Sari la conținut
Forum Roportal
diana

Pastilele de slabit

Postări Recomandate

bine ca nu contin plante artificiale, m-am linistit si eu.

 

 

Eu am folosit Normoponderol, niste pastile tot din plante naturale :o: Nu sunt scumpe si au efect vizibil si imediat. Detoxifiaza organismul si sunt adjuvant in diete. La mine nu au avut efecte adverse, nu m-am simtit altfel de la ele. Nu trebuie decat sa ai un regim cu aport scazut (spre inexistent :doh:) ) de calorii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am citit pe net ca o parte din pastilele de slabit care taie pofta de mancare contin de fapt amfetamina. cauta si tu pe net sa vezi daca cumva produsul care l-ai luat nu e cumva suspect ca ar contine amfetamina, chiar daca nu scrie pe prospectul din cutie. si daca contine , citeste efectele atat pe termen scurt , cat si te termen lung ale amfetaminei. cauta in abstracte medicale. se gasesc destul de multe despre amfetamina. sincer, am tinut destule cure de slabire si stiu ca nu e usor,si un medicament care sa taie pofta de mancare ar usura dieta, dar eu una pt sanatate vreau sa slabesc, si nu cred ca un medicament de slabit care ar putea afecta sanatatea e un ajutor. nu fac decat sa schimb un rau cu alt rau. foame si sport. asta e secretul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am citit pe net ca o parte din pastilele de slabit care taie pofta de mancare contin de fapt amfetamina. cauta si tu pe net sa vezi daca cumva produsul care l-ai luat nu e cumva suspect ca ar contine amfetamina, chiar daca nu scrie pe prospectul din cutie. si daca contine , citeste efectele atat pe termen scurt , cat si te termen lung ale amfetaminei. cauta in abstracte medicale. se gasesc destul de multe despre amfetamina. sincer, am tinut destule cure de slabire si stiu ca nu e usor,si un medicament care sa taie pofta de mancare ar usura dieta, dar eu una pt sanatate vreau sa slabesc, si nu cred ca un medicament de slabit care ar putea afecta sanatatea e un ajutor. nu fac decat sa schimb un rau cu alt rau. foame si sport. asta e secretul

slabit sanatos prin infometare? :lol:

Sa fim seriosi!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de pastile, presupun. Am luat de cateva ori, pt maxim 2 saptamani, pastile numite Adios, dar de fiecare data mi-au accelerat pulsul si uneori aveam dureri de inima (aproape neglijabile, e drept, dar parca n-as vrea sa risc pentru asa ceva). Am ajuns la concluzia ca nu poti slabi stand cu fundul pe scaun si luand pastile. Am avut perioade in viata cand am slabit foarte mult intr-un timp relativ scurt dar a fost numai prin multa miscare; e drept, si prin infometare (cea din urma nu din proprie initiativa, dar asta e). Deci cred in continuare ca o viata activa e cea mai buna solutie.

Editat de WinoStonehead

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am razgandit :doh:. Acum 11 zile am inceput sa iau niste pastile chinezesti numite Slimming Daidaihua, cu extract de portocala amara. Au fost recomandate de cineva care se pricepe si care le luase in prealabil. Cred ca am slabit vreo 5 kile (n-am cantar, dar e vizibil), fara dieta sau exercitii fizice (munca mea presupune statul la PC, cu curul pe scaun, exact cum spuneam in mesajul de mai sus). Efecte secundare specifice multor pastile de slabit nu sunt, de genul mult temutului efect laxativ al unor pastile din plante.

Atat ca sunt contrainidcate persoanelor care au probleme ce inima sau tesiune mare (eu nu mai pot consuma nimic care sa contina cofeina, pentru ca am incercat si n-a fost placut deloc). Poate aparea si un efect de deshidratare, de aceea in primele zile mai ales trebuie sa ai grija sa bei lichide tot timpul. Dar asta mi se pare o nimica toata avand in vedere rezultatele.

