Sari la conținut
Forum Roportal
sweety_girl

pls.....cum sa-mi dau seama?

Postări Recomandate

Multumesc sweety girl,asa este au nevoie de mult timp ca sa ii intreti dar stii cum este pasiunea nu cunoaste limite.Si la cata bucurie si dragoste iti aduc ceea ce faci tu pentru ei este insignifiant.Cel negru este baietelul meu are 2 ani si ma mandresc cu diploma lui de campioni Romania juniori si multe alte titluri,iar cea mica este tare nazdravana are 3 luni.

a mea nu are premii...dar e mandria mea...cu sau fara premii :D ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa iti traiasca sweety gilrl este o mare scumpete,este tare frumusica ,si nu trebuie sa aiba premii ca sa fie mandria si bucuria ta eu nu am vrut sa spun asta,eu ii duc la concursuri din pasiune ,nu ii chinui cu asta,nu stresez cainii si nu o fac pentru castig ca practic castigi niste pungi de mancare (eu nu hranesc cainii cu mancarea primita pentru ca folosesc alta marca) si conteaza titlurile la montele pe care le faci dar bagi mult,mult mai mult intr-un catelus.Ca si concluzie este vorba de multa ,multa iubire pentru ei si sacrificiu dar ei fac acelasi lucru pentru tine inzecit.Multi privesc cu oarecare sila oamenii care isi duc cainii la concursuri(nu ma refer la tine)dar este o prostie cand ai cainii cu parinti,bunici,campioni mondiali sa te duci pana la capatul lumii sa il iei,si dupa aceea sa il tii in casa ,sa nu il arati in expozitii.Asta nu inseamna ca itzi iubesti cainele diferit,toti trebuie sa fim mandrii de copiii nostri .Este splendida catelusa ta,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:tongue: Serios , sweety_girl?? Dar cum ti-a venit ideea sa iti iei papagal?? De acum incolo o sa trebuiasca si te invit eu special sa vorbesti cu noi detinatorii si ex-detinatorii de perusi pe topicul cu perusii .............care are vreo 50 de pagini !!

Este invitatie speciala!! Acolo aflii foarte multe infoormatii necesare despre ingrijirea perusilor!! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
(w00t) Serios , sweety_girl?? Dar cum ti-a venit ideea sa iti iei papagal?? De acum incolo o sa trebuiasca si te invit eu special sa vorbesti cu noi detinatorii si ex-detinatorii de perusi pe topicul cu perusii .............care are vreo 50 de pagini !!

Este invitatie speciala!! Acolo aflii foarte multe infoormatii necesare despre ingrijirea perusilor!! ;)

ms mult....fi sigura ca o sa fiu pe acolo pentru ca azi mi-am luat si baietel...acum am o pereche de papagali ffff frumosi (w00t) si trebuie sa invat sa am grija de ei :santa2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur foarte mult pentru tine dar eu stiu ca , dak ai 2 perusi ei se inteleg mai bine intre ei si te vor ciupi si cam te vor lasa balta!! :santa2: Eu de aceea nu imi iau inca un papagal! Bine, ca nu ar fi o mare problema la mine deoarece papagalita mea s-a obisnuit cu mine dar la tine , macar de il lasai pe unul sa se obisnuiasca intai cu tine o vreme sa te mai poti juca si tu cu ei mai linistita!! Bine , ca se pot juca si nu te vor ciupi in viitor , nu se stie dar asa se intampal cand ai 2 perusi! Se apropie foarte mult unul de celalalt si pe cel care are grija de ei si ii creste si le ofera tot ce le trebuie .......... (w00t) ......................il pot lasa balta si plin pe deasupra de ciupituri!!

 

Eu vreau sa fii o exceptie la aceste lucruri si sa iti traiasca cat mai mult timp.....si bineinteles sa te bucuri de ei ! Sa ii auzi cum canta si ciripesc!!! Sa iti traiasca!! (w00t)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi-am luat papagalita azi....sa o fi vazut pe Beauty ce geloasa e...valeu....dar i-a dat niste limbute :ill: :santa:

O sa se inteleaga bine pana la urma(daca deja i-a dat pupici Beauty),ma bucur pentru tine ca ti-ai luat papagalita,asa este cel care este primul in casa si a fost obisnuit ca toata afectiunea sa fie numai a lui se simte putin exclus,si eu am patit la fel cand am luat-o pe cea mica dar acum sunt fericiti amandoi.A inteles ca nu va mai fii singur niciodata si asta a inceput sa ii placa.Pana la urma sunt si ei niste copilasi....LA MULTI ANI SWEETY GIRL SI TIE SI TUTUROR DE PE ACEST SITE (IUBITI ANIMALELE LA FEL DE MULT CA PANA ACUM SI VA EXISTA INTOTDEAUNA PENTRU VOI UN ZAMBET IN FIECARE ZI)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai fost de muuult timp pe site-ul asta....si cum am ajuns acum si pe aici...m-am gandit sa va mai spun ca Beauty e foarte bine, sanatoasa, fericita si mai alintata ca niciodata..........inca nu a facut pui....nu stiu cand o sa o dau la catel..:Pe....dar o las sa-si traiasca viata...acum cat e tanara:pe......se joaca toata ziua cu Bella, papagalita mea....:Pe....sunt prietene foarte bune:pe....si acum e la regim cu mancare speciala pentru catei...ca asa a spus veterinarul...desi nu-i place tb sa se invete...si sa aiba un program regulat...cica de asta ii cade parul asa tare....va pupa pe toti...:Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am mai fost de muuult timp pe site-ul asta....si cum am ajuns acum si pe aici...m-am gandit sa va mai spun ca Beauty e foarte bine, sanatoasa, fericita si mai alintata ca niciodata..........inca nu a facut pui....nu stiu cand o sa o dau la catel..:Pe....dar o las sa-si traiasca viata...acum cat e tanara:pe......se joaca toata ziua cu Bella, papagalita mea....:Pe....sunt prietene foarte bune:pe....si acum e la regim cu mancare speciala pentru catei...ca asa a spus veterinarul...desi nu-i place tb sa se invete...si sa aiba un program regulat...cica de asta ii cade parul asa tare....va pupa pe toti...:Pe

Si noi o pupam pe ea.....Ma bucur ca totul e bine! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×