Sari la conținut
Forum Roportal
monalisa27

Cum devii profesor engleza la gradinita?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua,

Eu sunt noua pe acest forum, as dori sa aflu cum ma pot angaja ca profesor de limba engleza la gradinita de stat, ori particulara. Am absolvit facultatea de management din cadrul Agronomiei si odata cu licenta am obtinut si un certificat de pedagogic. Ma intereseaza cum as putea gasi un job, site-ul ministerului educatiei este foarte convolutic si greu de accesat ca nu-mi pot da seama unde se depun cv-urile iar la telefon numai cand aud ca iti cauti job si devin foarte "ne-amabili". Orice sfat este bine venit. Sa nu uit sunt din Bucuresti si pentru ca am a doua fetita de numai 4 luni mi-ar folosi sa fiu aproape de casa, in sectorul 1, problema e de alaptat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Pentru postul pe care tu il cauti, eu una nu inteleg motivul, esti supracalificata. Dar sa zicem ca, in buc fiind.......

2. Metoda pe care ai ales-o pentru a te angaja este gresita.

3. Ar trebui sa astepti pana se vor construi gradinite langa blocul tau.

4. La halul in care arata acuma piata muncii, tu chiar iti faci iluzii ca cineva iti accepta asemenea conditii, fie ele oricat de justificate?

5. Daca prin absurd te angajezi, si furi copilului tau timpul pe care ESTI DATOARE sa i-l dai, in calitatea ta de mama, de unde iei tu timpu asta sa i-l dai inapoi?

 

Eu zic sa-ti vezi de treaba, sa iti cresti copila cat mai bine cu putinta si......ceva rabdare.

Si o idee de la mine: da niste anunturi la un ziar cu tiraj bun, la rubrica "cereri servici". scrie acolo exact ce oferi si ce ceri, in cat mai putine cuvinte. vei avea avantajul ca tu vei alege, nu eventualul patron.

 

Fa-ti dosar la fortele de munca.

 

Sa-ti fie fetita sanatoasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru ideile voastre si intr-adevar Fluffycat ai dreptate, sunt supracalificata si ar trebui sa stau acasa sa-mi cresc copilul. motivul pentru care am ales aceasta optiune este ca pot lucra cateva ore pe zi in care pot face ceva bani in plus, la noi situatia e mai speciala daca o pot numi asa. Kayla, fiica mea cea mica nu are inca certificat de nastere romanesc iar procedura de obtinere e lunga si complicata, probabil ca bani pentru alocatia ei o sa vedem undeva peste 6 luni, iar fiica mea cea mare Gabriella are 2 ani si jumatate si sunt tare mandra de mine ca am reusit sa o inscriu la gradinita de pe strada noastra. Acum sper ca intelegi de ce nu pot sta acasa sa-mi alaptez fetita linistita...

Noi megem mai departe ca optimiste am fost intotdeauna, si gasim noi o portita de acces. Va multumesc pentru ponturi fetelor!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu incerci sa dai meditatii de engleza? Ai putea sa o faci fie acasa, fie in apropiere de casa - in plus, data fiind situatia ta (si presupunand ca te descurci bine cu engleza) ma gandesc ca ai fi tratata cu simpatie de potentialii clienti, mai ales daca e vorba de parinti care cauta un profesor pentru copiii lor. Intuitiv, as spune ca ai avea sanse mai bune si ti-ar fi mai usor sa faci asta decat sa te angajezi la o gradinita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu incerci sa dai meditatii de engleza? Ai putea sa o faci fie acasa, fie in apropiere de casa - in plus, data fiind situatia ta (si presupunand ca te descurci bine cu engleza) ma gandesc ca ai fi tratata cu simpatie de potentialii clienti, mai ales daca e vorba de parinti care cauta un profesor pentru copiii lor. Intuitiv, as spune ca ai avea sanse mai bune si ti-ar fi mai usor sa faci asta decat sa te angajezi la o gradinita.

 

Multumesc.... hmmm....ma simt rusinata ca nu m-am gandit la asta pana acum. cu siguranta voi incerca varianta ta. Multumesc inca o data.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×