Sari la conținut
Forum Roportal
diana

Pastilele de slabit

Postări Recomandate

nu duce de f multe ori furculita la gura si misca-ti fundul de pe canapea...e pilula magica :roll:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie pastile ca sa slabesti. Nici o pastila care trebuie sa te slabesca nu te va face slab daca mananci tot ce vrei si in cantitate.

Vrei sa slabesti? Fara medicamente care sau sunt excrocherii sau nu te va face slab insa de multe ori vei suferi pe urma acestor pastile tot felul de mizerii,la rinichi,la ficat,la stomac sau altele.

 

Vrei sa slabesti? La asta se ajunge fara medicamente ci cu schimbatul radical a mancarii tale.

Nu mai manca; paine si finoase de toate felurile,grasime,unt si margarina, foarte putin dulciuri,nici o bautura care contina alcol,bea numai apa curata fara culori dulcita sau sucuri.Nu rontai seminte si alte nimicuri. O mare parte din grasimea ta este rezultatul rontairii a tot felul de nimicuri care contin tone de calorii. Nu la mezeluri si la branza cu mai mult de 5% grasime

 

Mananca regulat la ore fixe.Intre mese numai ceai,cafea sau un fruct. Dupa ultima masa la ora 19-20 seara,nimic nu mai bagi in gura afara de apa si periuta de dinti. Mananca legume,fructe (mai putine)peste,carne de pui,cat mai putin de vaca. Cartofi numai fierti. Mancare nu prajita .Untdelemn cel mai bun este cel de masline sau canola.

Paralel la noua mancare a ta (nu scriu dieta deoarece asta nu-i o dieta ci noul regim alimentar al tau.) incepi sa slabesti daca ca supliment incepi sa arzi grasimea ta cu eforturi bfizice. O ora pe zi sport,gimnastica sau mers 5 km .

 

Cu asta nu ai terminat ci etapa cea mai grea inca inaintea ta: De a continua noul regim alimentar si activitate fizica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum toata lumea a innebunit cu pastilele de slabit... Recunosc am fost si eu pasionat intr-o perioada, am cheltuit multi bani, unele au dat rezultate, altele au fost bani aruncati pe geam. M-am axat mai mult pe sport si alimentatie sanatoasa. insa singurele care au dat rezultate au fost mex thermoshred si carnilineprofitness 2000 fiole de la amix, firma din Marea Britanie. Indiferent ce alegeti sa folositi, nu va asteptati la minuni! Mult sport si grija la ce manacati!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e chiar asa usor cu miscatul fundului de pe canapea, multi vorbesc din afara situatiei, in primul rand ca ne ingrasam pentru ca mancam prea mult, nu ca nu ne miscam. Miscarea e cam 15 %, dieta 85 %. Ca dovada ca eu dupa ce nu am mai facut sala (am facut cam 7 ani), dupa 1-2 ani m-am ingrasat de la 67 la 90 Kg la 1,7 m inaltime, si am slabit f bine foarte sedentar fiind, am avut deficit de 1000 Kcal/zi, mancam 1300 /zi si slabeam 4-4,3 kg lunar constant, am ajuns la 60,7 Kg. Ca sa nu mai zic ca si cu sala luasem in greutate de la 67 la 69 Kg in 14 zile, ca mancam 4000 Kcal/zi si ardeam 3000-3200, asa ca aia e.

Sigur ca sportul e sanatate curata, asta clar, dar nu prea are mare treaba cu slabitul, ajuta dar putin. De ex ca sa ai un corp frumos lucrat trebuie sa faci doar cate o ora si 45 de minute trei zile pe saptamana. O ora forta si un 30-45 min bicla sau alergare, la slabire ajuta cucu decat infim.

In plus cu miscarea chiar si dieta, trebuie sa ai motivatie, care iti da vointa, altfel NU faci, nu e asa simplu. Si motivatia vine din tine sau nu vine. 

Acuma cu mancatul mult, exista doua categorii:

1 - Care mananca pe emotional, depresii, anxietati si altele, deci trebuie tratate si atunci se scapa de tenta de a manca in plus.

2 - Care mananca din cauza deficientei de serotonina pe receptorii 5HT2C, in cazul asta trebuie un tratament sa normalizeze nivelul de sero acolo si se rezolva de la sine. eu asa am slabit ca boierul fara efort nici la dieta, de la sine mancam mai putin, dulciuri mai deloc ca nu mai intrau, nu puteam manca mai aiurea nici daca doream. Asta e solutia, nu sa ne fortam, sa ocolim cofetarie ci sa intram in ea si sa nu avem pofta de nimic, iar daca ne fortam sa mancam o prajiturica, sa ajunga la gunoi dupa prima inghititura.

Deci cei ce mananca mult sunt de fapt bolnavi ! Nu e vina lor, te arde o foame si nu te saturi cu mai putin, te ard poftele de te chinuie daca te abtii. Trebuie ca astea doua sa dispara, nu sa ne opunem lor. Cred ca am fost destul de clar. 

 

 

Editat de Mosotti
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, Mosotti a spus:

Sigur ca sportul e sanatate curata, asta clar, dar nu prea are mare treaba cu slabitul, ajuta dar putin.

