Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vreau sa-mi fac si eu un canal de mIRC dar prob. este de unde sa incep...!

Vreau sa mentionez ca nu le am in ale mIRC-ului, nu-mi place si nu-l prea folosesc.. dar m-am gandit ca nu strica sa stiu si asta! deci daca imi puteti spune si mie pas cu pas.. cum il fac, cu protectia...! mersi mult!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vreau sa-mi fac si eu un canal de mIRC dar prob. este de unde sa incep...!

Vreau sa mentionez ca nu le am in ale mIRC-ului, nu-mi place si nu-l prea folosesc.. dar m-am gandit ca nu strica sa stiu si asta! deci daca imi puteti spune si mie pas cu pas.. cum il fac, cu protectia...! mersi mult!

 

Daca nu iti place sa stai pe mirc nu prea o sa reusesti sa iti faci un canal.

Pentru ati face un canal trebuie sa-ti faci un cont pe http://www.cservice.undernet.org/. Sa inregistrezi canalul pe care vrei sa-l inregistrezi. In timpul asta pe canalul tau trebuie sa stea permanent minim 10 oameni, care sa faca trafic. Ceva de genu asta! (din cate imi aduc eu aminte)

 

http://www.cservice.undernet.org/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce il inregistrezi tre` sa faci rost de niste boti , care sa aibe grija de canal, tre` sa ai BNC`uri , sa dai accese celor care intra pe canal..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uite aici micii lameri ce cunosc intr-ale mircuitului. :roll:

Apropo de boti canalul #mythic ofera boti de protectie gratuit; trebuie insa sa indeplinesti anumite reguli ca sa primesti unul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la servere de irc se pricepe cineva? am facut de curand un server de irc si as vrea sa-i dau drumu numa ca nu am boti stie careva cum se FAC botii :doh:

google it? Ce fel de boti vrei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×