Sari la conținut
Forum Roportal
Creappy-Computer

Problema cu rezolutia de la monitor.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Din gresala am umblat pe la nu stiu ce setari ale monitorului iar acum cat vreau sa setez "1024 by 768 pixels" nu imi arata normal.. imeginea este suptiata si lungita si nu pot sa o fac oricat as incerca... iar daca vreau sa iau print imi arata normal ecranu..ca daca era va dadeam un prind sa vedeti ... Daca stie careva ce as putea face va rog sa ma ajutati...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca (click dr pe desktop)la setarile displayului (display property) ,du-te la Setings ,Advance ,Monitor si selecteaza Screen settings refresh rate 60 Hertz. Nu prea am inteles problema ta ,insa poti incerca.Si spune daca ai reusit ceva.Da-ne mai multe detalii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc pentru evort dar nu ma ajutat :blink: ... si am sa dau mai multe detalii.

 

In primul rand.. pot vedea bine pe eran daca tin rezolutia pe 800 cu 600... dar daca vreau sa o dau pe 1024 cu 768

cam un sfert din eran in vad cu negru..iar partea pe care o pot vedea este lungita.... si nu pot umblat deloc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce tip de monitor este ? CRT sau TFT/LCD ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E posibil ca s-a dus si ca se manifesta doar la anumite rezolutii (asa cum la un moment dat aveam un monitor in magazin care scotea un firicel de fum, dar numai la o rezolutie anume).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar ma intrebam daca e posibil sa resetez monitorul... ma refer ca, cand cumperi un monitor trebuie sa il reglezi pe fiecare versiune ca e aiurea pus..daca ar fi posibil sa ii dau reset..ca la niste setari la jocuri cand dai "Use default" :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm... incearca sa intrebi pe site-ul producatorului sau sa discuti cu cineva de la un service specializat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×