Sari la conținut
Forum Roportal
e_aventurier

o iubesc pe verisoara mea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

-dap,de 13 ani,aproximativ.

-la inceput nu aveam nici o treaba unul cu altul,apoi incet incet am descoperit ca avem gusturi identice si ca avem multe in comun.si uite asa am devenit prieteni si am inceput sa ne petrecem timpul mai mult impreuna,am inceput sa ne cunoastem mai bine,sa avem activitati care sa ne faca sa lucram in echipa (desi zodiile noastre nu se potrivesc deloc).

-pana intr-o zi cand,stand afara,a zis ca-i este frig si eu n-am avut ce face si am luat-o in brate ca sa o incalzesc.de atunci a inceput "problema" pentru ca ce am simtit noi atunci e greu de descris.

asa a inceput dragostea platonica intre noi,adica doar tinut de mana,uneori strans in brate,multe priviri pline de tandrete,etc,pe furis bineinteles.

-abia dupa cativa ani am reusit sa-i fur un sarut si sa arunc dragostea platonica la gunoi.

-in prezent amandoi suntem casatoriti (separat,hihiih),amandoi avem fetite,amandoi avem varsta undeva pe la 30 de ani.

tinem legatura unul cu altul mai mult prin telefon,ne intalnim odata sau de doua ori pe luna.

suntem rude,mamele noastre sunt surori.

-treaba e ca odata cu trecerea timpului parca ne place mai mult unul de altul.(ne gandim mult unul la altul,ne visam unul pe altul).

-abia dupa 13 ani am ajuns unde ajung unii dintre voi dupa 3 zile,sau mai putin,adica la sex.

-acum in legatura cu sexul.ma gandeam ca ar cam fi timpul sa trecem si noi la lucruri serioase,macar o data ca sa vedem si cum e,nu ca nu am sti,ca nici unul dintre noi nu duce lipsa,dar ma gandesc ca imbatranim si apoi o sa ne para rau ca nu am facu-o.dar treaba e ca e riscant si aici avem trei variante:

1-sexul este cireasa de pe tort,adica ne place ce iese si o sa mai vrem,asta ducand la dezechilibre in viata de familie,la stari de nervozitate si alte chesti din astea.

2-nu simtim nimic deosebit,si asta e grav pentru ca se cam termina pasiunea dintre noi.

3-iese"nashpa",adica nu ne place de nici o culoare si mai si ramanem dupa cu probleme de ordin moral si religios.

-ca o fac sau nu oricum nu o sa va spun.logic.

-am deschis topicul din urmatoarele motive:

1-am vrut sa va arat ca o dragoste cu cat se construieste intr-o perioada mai mare de timp cu atat este mai rezistenta.

2-un baiat poate sa iubeasca o fata fara sa faca sex cu ea.

3-uneori cautam dragostea mult prea departe cand,de fapt,ea este foarte aproape;nu te costa nimic,nu este afectata de gelozie,este o dragoste sincera si este singura posibila dupa care cei doi raman prieteni pana la batranete.

-cam asta ar fi,acum ziceti si voi,dati-va cu parerea:sa o facem sa nu o facem ?(eventual poate scrieti si un argument mic acolo).:P)

- ah,sa nu uit:poze cu ea nu o sa vedeti,dar va zic eu ca e frumoasa.incest e atunci cand persoana in cauza are relatii sexuale cu bunici,parinti,frati sau copi,deci de verisoara nu zice se zice nimic,deci nu e incest,parca asa am citit prin alte topicuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Folosiţi prezervativul, dacă tot vă "consangvinizaţi", măcar să nu naşteţi vreo Guernica ceva.

 

Medicii geneticieni spun ca nici macar intre frati nu exista vreun risc de consangvinizare, de rebut genetic, toate acestea sunt un mit, problema mare in cazul copiilor care apar din relatii de rudenie apropiata e stigmatizarea sociala, intr-o societate orientala atat de intoleranta ca a noastra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omul e ciudat, daca un lucru ii e interzis il vrea. Eu zic sa stati cuminti in banca voastra.

Si eu am crescut cu veri si verisoare de mica si ne-am luat in brate si eram mereu impreuna si acum mari fiind avem relatii frumoase. Dar .. suntem doar verisori!

