Sari la conținut
Forum Roportal
ministres

Trio nefericit

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu...m-am indragostit nebuneste de el...El sufera dupa fosta, cu care nu mai e de 6 luni....Fosta nu-l vrea inapoi, decocamdata, ca doar a ei a fost decizia de despartire...Eu am renuntat la o relatie de 1 an pentru ca sa pot sa ma bucur de el libera si neconstransa de nimic....El, dupa numai cateva zile mi-a venit cu "i am not ready" sa am o alta relatie....Dar raul era deja facut - eu indragostita, singura si asta m-a pus jos....De ce mie, de ce eu, ma tot intreb fara rost...Si e o persoana atat de speciala, nici macar nu-l pot uri pentru asta, din contra, caut sa ma invart in aceleasi cercuri si sa-l vad cat mai des...Si cat ma doare, my god!!!!!!!...Macar de l-as vedea cu cineva....macar de mi-as gasi eu pe altcineva, dar cum cand el e tot ce imi doresc, la ce visez si la ce ma gandesc.Cum, cum sa-l fac sa-mi dea o sansa, doar la inceput a fost si el incantat de mine....Altfel nu ma apucam fara rost sa ma despart de prietenul meu....Imi doresc atat de mult sa-mi petrec restul vietii cu el, am renuntat la tot pentru el si si as face orice pentru el....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu de fiecare data ce ne dorim noi are ecou si in sufletul celuilalt.

parerea mea e insa ca a fost prea in graba ce s-a intimplat ,era mai bine putin timp pentru a constientiza ce s- a intamplat cu relatia din urma.

Despartirile in pripa iti lasa sentimentele neconsumate si ai mereu tendinta de a te intreba daca nu ai gresit.

Acuma conteaza si ce varsta ai pentru ca sunt diferite perceptiile acestea de la varsta la varsta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
El, dupa numai cateva zile mi-a venit cu "i am not ready" sa am o alta relatie....

Ti-a trecut macar o secunda prin cap ca poate nu te place, iar asta e doar o metoda eleganta de a te expedia?

 

Imi doresc atat de mult sa-mi petrec restul vietii cu el, am renuntat la tot pentru el si si as face orice pentru el....

Dupa cateva zile de relatie tu te gandesti la petrecutul restului vietii impreuna? :pardon:

In afara de aspectul fizic ce mai stii despre el?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ahhhhhh cat m-am grabit de tare, stiu asta, doar ca ma gandeam mereu la celalalt si nu mi se parea corect sa mai stau asa, stresata...Nu, nu sunt o adolescenta, am 25....Nu m-am putut controla, era irezistibil si era ispita mea....Si uite asa i m so alone acuma....hurts like hell...Si stiu ca l-a zapacit si pe el situatia, doar cateva zile am fost incantati....nu, problema nu e in faptul ca nu-i plac, cel putin fizic inca il zapacesc:)....Probabil s-a speriat cand m-am despartit de prieten pentru el...si probabil chiar nu e ready...Stupid silly heart, asa ceva nu am mai simtit niciodata in viata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ahhhhhh cat m-am grabit de tare, stiu asta, doar ca ma gandeam mereu la celalalt si nu mi se parea corect sa mai stau asa, stresata...Nu, nu sunt o adolescenta, am 25....Nu m-am putut controla, era irezistibil si era ispita mea....Si uite asa i m so alone acuma....hurts like hell...Si stiu ca l-a zapacit si pe el situatia, doar cateva zile am fost incantati....nu, problema nu e in faptul ca nu-i plac, cel putin fizic inca il zapacesc:)....Probabil s-a speriat cand m-am despartit de prieten pentru el...si probabil chiar nu e ready...Stupid silly heart, asa ceva nu am mai simtit niciodata in viata

 

esti o tradatoare, tradatorii nu sunt bine primti in curtile dujmanilor

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trio-ul asta este mai faimos decat Pavarotti, Domingo & Carreras.

De cand lumea.

 

La ce bun sa iti dea o sansa?

