Sari la conținut
Forum Roportal
scumpyk

Ce sa faci pentru a fi cu el/ea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In primul rand trebuie sa cunosti persoana respectiva cat mai bine. Asta inseamna sa faci investigatii. Trebuie sa aflii ce fel de parteneri cauta, care ii sunt standardele si criteriile, cat de abordabila este, cat de departe merge intr-o relatie. Dupa ce ai creat prototipul partenerului ideal pentru acea persoana, te transformi in functie de acel model. Si daca ii invingi instinctul iti va fi la picioare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce poti face atunci cand te intereseaza o persoana iar acea persoana nu iti da atentie??!!
Sa lupti,daca o doresti cu adevarat langa tine...si sa nu iti pierzi speranta...sa ai incredere in tine,in el si in voi,chiar daca o lume va sta impotriva...daca nu iti da atentie,captiveaza`i sufletul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E o tema interesanta! si pe mine m-ar interesa cum sa-i captez atentia!dar nu aceluiasi baiat! :haha:
hihi....adika vrei sa mergi pe 2 "fronturi"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hihi....adika vrei sa mergi pe 2 "fronturi"?

NU vreau sa merg pe doua fronturi! :haha: doar pe unul si bun! doar ca niste sfaturi mi-ar prinde bine si mie! deci,ce spun expertii in domeniu? :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU vreau sa merg pe doua fronturi! :haha: doar pe unul si bun! doar ca niste sfaturi mi-ar prinde bine si mie! deci,ce spun expertii in domeniu? :lol2:
A,scuza`ma,am inteles eu gresit...

Poi,asa cum am scris mai sus,trebuie sa inveti sa il tii langa tine,daca il doresti din toata inima...da atentie lucrurilor marunte,care dau culoare si sens vietii...nu te grabi sa faci lucruri maretze si sa le uiti pe cele mici,de altfel esentiale...modeleaza`te dupa el,dupa nevoile lui,adapteaza`te la ceea ce doreste el(asta am invatat`o de la un bun prieten)...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A,scuza`ma,am inteles eu gresit...

Poi,asa cum am scris mai sus,trebuie sa inveti sa il tii langa tine,daca il doresti din toata inima...da atentie lucrurilor marunte,care dau culoare si sens vietii...nu te grabi sa faci lucruri maretze si sa le uiti pe cele mici,de altfel esentiale...modeleaza`te dupa el,dupa nevoile lui,adapteaza`te la ceea ce doreste el(asta am invatat`o de la un bun prieten)...

Multumesc frumos! :lol2: alte sfaturi?nu-mi ajunge! :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc frumos! :lol2: alte sfaturi?nu-mi ajunge! :haha:
Surprinde`l cu ceva...fa un lucru nebunesc la care el nu se astepta,cumpara`i ceva simbolic,prin care sa bati un apropo evident ca ar putea fi ceva intre voi...nu ii arata tot ce simti,lasa`l sa te vaneze,si pentru asta trebuie sa fii tare pe pozitii si sa nu vada cat de mult ti`ai dori sa fiti....invita`l la o plimbare in parc,daca ii place frigul,si vorbeste cu el despre lucruri banale,astfel incat sa fie el cel care va incepe sa atace un subiect delicat(voi 2,de exemplu,sau viata lui in general)...astfel se va produce o apropiere intre voi,iar tu ii vei arata ca il intelegi,fara sa il compatimesti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×