa o strige "mama" pe soacra-sa, am inceput sa-i spun "mami". si usor usor a zis si el "mama" lu' soacra-sa si intre noi ne strigam "mami"... nimic interesant .... dar c'est la vie ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In popor se foloseste adesea ca alint "fa pi..a" din partea lui, si "puță" din partea ei.... :yahoo:

 

PS: E serioasa observatia, daca cei cu pretentii cred ca fac misto :cheer: E chiar foarte des intalnit.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pippo, in popor la noi se foloseste adesea "pasarica", nu "fa pi..a", cum ai zis tu. Aceasta expresie , de care spui tu, dupa parerea mea , nu apartine poporului, este "vinitura".

 

 

............

Cu drag, Lucia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pippo, in popor la noi se foloseste adesea "pasarica", nu "fa pi..a", cum ai zis tu. Aceasta expresie , de care spui tu, dupa parerea mea , nu apartine poporului, este "vinitura".

Da, da asa e... pasarica se zice !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce as scrie asta pe un forum? Prea intima intrebarea.

Pai nu vrem pe ultimul, zi si tu de unul din trecut.

Acum sa nu spui ca le zici la toti la fel ? :cheer:

 

In popor se foloseste adesea ca alint "fa pi..a" din partea lui, si "puță" din partea ei.... :doh:

 

PS: E serioasa observatia, daca cei cu pretentii cred ca fac misto ;) E chiar foarte des intalnit.

:P

Ma lasi!

Tie asa iti spune? :doh:

 

Pippo, in popor la noi se foloseste adesea "pasarica", nu "fa pi..a", cum ai zis tu. Aceasta expresie , de care spui tu, dupa parerea mea , nu apartine poporului, este "vinitura".

 

 

............

Cu drag, Lucia

Ce e aia, vinitura ? :yahoo:

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica nu-i specific neamului.

Aa, ai vrut sa spui..venitura (venetic)

Am inteles acum. :yahoo:

Nu sunt, in ultimul timp cam caracterizeaza o anume metropola si este un limbaj cotidian pentru unii indivizi. Cam suburban ce-i drept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P

Ma lasi!

Tie asa iti spune? :doh:

 

 

Ce e aia, vinitura ? :yahoo:

Probabil ca nu, mai degraba cuculetz !! :cheer:

 

Venetic in dialect banatean.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×