Sari la conținut
Forum Roportal
ciudata

Sunt nimfomana?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu nu te lasa asa... daca situatia nuti place cauta si vei gasi raspunsuri.... ca sexul in grup nu e o situatie sanatoasa....

cu thimpul iti va fi tot mai greu ... vei avea copii...(sau poate aveti..) nu cred ca nuti doresti o familie sanatoasa ... dar daca situatia asta iti place atunci .. ma rog.. treba ta ... si numai bine...

 

 

da, nu imi place sa depind de alti parteneri (imi place cu ei e ceva super fain ca trairi insa mi-ar placea sa fie asa si in sanul familiei) , e adev ca vreau o familie sanatoasa insa nu pot sta in permanente cautari, ma mai apuca sa caut solutii din cand in cand, insa o mai si las moale dupa aceea;

el oricum tace cand eu deschid subiectul de gasit solutii sa imbunatatim, daca zice cateva cuvinte e bine, e de acord ca nu suntem pe aceiasi lungime de unda la sex dar..... am impresia ca nici nu se zbate sa fie mai bine in privinta asta:(

uite de exemplu acum ,am vbit aici pe forum, m-am uitat adineauri pe net pt psihologi de cuplu, o sa ma mai uit probabil, daca si ajungem acolo inca e mare lucru, insa dupa ce ma voi satura sa caut psihologi de una singura va tbui sa ma consolez cu ideea ca nici acum nu s-a rezolvat nimic; e un ciclu care se repeta de cativa ani - si ma simt neputincioasa in privinta asta, chiar nu stiu ce sa fac; eu il stiu ca e si incapatanat si dc mergem la un psiholog o sa il lase sa isi spuna teoria si atat - oricum ar fi un pas si asta sa ajungem acolo.

nu avem inca copii, la anul vreau sa nasc, si stiu va fi din ce in ce mai greu cu intalnirile in grup :)

 

 

nu cred ca solutia este sa va consolati cu situatia. amandoi aveti probleme si e delicata situatia, iar solutia nu e simpla. dar trebuie sa faceti ambii efortul de a va cunoste mai bine, fiecare pe el insusi si reciproc.

 

 

am tot facut eforturi, noi zicem ca ne cunoastem f bine, si tot timpul la concluzia asta ajungem ca nu ne potrivim la sex, am avut n discutii, n situatii in care am fost pusi, si am ajuns la un nivel de comunicare credem noi avansat insa... poate chiar nu se poate face nimic (hai ca scriu agramat :fish:)) ); probabil toata viata o sa cautam sau o sa caut solutii 8))))

, fac si eu haz de necaz .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am tot facut eforturi, noi zicem ca ne cunoastem f bine, si tot timpul la concluzia asta ajungem ca nu ne potrivim la sex, am avut n discutii, n situatii in care am fost pusi, si am ajuns la un nivel de comunicare credem noi avansat insa... poate chiar nu se poate face nimic (hai ca scriu agramat :fish:)) ); probabil toata viata o sa cautam sau o sa caut solutii 8))))

, fac si eu haz de necaz .

nu cred ca este nivelul destul de avansat daca tu cauti solutii de una singura si el se resemneaza si se ascunde. concluzia ca nu va potiviti la sex eu o vad foarte superficiala. trebuie sa identificati exact cauzele si sa actionati. Eu nu cred ca doi oameni ce se cunosc (mai exact ce se inteleg unul pe celalalt) si se iubesc (dragoste reciproca a persoanei, nu atractie sexuala) sa nu se inteleaga si la sex. Neintelegerea sexuala indica mai ales o atitudine egoista a cel putin unuia dintre parteneri. Rezolvarea problemei prin relatii externe este temporara, si se datoreaza excitatiei provocata de necunoscut. Deci este o iluzie temporara.

 

Cand iubesti persoana cu care incerci sa faci sex, in primul rand esti foarte atent la ce are nevoie, ce isi doreste, ce o face fericita. Din felul in care faceti sex, spune si tu... te iubeste macar ca persoana?...

 

Pe de alta parte ai spus ca are probleme de erectie cand incercati in alt fel. Asta nu ascunde impotenta, ci alte probleme, dar nu ma pot pronunta fara alte detalii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu avem inca copii, la anul vreau sa nasc, si stiu va fi din ce in ce mai greu cu intalnirile in grup :fish:

ar fi fost mai indicat sa rezervi partea a doua sotului, nu grupului !

 

e nasol ce povestesti, dupa psihologi astea sunt "efecte adverse" ale practicarii sexului in grup

in 5 ani poate nu va mai satisface nici o armata intreaga (fara intentie de jignire)

 

ati fi dispusi amandoi sa renuntati la alte persoane in favoarea voastra?

eu cred ca din pdv sexual nu prezinti interes pentru sotul tau, asa cum nici el pt tine nu prea conteaza.

