Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

nu o pot scoate parola doar modifica daca intru in SAFE MODE. am 2 useri dar fara parola. acum imi cer parola la logare. care ar putea fi problema? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate a setat altcineva. Incearca sa discuti cu cine ar fi putut umbla la computer. A-ti recomanda sa faci x sau y chestie ca sa ocolesti parola ar fi prea aproape de hacking :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate a setat altcineva. Incearca sa discuti cu cine ar fi putut umbla la computer. A-ti recomanda sa faci x sau y chestie ca sa ocolesti parola ar fi prea aproape de hacking :jester:

 

dar ce sa seteze? ca in control panel nu apare ca useri sunt protejati de password :jester: tocmai aia e problema. acolo nu apare ca as avea parola dar la logare mie imi cere asa zisa parola la ambi useri :lol2: si nu vreau sa ocolesc nici o parola ca am program cu care se pot sterge parolele astea *hiren* parca i zice... (il folosim pt a elimina parolele de la userii care vin cu pc-urile la reparat si nu putem sterge parola userului) dar ce sa sterg daca ea nu exista in sistem??? lucrez la o firma in domeniul it *repartii hard si soft * dar asa ceva nu am mai intalnit.... vreau doar sa nu mai imi ceara ceva ce nu exista.... mentionez ca nu am instalate in pc tot felul de programele si nu stiu ce.... ca sa mi se fi virussat.... :jester: insa recent am descarcat un program * Proxyshell.Hide.IP.2.4.6.0.Cracked-NoPE* e posibil sa fie de la el ceva ce intra in sistem??? chiar nu stiu ce sa mai cred.... acum incerc sa verific si prin registri... ca sin panou de control am dezinstalat programul acela ....

ai vreo idee ce poate fi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda... chiar ca e ciudat... s-ar putea ca s-a jucat cineva cu compul ala.

 

Mergi la Start > Run si scrie gpedit.msc si enter

 

Se va deschide o fereastra, in partea stanga urmareste arborele de optiuni astfel :

 

Local Computer Policy > Computer Configuration > Windows Settings > Security Settings > Account Policies > Password policy. In partea dreapta ai Minimum password length, pune 0. S-ar putea sa fie de aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda... chiar ca e ciudat... s-ar putea ca s-a jucat cineva cu compul ala.

 

Mergi la Start > Run si scrie gpedit.msc si enter

 

Se va deschide o fereastra, in partea stanga urmareste arborele de optiuni astfel :

 

Local Computer Policy > Computer Configuration > Windows Settings > Security Settings > Account Policies > Password policy. In partea dreapta ai Minimum password length, pune 0. S-ar putea sa fie de aici.

este 0 pus. uite ca atasez si poza :lol2: nu am modificat nimic

 

este 0 pus. uite ca atasez si poza :jester: nu am modificat nimic

ai mei nu stiu sa modifice dinalea si altii nu am acces la pc. am logmein activat ca mai intru de la lucru sa vad daca se descarca de pe torente si atat. doar o persoana imi stie parolele de acces dar nu stie intra !!! alta idee??? :jester:

post-225319-1242070985_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×