Sari la conținut
Forum Roportal
thunami

Epidemie de vrajitoare!

Postări Recomandate

prin astfel de mesaje, se alcatuiesc liste de adrese de mail care sunt vandute pe bani buni unor companii de marketing sau publicitare... (chiar daca este vorba despre implinirea dorintelor, despre ajutorarea unor persoane in dificultate sau despre fotografii dragute...)

este o ipoteza plauzibila si trebuie sa ne protejam si din acest punct de vedere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mesajele care me propun sa dam mai departe ceva sunt "urmarite" de cel care a propus mesajul

si asa isi face o lista cu posibili clienti pentru diferite firme...

 

la fel este si cu jocurile de prin magazine: se strang adrese...

 

explica si mie cum adica "sunt urmarite..." cum se poate asa ceva, tehnic adica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
este o ipoteza plauzibila si trebuie sa ne protejam si din acest punct de vedere.
nu este doar o ipoteza - am auzit de la persoane calificate in domeniul fraudelor online!

 

 

explica si mie cum adica "sunt urmarite..." cum se poate asa ceva, tehnic adica
eu nu stiu, dar sunt unii care din asta traiesc, si traiesc bine - nu e inventie romaneasca si nu e o idee noua

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu este doar o ipoteza - am auzit de la persoane calificate in domeniul fraudelor online!

eu nu stiu, dar sunt unii care din asta traiesc, si traiesc bine - nu e inventie romaneasca si nu e o idee noua

pe mine ma interesa doar aspectul tehnic al problemei.

nu stiu c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai nou sunt sub forma d mass p mess,doooooamne si sa i vezi cum l trimit oamenii la toata lista, nu stiu dak vi s a intamplat dar inainte erau puse chestii d astea in cutia postala si s presupunea k tre sa l sctii d nu stiu cate zeci d ori. sincer nu cred in ele, sunt chestii asa ... sa nu s plictiseasca unii, dar totusi cand nu l trimiti, ramane chestia aia "si dak l trimiteam" :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
totusi cand nu l trimiti, ramane chestia aia "si dak l trimiteam" :D
multe lucruri in viata ne urmaresc prin "si daca..."

de multe ori nu asculti sfatul cuiva sau nu implinesti cerinta cuiva, de ce sa te temi doar de cele care au in coada un "blestem"?

cand ti se spune sa te lasi de fumat pentru ca... te convinge?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mesajele astea sunt niste tampenii. primesc aproape in fiecare zi pe messenger. trebuie sa fii :( :crazy: :crazy: ca sa crezi asa ceva , cu dorinte si chestii dastea. nu stiu dece isi pierd oamenii timpu asa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pune-ti o dorinta...si vezi ce sa va intampla...Incepe sa te gandesti la ceva ce-ti doresti cu adevarat pentru ca functioneaza... Persoana care mi-a trimis acest mesaj mi-a zis ca dorinta i-a fost indeplinita la 10 minute dupa ce a citit mesajul si atunci m-am gandit sa-l trimit. Vrajitoarele iti vor implini o dorinta!!! Pune-ti dorinta cand se termina numaratoarea inversa!!!

 

10...

 

09...

 

08...

 

07...

 

06...

 

05...

 

04...

 

03...

 

02...

 

01...

 

*****Pune-ti dorinta********

 

Trimite acest mesaj la10 persoane in decurs de o ora. Daca-l trimiti, dorinta ta se va realiza. Daca nu-l trimiti, se va intampla exact inversul dorintei tale........ dupa aceea imi spui ce s-a intamplat.

 

Ingerasul "

 

>>>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda...pueril...cu scrisorele din astea "in lant" ne jucam prin generala...pe masura ce le rupeam, apareau si mai multe, si mai multe... :party: ...cred ca asta-i blestemul, de fapt... :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×