Sari la conținut
Forum Roportal
fnicolici1

Concediu in Romania

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se apropie vara si o sa merg iarasi in concediu. In Romania. Cu masina, intr-un circuit.

 

Deoarece nu ma "intereseaza" d.p.v. financiar Ibiza, Creta, Emiratele Arabe si alte asemenea destinatii "exotice" mi-am planificat anul acesta urmatorul traseu:

- Bucuresti - Tusnad (lacul sf. Ana) - Cheile Bicazului - Suceava (tur manastiri) - Obcinenele Bucovinene, Vatra Dornei, Sapanta, Baia Mare si intoarcere prin Cluj (Gradina Botanica) spre Bucuresti.

Dupa ce ajung in Bucuresti, plec pe litoral - la Venus unde este o plaja imensa intre Venus si Saturn, lipsita de alge, interdictii ...

Mi-am propus 10 zile pentru nordul Moldovei si 7 zile la mare.

 

In concediul din anul trecut am mers asa: Bucuresti - Vidraru - Balea Lac (ningea in august! iar cascada Capra este de nedescris) - Alba Iulia - Albac (Muntii Apuseni) - cu Scarisoara, Cetatile Ponorului - trebuie vazute! - intoarcere prin Valea Oltului. Apoi m-am dus la Venus pentru 5 zile.

 

De 1 mai am mers la Cheia 3 zile - trebuie vizitata de Bucuresteni...

 

Voi ce planuri de concediu aveti pentru "Concediu in Romania"?

Pe unde a-ti m-ai fost? Eu a-si vrea sa merg si prin Mehedinti dar cred ca o las pentru la anul...si Delta...

Dar cei care locuiesc altundeva decat in Bucuresti, ce traseu isi propun in concediu (traseu prin Romania)?

Editat de fnicolici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta nu am avut planificat un concediu din cauza serviciului. Dar am fost cateva zile la mare la Mamaia si ma mai duc o data. Am planuri mari pentru la anu'. Si eu as pleca intr-un circuit in Romania (Moldova, Bucovina), dar nu prea ne vine sa mergem singuri cu masina atata drum. Cat despre Delta, am auzit ca e foarte frumos, dar am vazut cateva oferte pe net, la hotel de 3 stele cu demipensiune cca. 500 de euro. Mi se pare enorm.

La anu' as vrea sa plec la Lisabona o saptamana. Ma tot uit pe internet de ceva vreme de cazare, obiective turistice. Pare-mi-se ca seamana cu Barcelona foarte mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In concediul din anul trecut am mers asa: Bucuresti - Vidraru - Balea Lac (ningea in august! iar cascada Capra este de nedescris) - Alba Iulia - Albac (Muntii Apuseni) - cu Scarisoara, Cetatile Ponorului - trebuie vazute! - intoarcere prin Valea Oltului. Apoi m-am dus la Venus pentru 5 zile.

 

Din traseul descris de tine, mi- a atras atentia faptul ca ai fost la Vidraru, Balea Lac si Alba Iulia locuri pe care le-am vizitat si eu... acum trei ani am fost intr-un circuit prin tara cu masina cu un traseu bine stabilit inca de la plecare, care a inclus pe langa Lacul de acumulare Vidraru, care este imens si care merita vazut, Castelul Bran, Sighisoara, Transfagarasanul-Balea Lac, Ocnele Sibiului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu. de cativa ani, ma tot plimb prin Moldova si partea Ardealului dinspre Carpatii Orientali, gen Fagaras si Brasov. Frumos, n'am ce zice! Anul asta am fost la Balea lac...abia ninsese... :P

Editat de Irina-Elena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu. de cativa ani, ma tot plimb prin Moldova si partea Ardealului dinspre Carpatii Orientali, gen Fagaras si Brasov.
???? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×