Sari la conținut
Forum Roportal
Majer

Ce speranta exista pentru cei morti ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se termina totul cand murim ?

 

Totul ca si predestinare deja s-a terminat atunci cand ne nastem. Cand omul moare atunci incepe totul...ca si judecata ( viata vesnica sau moarte vesnica ), pentru cei mantuiti respectiv cei nemantuiti. Acest totul reprezinta vesnicia intr-o parte sau in cealalta. Acest totul reprezinta constiinta care nu va muri niciodata si totodata bagajul de cunostiinte acumulat in aceasta viata. O moarte vesnica reprezinta o constiinta incarcata. :) O Viata Vesnica reprezinta o constiinta impacata. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O mare dilema la care eu inca nu am gasit un raspuns inca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Totul ca si predestinare deja s-a terminat atunci cand ne nastem. Cand omul moare atunci incepe totul...ca si judecata ( viata vesnica sau moarte vesnica ), pentru cei mantuiti respectiv cei nemantuiti. Acest totul reprezinta vesnicia intr-o parte sau in cealalta. Acest totul reprezinta constiinta care nu va muri niciodata si totodata bagajul de cunostiinte acumulat in aceasta viata. O moarte vesnica reprezinta o constiinta incarcata. :) O Viata Vesnica reprezinta o constiinta impacata. :)

 

Wooooooauuwww

 

O mare dilema la care eu inca nu am gasit un raspuns inca.

 

Cleric Preston avea ceva idei interesante.

Poate ne ajuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Se termina totul cand murim ?

 

 

Nu-s curioasa!!! Trebuie sa fie ceva interesant si la plecare .... nu numai :) sau macar o speranta ...

 

Eu nu ma grabesc sa aflu nimic concret despre "viata" dupa moarte +++++++

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa moarte nu mai exista nimic . Un calculator daca il distrugi nu mai ruleaza nici un program pe el.

Cind Iisus spune ca sufletele celor rai vor fi aruncate la gheena asta zice , ca dupa moarte nu va mai fi nimic.

 

pentru ca un program sa mai ruleze dupa ce distrugi calculatorul pe care functionaza atunci trebuie sa transmiti programul in al calculator

 

Exista doua metode de a invinge moartea.

 

1. Sa gindesti foarte foarte mult si sa intelegi ce-a spus Iisus.

2. Sa nu gindesti nimic dar sa faci orbeste tot ce-a spus Iisus.

 

Adica numai cei foarte prosti sau cei foarte destepti au o sansa reala sa-si invinga moartea. Oamenii obisnuiti ... nu.

Fiindca numai un timpit sau un geniu chiar ar face concret ce-a spus Iisus sa facem.

 

Nimic nu-i sigur dar multe lucruri sint posibile.

Editat de oliver

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ar fi prea simplu dupa cum spui tu ! Prin asta negi si anulezi ideea de DREPTATE. Daca cineva pe acest pamant incarca o pusca si ucide treizeci de vieti omenesti, crezi ca totul s-ar termina atat prin terminarea vietii tuturor celor trezeci cat si a celui ce i-a ucis ? Care mai este logica acestei vieti atunci ? De ce mai existi ? Fiindca tu prin aceasta gandire promovezi haosul si anulezi logica si dreptatea. Ar fi prea usor ca totul sa se termine si nimeni sa nu fie tras la raspundere pentru nimic a ceea ce face in aceasta viata. E absurd ce spui si atunci aceasta viata este inutila, atunci pentru ce mai gandesti si care mai este diferenta intre un animal un om si o planta ? :)

 

Care este scopul acestei vieti pe pamant ? E ridicola comparatia intre un calculator si un om si chiar penibila si hilara. Si sti de ce ? Fiindca calculatorul este o ingramadeala de piese, pe cand omul are suflet si gandire ( constiinta ). Chiar nu realizezi ce comparatii penibile faci ?

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fals (afirmatia ta este sectara ) :) citeste in intregime sfinta scriptura apoi arunca cu parerea .... :)

multa iubire

 

eu zic ca pentru cei morti si pentru cei nebuni nu mai exista nici o speranta, o sa te convingi tu la final, crede-ma :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×