Sari la conținut
Forum Roportal
Luxx Ferro

Bun gasit... Zai Roportalieni

Postări Recomandate

Salutare tuturor.

Incep prin a-mi cere scuze fatza de toti forumistii care se vor simti suprasolicitati neuronal. Dragilor! Nu acesta este scopul topicului. Vreau doar sa ii triez pe membrii acestui forum in 2 cete.

Prima ceata este formata de cei care vor plange cu lacrimi de crocodil citind cele ce urmeaza.

A doua ceata va fi fomata din (gramatici, corectori, secretari de redactie, analisti, intelectuali sadea, filozofi, filoObama, filoPedo, filoBuci)

Formulat mai simplu as vrea sa disting intre cei carora trebuie sa le multumim ca avem in curtea noastra un premier ca Bocanel, si restul(care, daca ar forma majoritatea electoratului, Bocanel si cei ca el, ar fi doar personaje de desene animate).

 

Sperand ca dintre dv. cei care sunteti rusinea natiunii, nu veti avea capacitatea sa intelegeti din ce categorie faceti parte de fapt, va las privilegiul natural de a fi in continuare voi insiva.

Fiti mandri de voi, ca altcineva oricum nu are cine!

 

 

Maine seara, daca sunteti cuminti, am sa va spun o poveste cu Fat-cocalar si ileana-Pitzipoanca. Masculul feroce din povestea mea, isi cauta gloria in realitatea virtuala. El vrea sa demonstreze ca din strafundurile fiintei sale poate oricand izbucni o forta. Ca este capabil de ceea ce nimeni din societate nu poate vedea. El trebuie sa dovedeasca unei pitzipoance ca merita si el sa fie bagat in seama, dar nu oricum. Ci cu surle si trambite.

 

Pitzipoanca din poveste, nu stie ce cariera i s-ar potrivi mai bine. E drept ca la descrierea profilului a scris "cateva kilograme in plus". E drept ca se apropie de statutul de fata batrana. Dar ea inca mai spera la o cariera in modelling. Macinata de incertitudinea viitorului ei artistic cere parerea unora complet straini de pe niste site-uri de socializare. Un forumist se prapadeste de ras la replicile ei si ii spune: "Draga mea! Sa sti ca n-am mai ras demult asa de bine. Esti foarte amuzanta." Din acel moment, in inima principesei apare o noua framntare. "Oare asta e un semn astral? Oare nu cumva ar trebuie sa devina actrita si sa joc in filme de comedie?"

 

Dar ceea ce se va alege de protagonistii nostrii, vom dezbate in episodul urmator.

Noapte buna copii!

 

(Asemanarea cu persoane sau intamplari din viata reala este purrrr intamplatoare!)

Editat de Luxx Ferro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si pana la urma, suprasolicitarea neuronala unde e, caci "povestirea" ta n'are nici cap si nic coada ?

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si pana la urma, suprasolicitarea neuronala unde e, caci "povestirea" ta n'are nici cap si nic coada ?

 

Ba... cap are.

Cat despre coada, astept ajutor.

Fiecare forumist are dreptul sa propuna o scurta continuare la inceputul propus de mine.

in felul asta o sa pot face si eu cunostinta cu voi. Nu dor voi sa faceti cunostinta cu mine :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau doar sa ii triez pe membrii acestui forum in 2 cete.

Ai venit, Tepes Doamne, ca de cand te striga oamenii astia, au ragusit saracii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Maine seara, daca sunteti cuminti, am sa va spun o poveste .....

...........Dar ceea ce se va alege de protagonistii nostrii, vom dezbate in episodul urmator.

Noapte buna copii!

 

(Asemanarea cu persoane sau intamplari din viata reala este purrrr intamplatoare!)

 

 

 

 

Mi se pare mie sau chiar asa este ,Seherezada mascata in Luxx Ferro ,promiti 1001 de nopti , cu personaje atractive ,misterioase , woowwww :cheer:

 

 

Vreau doar sa ii triez pe membrii acestui forum in 2 cete.

(Asemanarea cu persoane sau intamplari din viata reala este purrrr intamplatoare!)

 

 

Cam minimalista impartirea ta in 2 cete ,alb si negru ,nu ?????

 

Asemenarea.....intamplatoare ????? Nu-i de tine :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare tuturor.

(....)

Maine seara, daca sunteti cuminti, am sa va spun o poveste cu Fat-cocalar si ileana-Pitzipoanca. Masculul feroce din povestea mea, isi cauta gloria in realitatea virtuala. El vrea sa demonstreze ca din strafundurile fiintei sale poate oricand izbucni o forta. Ca este capabil de ceea ce nimeni din societate nu poate vedea. El trebuie sa dovedeasca unei pitzipoance ca merita si el sa fie bagat in seama, dar nu oricum. Ci cu surle si trambite.

 

Pitzipoanca din poveste, nu stie ce cariera i s-ar potrivi mai bine. E drept ca la descrierea profilului a scris "cateva kilograme in plus". E drept ca se apropie de statutul de fata batrana. Dar ea inca mai spera la o cariera in modelling. Macinata de incertitudinea viitorului ei artistic cere parerea unora complet straini de pe niste site-uri de socializare. Un forumist se prapadeste de ras la replicile ei si ii spune: "Draga mea! Sa sti ca n-am mai ras demult asa de bine. Esti foarte amuzanta." Din acel moment, in inima principesei apare o noua framntare. "Oare asta e un semn astral? Oare nu cumva ar trebuie sa devina actrita si sa joc in filme de comedie?"

 

Dar ceea ce se va alege de protagonistii nostrii, vom dezbate in episodul urmator.

Noapte buna copii!

 

(Asemanarea cu persoane sau intamplari din viata reala este purrrr intamplatoare!)

Oare de ce am impresia ca personajele tale virtuale, din poveste, sunt membri roportal ? :cheer:

Si cum nimic nu este intamplator, stim ca asemanarea e fictiva.

Deh, pamflete! :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare tuturor.

Incep prin a-mi cere scuze fatza de toti forumistii care se vor simti suprasolicitati neuronal. Dragilor! Nu acesta este scopul topicului. Vreau doar sa ii triez pe membrii acestui forum in 2 cete.

Maine seara, daca sunteti cuminti, am sa va spun o poveste cu Fat-cocalar si ileana-Pitzipoanca. Masculul feroce din povestea mea, isi cauta gloria in realitatea virtuala. El vrea sa demonstreze ca din strafundurile fiintei sale poate oricand izbucni o forta. Ca este capabil de ceea ce nimeni din societate nu poate vedea. El trebuie sa dovedeasca unei pitzipoance ca merita si el sa fie bagat in seama, dar nu oricum. Ci cu surle si trambite.

 

Pitzipoanca din poveste, nu stie ce cariera i s-ar potrivi mai bine. E drept ca la descrierea profilului a scris "cateva kilograme in plus". E drept ca se apropie de statutul de fata batrana. Dar ea inca mai spera la o cariera in modelling. Macinata de incertitudinea viitorului ei artistic cere parerea unora complet straini de pe niste site-uri de socializare. Un forumist se prapadeste de ras la replicile ei si ii spune: "Draga mea! Sa sti ca n-am mai ras demult asa de bine. Esti foarte amuzanta." Din acel moment, in inima principesei apare o noua framntare. "Oare asta e un semn astral? Oare nu cumva ar trebuie sa devina actrita si sa joc in filme de comedie?"

Toti suntem macinati de cate ceva.

Sau de cate cineva in cazul povestitorilor de basme.

Pe tine cine te macina?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×