Sari la conținut
Forum Roportal
bogdanbn

Este bun Razvan Lucescu in postura de a-i conduce pe tricolori?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

il admir pe razvan ca antrenor,are personalitate si stie a se impune in fata jucatorilor "vedeta",plus la asta stie si fotbal dovada serveste Rapidul si Brasovul

in privinta sanselor de calificare eu consider ca Romania nu mai are nici o sansa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La momentul actual,Razvan Lucescu reprezinta cea mai buna solutie pentru natională. Este unul dintre cei mai buni antrenori din Liga 1,reusind performante deloc neglijabile: un sfert de Cupa UEFA cu Rapid si o promovare cu FC Brasov in prima divizie de fotbal.

Si in lipsa altor alternative,desemnarea lui in postul de selectioner este cat se poate de inspirata. Hagi si-a ratat cariera de antrenor,iar Dan Petrescu viseaza la o participare in Champions League cu Unirea Urziceni. Sau chiar la castigarea campionatului.

 

Sunt de parere ca si Mircea Rednic trebuia nominalizat pe acea lista,iar faptul ca Federatia nici nu-l baga in seama,mi se pare a fi o bataie de joc la adresa lui,mai ales dupa ce a demonstrat ca are valoare castigand doua titluri,acum fiind foarte aproape sa si-l adjudece si pe al treilea. Nu e de mirare ca vrea sa antreneze in Belgia din sezonul viitor.

 

Anyway.

 

Sa fie intr-un ceas bun numirea lui Lucescu la nationala,iar in 2012 sa ne vedem in Polonia si in Ucraina la meciurile Romaniei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sanse de calificare nu mai sunt . 0,6 parca calculase Gazeta .Adica zero barat in fotbalul de azi.

Razvan Lucescu este bun in lipsa de altceva. Practic este cea mai buna solutie in acest moment. Marele atuu al lui Lucescu junior este acela ca selectioneaza numai dupa forma sportiva. Nu are blaturi cu impresarii, nici cu vedetele,are prieteni la toate echipele mari ale campionatului si cativa jucatori preferati care de mult trebuiau sa fie titulari la nationala :

Lazar, Danciulescu, Radoi ,Tanase,Cristea ,Coman [in conditiile in care Lobont este accidentat]

De asemenea este mult mai deschis la naturalizari.

 

Adevarul este ca seniorul Lucescu ar fi fost cel mai indicat.

 

Dan Petrescu nu poate antrena vedete, Rednic este prea dependent de echipa,nu are destul "har", Hagi are eticheta de modest, altii gen Grigoras nu au experienta la nivel inalt, iar un strain bun ,nu vine fara a avea un obiectiv realizabil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca l-au pus antrenor bazandu-se pe faptul ca il va inspira mult tac-su :) .

 

La momentul actual,Razvan Lucescu reprezinta cea mai buna solutie pentru natională. Este unul dintre cei mai buni antrenori din Liga 1

Nope... :)

Bursuc Dan Petrescu e muuuult mai bun....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adevarul este ca seniorul Lucescu ar fi fost cel mai indicat.

Asa si crezi ca el mai era prost sa vina la nationala inca o data nu crezi ca ia ajuns? :)

 

Eu consider ca Razvan Lucescu e cea mai buna varianta si pana acum a facut minuni sincer.

Editat de girl dream

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, normal ca Razvan Lucescu este un antrenor mare si cu renume si care poate sa faca un lucru mare cu nationala Romaniei si sa aduca jucatori tineri care se pot afirma mai departe. Cred ca ne dorim cu totii sa ajunga Romania cum a mai fost odinioara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×