Sari la conținut
Forum Roportal
MARIO13

Oare unde am gresit eu ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

BUNA

Ma numesc Marius am 38 ani de 2 ani, lucrez in spania pe tir, am 2 copii, ai acum sint in pragul unui divort care ma dat peste cap rau de tot .

Cind ma-m casatorit am plecat de la 0 , am stat la camin de nefamilisti , munceam suplimentar ca mecanic auto sa nu duca lipsuri familia mea ,dupa care 2003 am obtinut ANL apartament cu 3 camere cu interventii si situatia sa mai indulcit dar au aparut noi nevoi de banii , adica cumpararea apartamentului .

Si am hotarit sa plec afara sa ma chinui sa string banii pt casa.

Dupa mult timp si chin un patron ma luat in echipa lui si ma-m facut sofer de tir intern si international .

mentionez ca pina sa ma fac sofer am lucrat ca mecanic auto la opel si cistigam 1000 din care 550 trimiteam acasa si cu ce ramineam plateam chiria si mincam,dupa care fiind sofer luam 1500 din care 800 timp de 8 luni am trimis acasa.

Nu am neglijat familia cu banii , pachete de sarbatorii , nu iam cerut niciodata sa imi spuna ce face cu banii , avind incredere totala in ea , dar ma-m inselat groaznic , pt-ca banul a schimbat-o total , sa racit de mine , nu imi mai spunea ce aface , secretoasa din ce in ce mai rau , se supara cind o intrebam unde este ce face si imi spunea ca ce trebuie sa imi dea raportul tot timpul ce face .

In luna martie anul asta iam spus sa vina in concediu la mine si nu a vrut deloc , dar intr-o seara vorbesc cu mama ei si ii spun ca nevasta mea nu vrea sa vina in concediu la mine , dar ce imi spune ea , stai linistit ca o conving eu .

si asa a fost a convinso si avenit , deci eu nu mai aveam cuvint de spus in casa mea , dicta soacra mea totul .

in fata la aeroport in valencia cind am luat-o pe sotia mea , dupa un an de cind nu am vazut-o in loc sa -mi spuna ce trebuie , ma anunta ca nu sta mult pt-ca trebuie sa isi termine scoala .

sa fac infarct pt -ca eu nu stiam absolut de nici o scoala , si dupa 30 min ma anunta ca a inceput seralul din septembrie si au aflu in martie , costa pe an 11 milioane si noarmal cama-m suparatsi am certat-o .

poate ca alt barbat ar fi trosnito , dar in 13 ani de casnicie nu iam dat o palma , si nici nu am sa o fac .

de 1 luna ma instintat ca vrae sa divorteze sa nu mai fie sub dictatura mea , ca vrae sa faca ce vrae ea .

acum eu nu vad ce am gresit ca ma vad in fata lor vinoavat toatl

cum sa fac?? ce sa fac?

 

astept intrebariii si sfaturi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce sa faci?

cand tu faci sacrificii si ti se raspunde cu o palma...intreaba-te de cand ar fi trebuit sa stii ca nu mai merge aceasta casnicie.

 

 

incearca sa vezi cat mai esti tu din toata aceasta poveste...vezi ce poti face pentru copii...si mergi mai departe.

ai un serviciu ,ai dependenta financiara atunci...incearca sa fii tu.O sa gasesti singur raspusul.Trebuie doar sa ai rabdare si sa nu incerci a fi disperat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
BUNA

 

in fata la aeroport in valencia cind am luat-o pe sotia mea , dupa un an de cind nu am vazut-o in loc sa -mi spuna ce trebuie , ma anunta ca nu sta mult pt-ca trebuie sa isi termine scoala .

sa fac infarct pt -ca eu nu stiam absolut de nici o scoala , si dupa 30 min ma anunta ca a inceput seralul din septembrie si au aflu in martie , costa pe an 11 milioane si noarmal cama-m suparatsi am certat-o .

poate ca alt barbat ar fi trosnito , dar in 13 ani de casnicie nu iam dat o palma , si nici nu am sa o fac .

de 1 luna ma instintat ca vrae sa divorteze sa nu mai fie sub dictatura mea , ca vrae sa faca ce vrae ea .

 

Daca si-a dorit sa faca o scoala, de ce ar fi trebuit sa te supere pe tine acest aspect incat sa o certi?