 

pentru tine conteaza doar poftele tale sexuale. e foarte posibil sa aberez 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o intrebare:

 

1. La swing sau grup, el ce facea? Regie?

 

:fish:))

 

1. se intampla si sa nu aiba chef sau inspiratie cateodata, in tp asta se uita la tv sau face poze, vede el ce fac; dar se intampla sa fie si f ok cand suntem mai multi, parca il trazeste la viata atmosfera

 

8))))))

f acolo e o actiune ?

 

 

Parca si vad o reclama cu el in prim plan pe canapea intr-o rana, in timp ce-n fundal... neste treburi.

W`a zap ????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, am mai zis am o problema cu greutatea dar chiar consider ca asa cum sunt arat bine si i-am innebunit pe multi (nu sufar chiar asa de obezitate morbida, kgmele nu se vad asa rau desi sunt multe , poate am oasele mai grele, nu ma pricep la medicina)

 

pe l

Editat de Cleric Preston

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu cred ca este nivelul destul de avansat daca tu cauti solutii de una singura si el se resemneaza si se ascunde. concluzia ca nu va potiviti la sex eu o vad foarte superficiala. trebuie sa identificati exact cauzele si sa actionati. Eu nu cred ca doi oameni ce se cunosc (mai exact ce se inteleg unul pe celalalt) si se iubesc (dragoste reciproca a persoanei, nu atractie sexuala) sa nu se inteleaga si la sex. Neintelegerea sexuala indica mai ales o atitudine egoista a cel putin unuia dintre parteneri. Rezolvarea problemei prin relatii externe este temporara, si se datoreaza excitatiei provocata de necunoscut. Deci este o iluzie temporara.

 

Cand iubesti persoana cu care incerci sa faci sex, in primul rand esti foarte atent la ce are nevoie, ce isi doreste, ce o face fericita. Din felul in care faceti sex, spune si tu... te iubeste macar ca persoana?...

 

Pe de alta parte ai spus ca are probleme de erectie cand incercati in alt fel. Asta nu ascunde impotenta, ci alte probleme, dar nu ma pot pronunta fara alte detalii.

 

da se poate sa ai dreptate, sa nu ne cunoastem asa bine cum credem, nu stiu ce sa zic, poate cu timpul....

cand facem sex nu cred ca ma iubeste ca si persoana, se concentreaza f mult pe erectie si nu par f imp atunci pt el, poate asta e pbma ca se inhiba gandindu-se ca iar nu ma satisface :fish:.... nu stiu

stiu ca este temporara rezolvarea pbmei prin alte relatii, insa am mai incercat si doar noi de multe ori, petrecem mult timp impreuna nu asta e pbma, insa..... la un mom dat nu mai pot si apelez la terti 8)

ciudat imi pare ca in prezenta altora se comporta uneori normal in pat, chiar concureaza cu ei

 

ar fi fost mai indicat sa rezervi partea a doua sotului, nu grupului !

 

e nasol ce povestesti, dupa psihologi astea sunt "efecte adverse" ale practicarii sexului in grup

in 5 ani poate nu va mai satisface nici o armata intreaga (fara intentie de jignire)

 

ati fi dispusi amandoi sa renuntati la alte persoane in favoarea voastra?

eu cred ca din pdv sexual nu prezinti interes pentru sotul tau, asa cum nici el pt tine nu prea conteaza.

 

pentru tine conteaza doar poftele tale sexuale. e foarte posibil sa aberez :doh:

 

as fi dispusa sigur sa renunt la altii in favoarea noastra, sa acord o perioada de redres sa zicem in rel noastra, am mai incercat asta, din pacate fara rezultate

stiu asta e pbma noastra nu reprezint atractie dpdv sexual pt el si nici el pt mine :), desi nu cred ca asta tine de fizic :doh:

conteaza mult poftele mele sexuale pentru ca altfel nu ma simt bine, sunt irascibila, imi tuna si imi fulgera, si nu cred ca in privinta asta cer prea mult, vreau o activitate sexuala normala intr-o familie. ma abtin de multe ori si incerc sa fac alte activitati sa imi treaca poftele desi in sufletul meu ma simt neimplinita in privinta asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:fish:))

 

 

 

8))))))

f acolo e o actiune ?

 

 

Parca si vad o reclama cu el in prim plan pe canapea intr-o rana, in timp ce-n fundal... neste treburi.

W`a zap ????

 

 

da, e o actiune, are si mom cand nu fac diferenta intre el si ceilalti parteneri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×