Pentru ca ce mancam ne ingrasa, chimicalele folosite sa creasca animalele repede au efect si pe noi sa ne marim, sa tragem pe cantar!!!     Conservele toate au ceva sa stea pe timp lung pe rafturile magazinelor ca si mancarurile congelate, din pacate si mezelurile.    Am prietene din copilarie in secuime care nu s-au ingrasat 1 miligram decand se cunosc!!!   N-au plecat niciunde din comuna, mananca la fel si azi ca inainte doar ce ofera pamantul, foarte rar ceva diferit, inafara de mersul pe jos dupa apa minerala sau pe camp la prasit n-au timp si chef de facut ca n-au motive si nici bani sau timp sa piarda pe chestii inutile cand ea poarta haine de marime 3-4.  Mananca porc, oaie si restul de animale crescute si ingrasate in curte numai, etc.,    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 hours ago, The Unknown said:

Pentru ca ce mancam ne ingrasa, chimicalele folosite sa creasca animalele repede au efect si pe noi sa ne marim, sa tragem pe cantar!!!     Conservele toate au ceva sa stea pe timp lung pe rafturile magazinelor ca si mancarurile congelate, din pacate si mezelurile.    Am prietene din copilarie in secuime care nu s-au ingrasat 1 miligram decand se cunosc!!!   N-au plecat niciunde din comuna, mananca la fel si azi ca inainte doar ce ofera pamantul, foarte rar ceva diferit, inafara de mersul pe jos dupa apa minerala sau pe camp la prasit n-au timp si chef de facut ca n-au motive si nici bani sau timp sa piarda pe chestii inutile cand ea poarta haine de marime 3-4.  Mananca porc, oaie si restul de animale crescute si ingrasate in curte numai, etc.,    

Chimicalele duc la cancere mai in colo, si asta nu se stie daca.

Nu s-au ingrasat aia ca mancau cate Kcal ardeau, si mai si munceau. Eu am testat practic, ai 7000 Kcal in plus, iei 1 kil ! Si am testat cu chestii fara chimicale ca sa ma conving, dulceata facuta in casa cu paine facuta in casa din faina de la tara de la noi. La fel, aveam 3500 in plus, luam 0,5 Kg si tot asa, ca si de la produsele celelalte, deci hai sa nu ne mai amagim, pe probate. Aveam 1000 in plus/zi, luam 3 kile in 3 sapt.

Vrei sa vezi ca se ingrasa daca mergem la ei si stam 4 sapt ? Dar mananca ce zic eu si cat din alea de le au ei. Le dam doar 300 g de branza telemea in plus pe zi, pe langa ce mananca, si ia 3 kile intr-o luna rapid asa. Si o impartim in transe de 100 g casa nu fie prea mult odata. Sau 350 g carne de porc cantarita cruda, si apoi prajita tot asa in transe, ca atunci ia mai mult.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, Mosotti a spus:

Vrei sa vezi ca se ingrasa daca mergem la ei si stam 4 sapt ? Dar mananca ce zic eu si cat din alea de le au ei. Le dam doar 300 g de branza telemea in plus pe zi, pe langa ce mananca, si ia 3 kile intr-o luna rapid asa. Si o impartim in transe de 100 g casa nu fie prea mult odata. Sau 350 g carne de porc cantarita cruda, si apoi prajita tot asa in transe, ca atunci ia mai mult.

Pune altceva pe lista de menu ca nu mananca Telemea deloc secuii traditionali dar nici la 350 grame de carne o persoana n-are "drept" la o masa, ar fi o paguba imensa.  Poate o familie instarita de 4 persoane isi permite asta, ca nu muncesc pentru bani!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orice mananca ei punem, doar sa aiba un 750 Kcal in plus ! Zi si mie ce mananca ei ? Adica cam ce alimente ?

Eu ziceam de test 350 g alea, cam un 10 lei costa 350-360 g ceafa de porc pe zi, adica 300 pe luna, ii dadeam eu, dar testu arata ca se ingrasa, haha, bine nu e cazul ca e clar ca asa se intampla, doar ti-am explicat de ce nu se ingrasa. Si daca mai puneam si o ciocolata tot de la mine pe zi, era pa acela, adica punea, dupa aia ramanea acolo daca manca ca inainte doar, ca sa dea jos ce punea, trebuia sa scada din ce manca inainte, deci se ardea, dar ei nu ar fi genul sa se laude.

Una a intrerupt testul dar a dat pariul, am zis "daca intrerupi, tot pierzi, nu doar daca mergi pana la sfarsit de luna si pierzi", cand a vazut ca ia, s-a speriat. Tot asa "nuuu, mananca orice si oricat si nu ma ingras io. I-am dat 1100-1200 Kcal/zi in plus adica doua ciocolate in afara de ce manca ea, bine impartite in 3-4-5 transe sa nu manance mult deodata. 300 lei pariu cu martorii si de la sala, cantarita cu martori, tot. Nu putea trisa ca daca trisa atunci ma duceam cu ea si vedeam ce mananca luna aia dar se inmultea pariul cu 5 ! Iar daca nu accepta era clar ca fura din cascaval, asa ca mai bine n-a furat. Mureaaaam de ras.

 

 

Editat de Mosotti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×