Sari la conținut
Forum Roportal
ana_sab

The Tudors

Postări Recomandate

Am vazut si eu primul sezon si acum urmeaza sa ma uit la al doilea. Este un serial care pe mine m-a fascinat :spiteful: . Un film care merita vazut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exceptional colaj. Ai documentatie. Doar o documentatie serioasa te ajuta sa cunosti lucrurile. :P

Un film inseamna SI imagine (!), iar imaginea presupune si poze, fotografii, afise... sa zicem ca a saptea arta inseamna imagine in mare masura. :D (Si nici macar nu e originala afirmatia, e doar de bun simt.)

 

Serialul este foarte bun, are si tenta educativa, are decor/costume/muzica si actori de cea mai buna calitate Si un regizor ... jos palaria! :spiteful:

 

Cine prefera filmuletele sau alte seriale, e treaba lui si nu cred ca ne intereseaza pe noi aici. Ma bucur ca se reia fiecare serie, respectiv episod, deoarece nu am fost lipit de televizor exact la ora la care s-a difuzat. Unele doamne au "ora" de urmarit seriale. Eu nu-mi permit, nu-mi permite timpul. E o chestiune de bun simt sa reiei un lucru de calitate intr-o tara in care se reiau telenovelele ieftine si de 6-7 ori!

 

Pozele, colajele, afisele, documentele istorice comparative sunt foarte binevenite.

 

Felicitari XxAnnie' ! :lol:

 

 

Se vede.

Am intrat. Buna treaba ai facut si cu acest colaj. Regizorul a ales foarte bine.

Si noi, nu-i asa? :lol:

mersi :lol: si sunt de acord cu ce ai spus

chiar au avut inspiratie cand au ales acest subiect si cred ca ar trebui mai mult apreciat serialul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si io aseara ca ii facea reclama pe HBO la acest serial si mi s-a parut destul de interesant....si din cate am citit in acest topic cred ca o sa imi fac tipm sa il vad si io...:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am vazut si io aseara ca ii facea reclama pe HBO la acest serial si mi s-a parut destul de interesant....si din cate am citit in acest topic cred ca o sa imi fac tipm sa il vad si io...:spiteful:

sa te uiti ca merita :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa te uiti ca merita :D

 

 

o sa ma uit cat de durad....numa ca timpu nu prea imi permite....dar tot o sa il vad pan la urma :spiteful: :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o sa ma uit cat de durad....numa ca timpu nu prea imi permite....dar tot o sa il vad pan la urma :spiteful: :P

eu nu l-am vazut pe HBO pt ca nu am acest post,dar am auzit de el pe un forum si mi-am descarcat episoadele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu l-am vazut pe HBO pt ca nu am acest post,dar am auzit de el pe un forum si mi-am descarcat episoadele

si io tot pe calculator vreau sa ma uit la el ca nu imi place sa ma uit la tv la seriale ca am tendinta sa vad mai nulte ep intr-o z nu sa stau sa astept pan' vor difuza ei:).....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc XxAnnie, dar am gasit si eu melodia! Foarte frumoasa!

 

 

eu am melodia,adica am toate melodiile din serial,trimite-mi un mesaj cu id-ul tau

si eu am citit si are dreptate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×