Nu scrie pe ele ca ar contine amfetamina, dar intr-adevar am energie tot timpul, am redus orele de somn si dau mai mult randament la lucru. Faza e ca cine le ia trebuie sa-si aduca aminte sa mai si manance din cand in cand, pentru ca senzatia de foame dispare aproape complet dupa o vreme si pofta de mancare e egala cu zero. E chiar ciudat; nu te doare stomacul, nu-ti ghiortaie matele, n-ai nici o treaba. Mie-mi trebuie o munca de autoconvingere de cateva ore sa mananc ceva, chiar daca ultima masa a fost o salata in urma cu 24 de ore. Ma deranjez sa fac asta numai cand imi scade brusc puterea de concentrare, ceea ce cred ca deja e un semn de anemie. Dar parte buna e ca daca e omul mai sanatos la cap decat mine si nu neglijaza aspectul asta, n-ar trebui sa aiba absolut nici o problema :doh: .

 

foame si sport. asta e secretul

 

Din pacate cele doua nu se impaca prea bine; asta cu foamea am incercat-o si eu (din ambitie) si normal ca la un moment dat trebuie sa te opresti, ca cedeaza organismul, plus ca te simti ca naiba si marai la toata lumea care indrazneste sa se uite la tine. Sa faci foamea fara sa iei pastile care taie apetitul mi se pare imposibil (poate doar daca suferi de anorexie).

 

Apropo, scrie pe prospect ca nu se pot lua impreuna cu alte medicamente. Eu am luat de cateva ori vitamine din motivele descrise mai sus; presupun ca vitaminele sunt doar un supliment alimentar si nu contravin indicatiei respective, nu...?

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru slabit...:miscare si o diete echilibrata!amfetaminele sunt au o gramada d e reactii adverse grave:HTA, palpitatii,tahicardie,aritmii, HT pulmonara etc si cum obezitatea se osociaza cu bolile cardiovasculare...numai indicate nu sunt!asa ca nu sunt indicate decat in obezitate severa dub supraveghere medicala si nu pentru a da jos cateva kilograme in plus!pentru ele....miscare+ dieta echilibrata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te pomenesti ca astea or avea amfetamine in ele - le-am luat ieri, acum 24 -25 de ore, n-am mai dormit de atunci si ma simt perfect, ca dupa trei cafele! Lucrez de ore in sir si ma distrez grozav. Mi-e ca o sa ma culc cam pe la ora asta...maine :pardon: . Si asta dupa cateva beri, sa pot sa dorm :spiteful: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot Normoponderol iau. Si au efect laxativ, dar pentru asta sunt. Detoxifierea presupune asta. E ceva normal la pastilele din plante si nu e deloc tragic. Nu au contraindicatii pt folosirea altor medicamente.

Cele care sunt mancacioase, ar trebui sa gaseasca o dieta care sa nu le supuna la infometare.

 

A, Finnian, primele 5 kg se duc repede, este vorba de grasimea falsa, te "dezumfli", in faza initiala.

Abia dupa alea 5 incepe slabirea adevarata, care va fi mult mai lenta. Asta ca sa-ti mai tai din entuziasm. :pardon:))

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te pomenesti ca astea or avea amfetamine in ele - le-am luat ieri, acum 24 -25 de ore, n-am mai dormit de atunci si ma simt perfect, ca dupa trei cafele! Lucrez de ore in sir si ma distrez grozav. Mi-e ca o sa ma culc cam pe la ora asta...maine :spiteful: . Si asta dupa cateva beri, sa pot sa dorm :spiteful: .

 

Eu inclin sa cred ca da, au. :P

 

Normoponderol am luat cateva zile. Degeaba. Eu si-asa am in mod normal scaune dese.

 

Pastilele de slabit sunt bune, dar tre' sa te tii de ele. :pardon: Dupa ce renunti apar "rebound effects"...bine, acest lucru mai tine si de vointa fiecaruia.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×