Sari la conținut
Forum Roportal
tosca_5

Amenajare apartamen nou de la A -Z

Postări Recomandate

In my books insa ... nimic nu e pentru totdeauna .. mai iese si din moda si daca ai o inundatie ... Zeii sa fie cu tine si cu tilele de sub cabinete dar de peste tot. Eu am avaut de doua ori si parca-mi convine ca mereu ma innoiesc!!!!!! .... zugravit, floor nou, mobila noua. E munca dar merita, si arunc si multe inutile cu aceste ocazii ca iese usor totul din casa dar nu mai reintra!!!!! Acum 22 de ani cand am venit eu in State, cel mai scump material de countere a fost Corian, arata ca un plastic tare, era indestructibli si extrem de scump .... azi nimeni nu-ti cumpara casa cu ala in bucatarie si bai.

Atunci lumea voia Oak cabineti .... azi ... sti si tu din ce lemn ti-ai pus mobilierul

Era un timp ca peste tot se punea tiles si in dormitoare, azi si in bai se pune hard floor sa aibe valoare casa.

Chiar si tilele s-au schimbat, cu 8 ani inainte am total renovat una din bai .... pot sa incep din nou ca moda de atunci ce cea de azi nu se mai potriveste si nici cu restul de casa!!!!!

 

Ai dreptate dar pana vine timpul ca decorul meu din bucatarie sa iasa din trend voi fi mutata in alta deja.Nu planui sa locuiesc mult in asta. Una mai mare la periferie,proiectata si construita la comanda...with a few acres around it...unde sa am privacy si liniste.Renovarile actuale sunt perfecte pentru ridicarea pretului la vanzare care cu siguranta se va intampla in maxim urmatorii 5 ani.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Una mai mare la periferie,proiectata si construita la comanda...with a few acres around it...unde sa am privacy si liniste.

 

 

 

Avem un prieten in Toronto care sta mai departe de Makram intr-o padure, izolat, intr-un palat!!! ca nu intra pe o poza cladirea nici de jos in sus sau de la un capat la altu!!!! Consulteaza de acasa .... dar sint singur cuc mereu.

Mie nu-mi place atita privacy, las pentru eternitate pacea si linistea de mormint.

Ne-a invitat, am mers, ne-au instalat intr-o camera cu totul in ea de la mancare la .... aveam sa le vedem peste un timp?!?!?

Dimineata am plecat de acolo fara sa le vedem. Eu nu ma joc royalty!!!!!

 

 

Un alt prieten si-a construit o casa imensa de la Markhan la stanga undeva o comunitate total de case noi aveau 3 copiii, doi cu facultatea deja terminata, credeau ca o sa locuiasca cu toti impreuna ..... ma suna Duminica sa mergem la ei ca e goala casa si nu mai e frig pe acolo ca eu nu-mi cumpar cizme si paltoane de mers acolo daca nu se poate purta un tricou.

In bucatarie, 2000 de square feet, si-a pus marmura neagra peste tot si are o insula imensa care arata parc-ar fi altar de sacrificiu sau de pus mortul ... nici ei nu-i vine sa mai faca nimic acolo. Atunci era gata casa si faceau hartiile, inca locuiau in alta parte ... asta cu 3-4 ani in urma ... copiii au plecat :) :tease: :) din palatul de 2 etaje si pivnita finisata tot de constructor la ultima moda si comoditate. Nici ca depozit nu mai au cu ce sa-l umple ... :tease:((((

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avem un prieten in Toronto care sta mai departe de Makram intr-o padure, izolat,

 

Markam e zona faina.Dar totusi nu e considerata periferie ci mai degraba GTA (greater Toronto area) si e foarte scump real estate-ul acolo...cel putin pentru ce fel de casa si proprietate vrem noi.

 

Mie nu-mi place atita privacy, las pentru eternitate pacea si linistea de mormint.

 

Eu m-am saturat de vecini si case langa a mea. Plus ca mi-as dori o piscina (nu-i prea vad eu rostul in Canada cu 6 luni de frig pe an..da na...moftul...:)) si nu am chef sa fac show pentru vecini in chiloti.La noi astia "islamistii" nu e proper asa ceva. :tease:

 

Uite cam asa este ideea noastra...de zona si privacy:

 

 

 

Un alt prieten si-a construit o casa imensa de la Markhan la stanga undeva

 

Could be Thornhill sau Richmond Hill...

 

In bucatarie, 2000 de square feet, si-a pus marmura neagra peste tot si are o insula imensa care arata parc-ar fi altar de sacrificiu sau de pus mortul ...

 

Holly shit...!!!!

Ai fost mortala la faza asta :)

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

normal că la o anumită treaptă socială se "cere" un anumit tip de casă, de maşină, restaurante frecventate, etc

astea fac parte din cartea de vizită

şi vin o dată cu evoluţia omului

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acesta se numeste procesul creatiei.Fara truda si sudoare si cateva aspirine nu iese nici o capodopera. :P

Cam asa este , va invit la inaugurare , dar mai dureaza ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Şi nu se compară ideea americanilor de casă (interior + exterior) cu cea a europenilor,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
normal că la o anumită treaptă socială se "cere" un anumit tip de casă, de maşină, restaurante frecventate, etc

astea fac parte din cartea de vizită

şi vin o dată cu evoluţia omului

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intreg apartamentul meu este cat holul palatului si bucataria casei :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×