Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

saut.... am si eu o mica problema cu skype-ul... adica merge totul perfect in afara de camera web..

adica vad imaginea primita de la web-ul meu si imaginea primita de la persoana cu care conversez prin intermediul camerei web deformata. In ce sens... vad imaginea impartita in 4 si alb-negru. Am intrat in toate setarile SKYPE-ului si a camerei web insa tot degeaba... nu merge nimic.... ma poate ajuta cineva? PLS

 

am uitat sa precizez k se vede asa doar la skype... la yahoo merge foarte bine si se vede normal

 

 

contact : pe forum !

 

daca este cineva care se pricepe bine la skype si ma poate ajuta, rog sa-mi lase msg aici, sau sa dea add la id-ul de mai sus...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa reinstalezi... alta idee nu am. E foarte putin probabil sa fie o problema de incompatibilitate deoarece dispozitivele gen camera web si scannere sunt recunoscute ca TWAIN Source, odata ce Windows-ul le poate accesa, asa poate orice alta aplicatie (teoretic) fara sa apara diferente intre cum arata pe una sau alta...

 

Personal am patit cu o camera web Philips sa fie imaginea ori verde ori gri, dar era peste tot si era de la Ace Mega Codecs... dar nu prea seamana situatiile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca sa reinstalezi... alta idee nu am. E foarte putin probabil sa fie o problema de incompatibilitate deoarece dispozitivele gen camera web si scannere sunt recunoscute ca TWAIN Source, odata ce Windows-ul le poate accesa, asa poate orice alta aplicatie (teoretic) fara sa apara diferente intre cum arata pe una sau alta...

 

Personal am patit cu o camera web Philips sa fie imaginea ori verde ori gri, dar era peste tot si era de la Ace Mega Codecs... dar nu prea seamana situatiile.

 

Am instalat si reinstalat de multe ori :o:? nu mai am nici o idee cum as putea rezolva problema... si mi-ar fi de folos sa pot sa folosesc web-ul in skype... insa vad k nu pot sa rezolv singur situatia :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am instalat si reinstalat de multe ori :D? nu mai am nici o idee cum as putea rezolva problema... si mi-ar fi de folos sa pot sa folosesc web-ul in skype... insa vad k nu pot sa rezolv singur situatia 8)

Aceiasi problema e si la mine..si nu stiu de la ce este.

Asta s-a intamplat cand am schimbat versiunea veche cu cea de acum.

Poate stie cineva si ne spune si noua de la ce e ? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am aflat cum :jester:

 

dai start - run - scrii "DXDIAG" astepti sa apara o fereastra, apoi apesi pe DIsPLAY apoi apesi disable pe una dintre Direct3D acceleration or Directdraw acceleration si apoi dai exit :jester: asta e tot :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×