Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
RHS

Windows Mobile

Recommended Posts

Am cumparat recent un PDA sau Pocket PC, cum vreti voi sa ii spuneti. Are Windows Mobile 6.1 pe el si sunt cam inceptor cu chestile astea.

Intrebarile mele sunt: se poate "formata"? exista windows mobile spre download (free)? daca da, un link va rog sau explicatii pe PM. Multumesc. :cry:

Edited by RHS

Nu prea ai ce formata, daca vrei sa revii in configuratia initiala trebuie sa aiba un buton de hard reset pe undeva. Dar sa stii ca pierzi toate datele personale daca ii faci hard reset. Raman doar cele care le-ai pus pe memoria externa. Cel mai bine consulta manualul utilizator RTFM

Am cumparat recent un PDA sau Pocket PC, cum vreti voi sa ii spuneti. Are Windows Mobile 6.1 pe el si sunt cam inceptor cu chestile astea.

Intrebarile mele sunt: se poate "formata"? exista windows mobile spre download (free)? daca da, un link va rog sau explicatii pe PM. Multumesc. :)

Cand l-ai cumparat nu ai primit manualul cu cd-ul de windows mobile si licenta?

Cand l-ai cumparat nu ai primit manualul cu cd-ul de windows mobile si licenta?

Nu, nu am primit nici un manual, doar cel de utilizare, cabluri, etc etc.

PS: Exista totusi windows mobile free?

Licenta de Windows Mobile nu e gratuita, dar probabil licenta este asociata cu telefonul. De ce vrei sa formatezi? Ce telefon este?

Licenta de Windows Mobile nu e gratuita, dar probabil licenta este asociata cu telefonul. De ce vrei sa formatezi? Ce telefon este?

E un PDA Dell Axim x 51v. Nu stiu, eram doar curios daca se poate formata. Am gasit fisierele windowsului din el si ma gandeam ca daca fac vreo "gafa" sa il pot reface...

Am pe el Windows Mobile 6.1

PS: Cred ca am gasit :)

Aaa, si din cate vad e free.