Sari la conținut
Forum Roportal
ssergiuandrei

Cum se poate interpreta ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am o fosta prietena, fosta iubita...incheierea a inceput ca o pauza...

mai tinem unul la altul, ne mai intalnim amical, ne intelegem inca foarte bine

ea a cunoscut un baiat cu care se intalneste

spune ca nu e nimic intre ei (defapt sunt prieteni de familie si se intalnesc cand se intalnesc si familiile)

spune ca e doar entuziasmata de o noua amicitie si atata tot

si-a gasit de lucru tocmai in orasul de unde e el....mi-a spus ca a fost singura oferta concreta de slujba si ca a acceptat fiind presata de datorii

cand a fost la el a ascultat un cd ce i-a placut si si-a cumparat si ea cd ul...mi-a spus ca e o simpla amintire

etc etc...

fiind gelos chiar daca nu mai suntem impreuna am intrebat-o amanunte: mi-a spus ca nu e nimic intre ei si ca nu se potrivesc ca iubiti ci doar ca simplii amici

la fiecare indoiala de a mea si semn ca ar fii ceva intre ei (sunt destule semne-au fost momente cand el a avut prioritatate inaintea mea) imi gasea cate o explicatie plauzibila

ce as putea intelege din comportamentul ei? cine se scuza se acuza?...sau ...ar putea chiar daca nu sunt impreuna sa ma lase nelamurit, sa cred ce vreau, sa nu o intereseze ce cred eu... dar ea imi explica totul in asa fel ca si cum ar mai exista relatia de iubire intre noi si eu ar trebui sa fiu linistit ca nu e ceea ce pare ...oare are nevoie de timp sa se mai gandeasca sa se intoarca la mine ....si nu vrea sa ma piarda sa ma indeparteze? (ea e cea care ma suna sa ne intalnim)

eu vreau sa se intoarca la mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o fosta prietena, fosta iubita...incheierea a inceput ca o pauza...

mai tinem unul la altul, ne mai intalnim amical, ne intelegem inca foarte bine

ea a cunoscut un baiat cu care se intalneste

spune ca nu e nimic intre ei (defapt sunt prieteni de familie si se intalnesc cand se intalnesc si familiile)

spune ca e doar entuziasmata de o noua amicitie si atata tot

si-a gasit de lucru tocmai in orasul de unde e el....mi-a spus ca a fost singura oferta concreta de slujba si ca a acceptat fiind presata de datorii

cand a fost la el a ascultat un cd ce i-a placut si si-a cumparat si ea cd ul...mi-a spus ca e o simpla amintire

etc etc...

fiind gelos chiar daca nu mai suntem impreuna am intrebat-o amanunte: mi-a spus ca nu e nimic intre ei si ca nu se potrivesc ca iubiti ci doar ca simplii amici

la fiecare indoiala de a mea si semn ca ar fii ceva intre ei (sunt destule semne-au fost momente cand el a avut prioritatate inaintea mea) imi gasea cate o explicatie plauzibila

ce as putea intelege din comportamentul ei? cine se scuza se acuza?...sau ...ar putea chiar daca nu sunt impreuna sa ma lase nelamurit, sa cred ce vreau, sa nu o intereseze ce cred eu... dar ea imi explica totul in asa fel ca si cum ar mai exista relatia de iubire intre noi si eu ar trebui sa fiu linistit ca nu e ceea ce pare ...oare are nevoie de timp sa se mai gandeasca sa se intoarca la mine ....si nu vrea sa ma piarda sa ma indeparteze? (ea e cea care ma suna sa ne intalnim)

eu vreau sa se intoarca la mine

uita-o :cry: nu stie ce vrea ... esti pur si simplu de umplutura ( amic de iesit cind nu are cu cine iesi )nu iti fa sperante ca nu te vor implini :o:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce as putea intelege din comportamentul ei?

 

 

ca'i cu curul in doua luntre ! :lol:

 

in fapt , ea il asteapta pe un al 3'lea !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

te tine pe tine inca putin pana se indragosteste de asta nou, sa nu se simta singura :lol: dupa aia ai sa observi ca te-a uitat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea e de fapt ' tu mai ai de gand sa stai de tusa?'

Pleaca si de chiar te vrea..va fugi dupa tine..de nu, nu pierzi nimic..decat o alta iluzie, ceea ce nu e rau, te mai trezeste la realitate.

Da nu mai sta pe tusa, ca de tu nu ai grija de tine, nimeni nu are.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa te indepartezi un pic...sa pari inabordabil...sa vezi cum se comporta...sau...daca o vrei inapoi...de ce te mai complici ?de ce nu dai cartile pe fata ??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce as putea intelege din comportamentul ei? cine se scuza se acuza?...

Dar ce-ar trebui sa faca, atunci cand tu ii ceri explicatii? (fiind gelos chiar daca nu mai suntem impreuna am intrebat-o amanunte) Sa nu-ti spuna nimic? Cine a propus sa luati o pauza? Daca ea te suna, inseamna ca si ea vrea sa va impacati. De ce nu ii spui ce vrei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

k discuta cu tine tot nu inseamna ca te iubeste.. fetelor le place sa aibe pe cine caruia sa ii povesteasca ceea ce au facut, sa se descarce.. si dak a fost la el acasa crezi u ca a ascultat doar muzica? frate credema ca nu e bine sa pui suflet intr-o relatie mai bine iti bati u joc de ea si o fol pt nevoi personale decat sa isi bata ea joc de tine si sa te faca sa suferi.. se vede ca inca tii la ea.. incearca sa iesi cu alte fete dar nu te mai indragostii ca bou de ele!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×