De ce un barbat trebuie sa trosnesca o femeie pentru ca face o scoala?

La asta astept sa imi raspunzi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt de parere ca sunt 2 tipuri de femei

-cele care sunt cuminti,strangatoare,iubesc si isi aleg barbati care le bate si is bat joc de ele.

-cele cu care daca esti baiat bun,esti luat de prost. si femeii i se uraste cu binele si linistea, apoi se urca pe sifonir si se crede cocos.

 

Ps. nici eu nus de acord cu violenta la femei dar uneori e folositoare :blink:

 

 

*omu vroia sa ca cu bani stransi / trimisi sa isi achite propietatea si datorii eventual sa stranga cativa doparte pt trai decent , si ea o cheltui , se scoleste pe ascuns . (orice ar fi in situatia lui s-ar supara)

Editat de smartul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca si-a dorit sa faca o scoala, de ce ar fi trebuit sa te supere pe tine acest aspect incat sa o certi?

 

Mi se pare ca el sa suparat pe faptul ca ia acuns lucrul acesta.Nu vad de ce nu i-ar fi spus sotului ei ca doreste sa-si continue studiile.El se gandeste ca daca ia ascuns asta,oare ce altceva ai ascunde ea. In plus de asta intr-o casnicie sanatoasa nu trebuie sa existe secrete,trebuie incredere,comunicare intre cei doi si respect.Deciziile cu privire la bani,planurile de buget si viitor se fac in doi,trebuie sa-si cera parerea unul altuia sau macar sa se informeze unul pe altul si sa discute.E o dovada totala de lipsa de respect din partea ei sa cheltuie bani munciti de el pe ceva despre care el habar nu are.

Dau si eu cu parerea...

 

De ce un barbat trebuie sa trosnesca o femeie pentru ca face o scoala?

 

Asa asa e dar mai degraba sa ne intrebam de ce un barbat "ar trebui" sa trosneasca o femeie din orice motiv?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca si-a dorit sa faca o scoala, de ce ar fi trebuit sa te supere pe tine acest aspect incat sa o certi?

De ce un barbat trebuie sa trosnesca o femeie pentru ca face o scoala?

La asta astept sa imi raspunzi.

Nu trebuie sa o trozneasca pentru ca face scoala, dimpotriva e laudabil, dar pentru ca la luat si il trateaza ca pe un fraier ar merita o lectie.

Nu crezi ca trebuia sa stie si el pe ce se duc banii?

Poate copii nu-si permit un calculator pentru ca mama lor s-a gandit ca ea-i prioritatea nr 1 in familie.

Editat de Moftangiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi se pare ca el sa suparat pe faptul ca ia acuns lucrul acesta.

 

Asa asa e dar mai degraba sa ne intrebam de ce un barbat "ar trebui" sa trosneasca o femeie din orice motiv?

 

Asta vreau sa aflu si eu, ce l-a deranjat de fapt. Pentru ca a precizat si suma , ceea ce ma face sa cred ca nu a fost de acord cu asta sub nicio forma.

Foarte corecta ultima ta afirmatie. :blink:

 

Nu crezi ca trebuia sa stie si el pe ce se duc banii?

Poate copii nu-si permit un calculator pentru ca mama lor s-a gandit ca ea-i prioritatea nr 1 in familie.

 

Da, trebuia sa stie pe ce se duc banii.

Nu ai de unde sa stii ce isi permit sau nu copiii. Haideti sa nu speculam ci sa ne rezumam analiza la informatiile pe care le avem.

 

Cred ca mai mult l-a deranjat ca nu i-a spus.

 

Probabil ca ai dreptate, dar cred ca l-a deranjat si faptul ca a investit niste bani acolo, vad ca a precizat suma exacta.

 

de 1 luna ma instintat ca vrae sa divorteze sa nu mai fie sub dictatura mea , ca vrae sa faca ce vrae ea .

 

de ce considera ea ca esti dictatorial?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"am certat-o . poate ca alt barbat ar fi trosnito, dar in 13 ani de casnicie nu iam dat o palma , si nici nu am sa o fac ".

 

De ce-i pui intrebari despre lucruri care nu-i stau in caracter?

O fi fost tentat dar n-a facut-o si a spus ca nu o s-o faca.

V-ati legat exact de fraza cea mai putin semnificativa. Cautati un repros imputabil lui.

Editat de Moftangiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×