 

Medicii geneticieni spun ca nici macar intre frati nu exista vreun risc de consangvinizare, de rebut genetic, toate acestea sunt un mit, problema mare in cazul copiilor care apar din relatii de rudenie apropiata e stigmatizarea sociala, intr-o societate orientala atat de intoleranta ca a noastra.

Mda .. geneticenii spun multe ... ca doar isi apara cauza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Medicii geneticieni spun ca nici macar intre frati nu exista vreun risc de consangvinizare, de rebut genetic, toate acestea sunt un mit, problema mare in cazul copiilor care apar din relatii de rudenie apropiata e stigmatizarea sociala, intr-o societate orientala atat de intoleranta ca a noastra.

 

Ai naibii "medicii geneticieni" care se apucă de "zvonistici" pe internet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu cred ca vrea copii... doar sex.

Cine stie cum face sex unu d-asta care o iubeste pe verisoara lui :cry: :o::o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in mod normal, frustrarea apare in urma imposibilitatii implinirii unei dorinte; nu era o acuza, era o concluzie, bine , asa vorbim noi mai romantic pe aici :cry:

ca eu unul nu inteleg bramburelile astea socialo'afective e alta veste poveste, ce nu inteleg in strict povestea ta e: o placi, te place, indiferent de situatiile in care va aflati amandoi, vrei sa faceti un pas mai departe, de ce nu discuti asta cu ea? ai impresia ca noi aici,alt decat sa impletim pe marginea situatiei am putea printr'un da sau nu sa schimbam parerile vreunuia dintre voi doi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1-sexul este cireasa de pe tort,adica ne place ce iese si o sa mai vrem,asta ducand la dezechilibre in viata de familie,la stari de nervozitate si alte chesti din astea.

2-nu simtim nimic deosebit,si asta e grav pentru ca se cam termina pasiunea dintre noi.

3-iese"nashpa",adica nu ne place de nici o culoare si mai si ramanem dupa cu probleme de ordin moral si religios.

-ca o fac sau nu oricum nu o sa va spun.logic.

1. Dupa 13 ani de dragoste platonica, cred ca ti-ai inchipuit de atatea ori cum ar fi sexul cu ea...incat orice ati face, nu va fi pe masura asteptarilor.

2. De ce este grav sa dispara pasiunea? Cred ca cel mai bine ar fi asa.

3. Oricum ar iesi, problemele astea vor fi, atata timp cat vi le puneti dinainte.

Ceea ce mi se pare mie curios, este ca tu vii sa ne intrebi daca sa faceti sau nu sex, dar iti faci griji in legatura cu viitorul relatiei, din punct de vedere sexual. Mai bine spune ca v-ati hotarat sa o faceti, dar va e frica de consecinte, decat sa o faci pe-a nehotaratul.

 

-am deschis topicul din urmatoarele motive:

1-am vrut sa va arat ca o dragoste cu cat se construieste intr-o perioada mai mare de timp cu atat este mai rezistenta.

2-un baiat poate sa iubeasca o fata fara sa faca sex cu ea.

3-uneori cautam dragostea mult prea departe cand,de fapt,ea este foarte aproape;nu te costa nimic,nu este afectata de gelozie,este o dragoste sincera si este singura posibila dupa care cei doi raman prieteni pana la batranete.

1. Dar poate sa o distruga o simpla tavaleala... "nu simtim nimic deosebit,si asta e grav pentru ca se cam termina pasiunea dintre noi."

2. Atunci de ce vrei sa faci sex cu ea? Nu ar fi mai simplu sa o iubesti in continuare in acelasi fel? Nu poti?

3. Un barbat casatorit ar trebui sa caute dragostea mai aproape de atat...mult mai aproape.

 

Eu nu sunt impotriva acestui gen de relatii, dar daca te macina atat, mai bine iti vezi de treaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate se indragosteste si nevasta-ta de barba-su...daca tot e dorinta de sex...sa-ncercati si-n patru :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate se indragosteste si nevasta-ta de barba-su...daca tot e dorinta de sex...sa-ncercati si-n patru :cry:

Nu, ca nevasta-sa e indragostita de un var, care dezvolta pasiuni pentru o nepoata...

Si uite-asa din 4 au ramas 12.

Editat de heidy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×