Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna.cum te simti si cum ai rezolvat problema cu durerea de sin .Te intreb pt.ca de citeva zile simt opresiune in sinul sting,parca doare parca nu..imi e si mie tare teama,dar ma rog la Dumnezeu sa nu fie ceva rau...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pt.ewak -depinde de varsta p care o ai. in general cancerul la san apare in jurul varstei de 30-35 de ani. participand la o discutzie (involuntara) am inteles ca nr. femeilor diagnosticate cu cancer la san (scuza-mi cacofonia) s-a marit considerabil dupa catastrofa de la Cernobal, din cauza radiatziilor.

dk te chinuie gandul totusi ca ai putea avea asa ceva mergi la un centru specializat in depistarea acestei boli.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de cateva luni am dureri la sanul stang care in momentul de fata au ajuns sa se extinda in apropierea subratului.cand au inceput durerile am mers la un medic ginecolog care m-a trimis sa fac o ecografie dupa care mi-a spus ca am mastoza fibrochistica.mi-a dat ca tratament Dufaston,cu toate ca luam si anticonceptionale Marvelon.peste o luna am venit dupa cum mi-a spus dansul la control si i-am spus ca durerile s-au marit si ca tratamentul nu are un efect pozitiv,ci dimpotriva,simteam ca imi face rau.Mi-a spus sa nu mai iau Dufaston,sa nu mai fac nici un fel de tratament.L-am intrebat apoi cum ramane cu durerile mele si cu acea mastoza daca nu mai fac nici un tratament,dar se pare ca nu a stiut ce sa-mi spuna.M-a trimis la oncologie deoarece mie imi era teama de cancer la san.acolo doctorul m-a examinatm,mi-a spus ca nu e cancer,dar ca primul medic unde am fost a gresit spunandu-mi sa iau dufaston peste anticonceptionale.Mi-a spus sa nu mai iau pilule,dar nu mi-a dat nici un tratament.ACUM VA INTREB ce sa fac?Durerile nu au trecut,ma doare si la subrat.Are vreo legatura faptul ca sanul acesta care ma doare este si mai mare decat celalalt?Este posibil sa fie cancer la san?Este adevarat ca este posibil ca acest cancer sa nu poata fi depistat la ecograf?Ce credeti ca poate fi?sunt asa de ingrijorata incat nu mai stiu ce e cu mine.mii de multumiri.

sigur nu este cancer.am avut si eu asa ceva. pe langa tratamentele alopate am folosit naturiste;extr mladite zmeur,extr muguri coacaz negru,ung cu marul lupului.le gasesti in farmacii naturiste si nu sunt scunpe. tratamentul trebuie sa dureze 3-6 luni. te vei simti oq. poate fi si o dereglare hormonala pe stres sau pe o scadere imunitara.poti folosi si vit e

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut! am si eu o intrebare. Dupa cum v-am mai spus si eu am noduli la san si mi-a spus k am mastoza si mi-a dat mastodynon. problema e ca am fost la doctor pentru antoconceptionale si mi-a dat novynette. daca iau tratamentul pentru mastoza in timp ce iau pilule interactioneaza intr-un fel? exista vre-un risc ca anticonceptionalele sa nu-si mai faca efectul?

mentionez k doctora nu a spus nik despre asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ai gresit medicii.Mai vezi unul,si cauta sa nu te ingrijorezi...,unii medici isi dau cu parerea ...si nu cu cunostintele.

Sotiei mele de ex,i-au spus ca nu va putea avea copii,... :friends:" si ea avea unul acasa... si acum mai are unul,asa ca nu dispera,du-te la alt medic,nu neaparat la aia cu renume...o sa ai surprize :lol:

Pana atunci...MULTA SANATATE!

In nici un caz medicul Peltecu. Dincolo de "aura" de conferentiar si de faptul ca are abilitatea de a aburii pacientele, competentele lui in ale medicinei lasa de dorit. Are mai multe paciente decat poate consulta intr- o zi , este suprasolicitat de administratrea spitalului Filantropia asa incat iti va lua bani cat mai multi si numai daca esti un caz usurel ai sanse sa te faci bine singura si vei fi multumita de domnul profesor, daca nu, in curand iti vei cauta alt medic care are timp de tine ca pacient nu ca banca de bani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna, am 22 de ani si acum 3 zile am fost sa imi fac o ecografie mamara pt ca aveam dureri la sanul drept. acolo mi s-a spus ca am o formatiune nodulara cu aspect de fibroadenom si sa ma duc la o noua eco peste 3 luni, dak se mareste va trebui operat. nu mi-a dat tratament decat diclosal gel, insa iau contraceptive si as vrea sa va intreb dak le pot lua in continuare, dak nu cumva ele sunt cauza aparitiei nodulului. va multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna, am 22 de ani si acum 3 zile am fost sa imi fac o ecografie mamara pt ca aveam dureri la sanul drept. acolo mi s-a spus ca am o formatiune nodulara cu aspect de fibroadenom si sa ma duc la o noua eco peste 3 luni, dak se mareste va trebui operat. nu mi-a dat tratament decat diclosal gel, insa iau contraceptive si as vrea sa va intreb dak le pot lua in continuare, dak nu cumva ele sunt cauza aparitiei nodulului. va multumesc anticipat

 

Mie mi-au fost interzise anticonceptionalele, dupa ce s-a despistat o mastoza fibrochistica...asa ca...probabil bine ar fi sa le intrerupi.

 

P.S. Mergi la Sanador, la medicul Lesaru...e ecografist si senolog.

Daca vrei nr de tel, da PM.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua am si eu o intrebare.Iubita mea este plecata in italia de 1 saptamana.este la mama ei inainte de plecare se plangea de o durere de sani.i`a venit ciclul menstrual si dupa ce i`a incetat inca o dor sanii si o dor foarte tare.noi am avut grija ca in timpul actului sexual sa ne controlam sa nu ramana insarcinata.as dori sa stiu dc o dor sanii asa de tare chiar si in ziua de azi o dor.si acum mi`a spus ca ii curge si ceva jos...ca un lichid nu stim dc ne`ati putea ajuta? va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna ziua am si eu o intrebare.Iubita mea este plecata in italia de 1 saptamana.este la mama ei inainte de plecare se plangea de o durere de sani.i`a venit ciclul menstrual si dupa ce i`a incetat inca o dor sanii si o dor foarte tare.noi am avut grija ca in timpul actului sexual sa ne controlam sa nu ramana insarcinata.as dori sa stiu dc o dor sanii asa de tare chiar si in ziua de azi o dor.si acum mi`a spus ca ii curge si ceva jos...ca un lichid nu stim dc ne`ati putea ajuta? va multumesc

Ia ceva pastile?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×