Sari la conținut
Forum Roportal
Pop Adrian

Modificare poza pentru PowerPoint (ex Poze)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cum creez pozele alea fara fundal >? adica daca fac un mar in paint si il decupez apoi il pun in power point pe langa el se vede un patrat alb. iar daca il salvez ca png, tot chestia asta face. ce are ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca studiai mai atent observai aceasta optiune.Selecteaza optiunea de jos,care apare in Paint pentru a face sa dispara patratul acela alb(in imagine).

post-125777-1240587159_thumb.jpg

Editat de EiNsTeIn'S~SoUl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca studiai mai atent observai aceasta optiune.Selecteaza optiunea de jos,care apare in Paint pentru a face sa dispara patratul acela alb(in imagine).

Nu functioneaza nici asa. cand dau lipire, (in cazul meu pe un fundal verde) se vede alb din nou pe langa imagine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu are cum, chiar acum am reincercat......Daca folosesti cele doua optiuni aratate in imaginile acestea, ar trebui sa mearga.

Folostesti Paint-ul din Windows,nu?

post-125777-1240587899_thumb.jpg

post-125777-1240587952_thumb.jpg

Editat de EiNsTeIn'S~SoUl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu are cum, chiar acum am reincercat......Daca folosesti cele doua optiuni aratate in imaginile acestea, ar trebui sa mearga.

Folostesti Paint-ul din Windows,nu?

 

da. dar am power point 2007. poate sa fie asta problema ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da,dupa cate stiu eu,optiunea aceea e valabila doar daca se lucreaza cu partea decupata si copiata, in Paint!

 

si in power point nu stii cum se face ? am nevoie mare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi o idee sa copiezi marul pe un fundal nou, alb in paint,iar apoi sa umplii fundalul cu , culoarea verde. Cand vei copia in Power Point nu se va observa.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si in power point nu stii cum se face ? am nevoie mare

 

si daca fundalul este mai complex ? adica decupez un om si vreau sa-l pun pe o capie. in power point. asa cum procedez ? mu prea cred ca se poate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai putea sa faci ansamblul om-capie(nuj la ce te referi cand zici capie...cred ca la poarta cu bolta :lol2: ), in Paint sau in Photoshop sau alt editor foto, si apoi aceasta sa o lipesti in Power Point.. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×