La ce bun sa fie cu tine, daca el nu e de fapt cu tine?

Nu castigi decat multa frustrare si umilinta. Nu o sa mai ai personalitate si ai sa te imbolnavesti.

 

Tu ii oferi lui sufletul, ramai fara el iar el ti-l arunca la gunoi.

El nu castiga dar tu pierzi.

 

You do the math.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu castigi decat multa frustrare si umilinta. Nu o sa mai ai personalitate si ai sa te imbolnavesti.

 

Tu ii oferi lui sufletul, ramai fara el iar el ti-l arunca la gunoi.

El nu castiga dar tu pierzi.

 

balls shit, intr-o luna doua se indragosteste de altu, cu siguranta la fundu ei mai stau doi trei la coada, va alege unul din ei, durerea mare si egoista e ca nu il poate avea fix pe ala pe care il doreste, in rest poate avea barbati cati vrea, non stop, sa nu-i plangem de mila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum era relatia pe care o aveai tu cand te-ai indragostit de el, dar ai ales o incertitudine. Ti-ai dat o certitudine, care te satisfacea sau nu, pe ceva nu puteai sti daca va exista sau nu. Poate nu va fi nicand pregatit pentru tine sau poate nu tu esti ceea ce isi doreste.

Triunghiul e vechi de cand lumea... "dar eu pentru tine si tu pentru alta...si focul ne mistuie pe amandoi"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu...m-am indragostit nebuneste de el...El sufera dupa fosta, cu care nu mai e de 6 luni....Fosta nu-l vrea inapoi, decocamdata, ca doar a ei a fost decizia de despartire...Eu am renuntat la o relatie de 1 an pentru ca sa pot sa ma bucur de el libera si neconstransa de nimic....El, dupa numai cateva zile mi-a venit cu "i am not ready" sa am o alta relatie....Dar raul era deja facut - eu indragostita, singura si asta m-a pus jos....De ce mie, de ce eu, ma tot intreb fara rost...Si e o persoana atat de speciala, nici macar nu-l pot uri pentru asta, din contra, caut sa ma invart in aceleasi cercuri si sa-l vad cat mai des...Si cat ma doare, my god!!!!!!!...Macar de l-as vedea cu cineva....macar de mi-as gasi eu pe altcineva, dar cum cand el e tot ce imi doresc, la ce visez si la ce ma gandesc.Cum, cum sa-l fac sa-mi dea o sansa, doar la inceput a fost si el incantat de mine....Altfel nu ma apucam fara rost sa ma despart de prietenul meu....Imi doresc atat de mult sa-mi petrec restul vietii cu el, am renuntat la tot pentru el si si as face orice pentru el....

 

 

Tu ai lasat pe cineva cu care ai fost 1 an, doar cand l-ai vazut pe el si ti-a dat de inteles ca ati putea fi impreuna. Daca relatia nu mai mergea, de ce n-ai terminat-o inainte astfel incat sa intri intr-o noua relatie cu gandurile puse in ordine? take a break, nu trebuie totul sa se intample acum, poate o perioada de singuratate iti prinde bine ca sa-ti dai seama ce vrei de fapt de la viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ahhhhhh cat m-am grabit de tare, stiu asta, doar ca ma gandeam mereu la celalalt si nu mi se parea corect sa mai stau asa, stresata...Nu, nu sunt o adolescenta, am 25....Nu m-am putut controla, era irezistibil si era ispita mea....Si uite asa i m so alone acuma....hurts like hell...Si stiu ca l-a zapacit si pe el situatia, doar cateva zile am fost incantati....nu, problema nu e in faptul ca nu-i plac, cel putin fizic inca il zapacesc:)....Probabil s-a speriat cand m-am despartit de prieten pentru el...si probabil chiar nu e ready...Stupid silly heart, asa ceva nu am mai simtit niciodata in viata

 

 

 

Iti urez din tot sufletul, sa fi fericita toata viata ta alaturi de cel pe care ti-l doresti .

Admir dragostea ta .

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×