Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cine nu a chiulit macar o data? :o:

 

D-apoi o zi? :)

 

D-apoi o saptama? :roll:

 

D-apoi mai multe? :doh:

 

Si nu, nu fac parte din specia de elevi care au note mici si nu invata nimica.. doar ca m-am saturat de atata bataie la cap :doh: .. m-am saturat ca in fiecare ora sa fiu nevoita sa raspund la intrebarile la care ceilalti colegi ai mei nu raspund.. m-am si saturat de "mutra" unor profesori.. Deci da.. chiulim pana se poate :) + ca majoritatea lucrurilor pe care le invatam nu sunt nimic "nou sub soare" ca sa ma intereseze.. + Plicitseala.. Imi da peste cap tot programu' de somn.. Noaptea nu pot dormi.. ziua decat in pauze la scoala/cand vin de la liceu vreo ora-doua ... >.> Ar trebui sa faca ei scoli speciale pentru insomniaci >.> la care sa se invete lucruri concrete.. nu aberatiuni care nu ne vor fi de folos in viitor.. Pur si simplu unii profesori vin in clasa si zic : "scrieti" .. si cand s-a sunat de iesire au terminat si pleaca.. nu conteaza ca ai inteles sau nu.. Unii nici nu vor sa explice.. sa aprofundeze.. fiindca sunt unii colegi draguti care deranjeaza orele.. (Sunt la unul dintre colegiile cele mai bune din tara.. cica.. nu vreau sa ma gandesc ce e prin alte parti.. >.>) e varza tara asta..

 

Mda.. prefer sa stau acasa si sa citesc ce vreau, ce-mi place, ce ma intereseaza, sa invat o limba pe care nu o invat la scoala, sa ma pregatesc pentru un examen si sa fac exercitii pe care la scoala nu le-as face, sa ma joc jocuri, sa ma uit la filme, sa ma uit la anime-uri, sa ascult muzica, sa fac videoclipuri, sa dorm cat vreau, sa mananc cand vreau.. decat sa ma duc la scoala pentru nimic, ca sa pierd vremea.

 

PS: stiu ca am cam luat-o pe aratura.. da' stiu sa debitez multe .. :o:

Editat de Lady Kapa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) e nici eu nu prea am chiulit,decat la sport o multime,cateodata la mate(cand aveam prima ora :jester: )

la imformatica plecam cu totii mereu (aveam ultima ora,profu nu venea niciodata)

La romana ca nu aveam proiectul(mi-a scazut puncte atunci,oricum tot media 9 a iesit :jester: )

La religie ori nu venea profa,ori plecam cu totii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) e nici eu nu prea am chiulit,decat la sport o multime,cateodata la mate(cand aveam prima ora :jester: )

la imformatica plecam cu totii mereu (aveam ultima ora,profu nu venea niciodata)

La romana ca nu aveam proiectul(mi-a scazut puncte atunci,oricum tot media 9 a iesit :jester: )

La religie ori nu venea profa,ori plecam cu totii

 

e clar ca ai 'invatat' la distanta

d'aia exista atatea lepre adolescentine :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai nou se cheama smecheri, nu lepre!

Editat de Diela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×