Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O scurta prezentare :

Am 22 de ani , merg pe 23 anu acesta ,

acum 2 ani am cunoscut o fata , ne-am imprietenit si toate cele bune

pana acum 4 zile .

Am presimtit ceva de acum 1 luna - 2 , cand stiam ca ceva scartaie !

Imi place sa anticipez miscarile oricarei fete , gesturi mimica , purtare , miscari , purtari , chiar si cele mai mici detalii , parca le prezic , le stiu dinainte si tot asa

Acum 4 zile am stiut ca ceva chiar nu e in regula , asa ca , am discutat ca un cuplu !

Stiam cam tot , ceva era diferit , asa ca au venit vorbele !

"M-am plictisit , acceasi zi la fel , vreau un altfel de relatie , eu nu te mai iubesc , parca e monotonie intre noi "

Totul intre noi a fost parca un vis , ceva frumos care nu vreau sa se termine , imi place sa iubesc , dar cel mai mult imi place sa fiu iubit , asa ca dupa ce am auzit acele vorbe , am bufnit in plans , chiar daca am 22 ani , fiecare om plange atunci cand nu ii este binee , daca nu o face prin lacrimi o face prin suflet !

 

Acum nu stiu ce sa mai fac , sunt disperat , sunt persoana incapatanata care nu renunta asa usor , care se zbate , dar intervine partea astea "mai neagra "

Sa ma zbat pentru ea , sa o fac sa ma iubeasca ? sau , sa renunt la ea , cu gandul ca o persoana ca ea nu voi gasi mai niciodata ???

 

Am trecut cu ea peste multe grele , pe care nimeni de pe acest forum nu a trecut peste atatea , sau or fi , dar in numar foarte mic.

Sincer , mi-a schimbat viata , nu vorbesc doar la faptul ca aveam pe cineva ca puteam iubi , si ca cineva ma iubeste ; ci la mai multe , enorm de multe , si asta ma face iar incapatanat si nu as vrea sa renunt la aceasta persoana !

 

Intrebarea cea mai grea : Sa ma zbat in continuare , cu gandul ca o voi putea face sa ma iubeasca din nou , sau sa ma zbat degeaba cu gandul ca nu va ma mai iubi , sau partea cea mai nasoala , pe care nu o prefer , sa renunt la ea , cu gandul ca voi suferi enorm si ca am pierdut ceva ce nu voi mai castiga niciodata ????????????????

 

 

P.S. Tot ce am scris este serios, si rog scuzarea erorilor gramaticale , sau alte erori , nu am forta/taria sa citesc inca o data acest topic !

 

Va multumesc frumos ca ati citit acest mesaj , am nevoie de sfaturi , poate ma puteti ajuta !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca fata vrea sa plece,,,las-o sa plece.nu poti forta pe cineva sa stea cu tine. intelg ca esti cu ea de cand aveai 20 de ani,, serios, crezi ca e o relatie de la 20 de ani poate rezista la nesfarsit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. Fa-i bagajele si pleaca. Sau viceversa, uatevar. Sau crezi ca s-o incatusezi de caloriferul din baie este legal ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa ma zbat pentru ea , sa o fac sa ma iubeasca ? sau , sa renunt la ea , cu gandul ca o persoana ca ea nu voi gasi mai niciodata ???

 

tu poti face un om sa te iubeasca? Eu nu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca te agiti degeaba, deocamdata. si ca, daca ai renuntat, ai renuntat PREA usor, prea repede, fara sa ceri explicatii.

daca e asa cum spui si aveti un background, ai tot dreptul sa ceri explicatii si timp si sa nu fii de acord. decat in momentul in care ea iti va spune explicit PA si va trece si la fapte. parerea mea.

 

meniul noilor sositi: budinca cu aracet. :pardon: :doh: :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fluffycat : exact ... explicatii ioc , ceva nu e bine aici .

Mi-am stors creierii si miam baut nervii , sa imi dau seama ce se intampla .

 

Mi se pare pura plictiseala , monotonie , asa simte ea , si-a pierdut sentimentele ?? timp de o saptamana 2 3 , cam repede ... si chiar asa de brusc ... eu cred ca imposibil. te uiti la un inel iti aduci aminte de cel pe care il iubesti , te uiti la maimutoi - iti aduci aminte de cel pe care il iubesti (exemple)

 

Rami : relatia nu e inca rece bocna , caput , nada ... practic e pe muchie !

 

Cei drept nu sunt un om care renunta , am incredere in mine si in capacitatile mele (figurat si propiu) , chiar daca ma fac umpic de ras , imi ating scopul !

 

 

E cumva posibil ca sunt an terminal la facultate si voi vrea sa imi fac o mica cariera pe mare ??? - voiaje etc. ?

 

 

multumesc pentru sfaturi mai astept

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fluffycat : exact ... explicatii ioc , ceva nu e bine aici .

Mi-am stors creierii si miam baut nervii , sa imi dau seama ce se intampla .

 

Mi se pare pura plictiseala , monotonie , asa simte ea , si-a pierdut sentimentele ?? timp de o saptamana 2 3 , cam repede ... si chiar asa de brusc ... eu cred ca imposibil. te uiti la un inel iti aduci aminte de cel pe care il iubesti , te uiti la maimutoi - iti aduci aminte de cel pe care il iubesti (exemple)

 

iti storci creierii absolut inutil in loc sa vorbesti direct cu ea, sa discutati ffffff deschis.

pentru partea cu monotonia si sentimentele, gandeste-te ca intr-o relatie sunt DOI, deci partea ta......where is it?

 

deci io zic ca te chinui degeaba, cand poate ea te asteapta si ar vrea sa vada cat tii tu la relatia voastra.

 

si chiar daca nu e asa, tot tre sa-ti faci datoria de partener, de barbat si.....de alungat. pentru linistea sufletului si a somnului tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din moment ce ti-a zis ca nu te mai iubeste e nasol...cu monotonia se mai rezolva dar ati asteptat pana s-au stins sentimente, asta-i ireversibil.

tu o cunosti si stii ce a fost intre voi. vorbeste deschis cu ea si daca nu mai sunt sanse, mergi inainte. vei mai gasi persoane pe care sa le iubesti, fiecare-i special in felul lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu are rost. Zi pa si gata. Nu poti face nimic decat sa va chinuiti unul pe altul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×