Sari la conținut
Forum Roportal
mihaicm2005

Antireclama CEL.ro

Postări Recomandate

Sper sa nu incalc regulile forumului, dar pentru cei care achizitioneaza de pe net, va sfatuiesc sa ocoliti acest site sa nu patiti ca mine.

Sunt din Brasov si am achizitionat recent un calculator de pe site-u CEL.RO. Mi-a sosit acasa din start defect (hard defect). Dupa nenumarate telefoane date (niciodata nu te suna inapoi ei) am trimis hardul la Bucuresti prin curierat rapid. I-am intrebat cine plateste pentru asta, calculatorul fiind in garantie si mi-au zis ca eu platesc trimiterea si ei returnarea (primul lucru anormal). M-au sunat dupa o saptamana sa imi mai ceara 30lei (nu suma conteaza suma ci nesimtirea lor) pentru ca nu mai au acelasi tip de hard (parca era vina mea). Dupa discutii aprinse la telefon cu cei de la service (centralistele sunt f arogante si nesimtite - mi-au inchis telefonul fara explicatii), dupa inca o saptamana mi-au trimis hard-ul fara bani. Nu a mers o saptamana si s-a ars sursa. Am fost la o firma specializa in Brasov (nu fac reclama dar am chitante doveditoare) si mi-au zis ca din start s-a gresit sursa fiind prea mica pentru acest tip de calculator, el fiind unul destul de performant). Am trimis email, am dat telefon, nici macar nu m-au mai bagat in seama.

Concluzia: ocoliti acest site si alegeti unul mai serios - nervi si bani cheltuiti aiurea pentru un produs in garantie.

Intrebari pentru cunoscatori pentru ca vrea sa ma adresez si la OPC

1. e normal ca sevice-ul sa fie doar in Buc si nu o retea la nivel national fara ca acest lucru sa fie specificat pe site

2. garantie 1 an. Legea parca obliga la minim 2 ani garantie

3. e normal sa cheltuiesc bani pentru un produs in garantie?

Multumesc pentru intelegere dar nervii mei au o limita si m-am racorit si eu aici un pic. Sper sa fiu de folos altora cand se decid sa achizitioneze de pe net.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu incalc regulile forumului, dar pentru cei care achizitioneaza de pe net, va sfatuiesc sa ocoliti acest site sa nu patiti ca mine.

Sunt din Brasov si am achizitionat recent un calculator de pe site-u CEL.RO. Mi-a sosit acasa din start defect (hard defect). Dupa nenumarate telefoane date (niciodata nu te suna inapoi ei) am trimis hardul la Bucuresti prin curierat rapid. I-am intrebat cine plateste pentru asta, calculatorul fiind in garantie si mi-au zis ca eu platesc trimiterea si ei returnarea (primul lucru anormal). M-au sunat dupa o saptamana sa imi mai ceara 30lei (nu suma conteaza suma ci nesimtirea lor) pentru ca nu mai au acelasi tip de hard (parca era vina mea). Dupa discutii aprinse la telefon cu cei de la service (centralistele sunt f arogante si nesimtite - mi-au inchis telefonul fara explicatii), dupa inca o saptamana mi-au trimis hard-ul fara bani. Nu a mers o saptamana si s-a ars sursa. Am fost la o firma specializa in Brasov (nu fac reclama dar am chitante doveditoare) si mi-au zis ca din start s-a gresit sursa fiind prea mica pentru acest tip de calculator, el fiind unul destul de performant). Am trimis email, am dat telefon, nici macar nu m-au mai bagat in seama.

Concluzia: ocoliti acest site si alegeti unul mai serios - nervi si bani cheltuiti aiurea pentru un produs in garantie.

Intrebari pentru cunoscatori pentru ca vrea sa ma adresez si la OPC

1. e normal ca sevice-ul sa fie doar in Buc si nu o retea la nivel national fara ca acest lucru sa fie specificat pe site

2. garantie 1 an. Legea parca obliga la minim 2 ani garantie

3. e normal sa cheltuiesc bani pentru un produs in garantie?

Multumesc pentru intelegere dar nervii mei au o limita si m-am racorit si eu aici un pic. Sper sa fiu de folos altora cand se decid sa achizitioneze de pe net.

Atentie!!!!! Tzepari!!! Fugiti de acest magazin!

 

Am luat online un laptop Toshiba de 5999 Ron, avea diplay iul defect l-am trimis inapoi dupa o ora. Problema e ca nu mi-au returnat banii si au trecut 36 de zile de cand l-am trimis si nici nu au de gand sa mi-i retuneze.

Mi-au cofirmat ca au primit laptopul si ca e ok.(ok pt ei, nu si pt mine)Cand ii sun, mi se spune sa trimit email la reclamatii@cel.ro, trimit emailuri- nu-mi raspunde nimeni la ele, cer sa vb cu Cristina Cumpanasu ori e plecata, ori nu are telefon, ori este in capatul celalalt ca cladirii (vai ce spatiu mare au!). Normal ca urmeaza un proces, o sa va tin la curent. Am luat online de cel putin 30 de ori din toata lumea asta, numai in Ro am avut probleme, va recomand sa luati de la magazine mari gen MG, Domo,Flanco, emag astea sunt mai serioase. cel.ro = tzepari!!!

 

 

Citeste mai mult: http://www.price.ro/cel.ro-reviews#ixzz1lsU7gh5G

Editat de Sbsum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am fript cu emag...

si sunt cei mai mari.

 

insa ... dupa indelungi ganduri nu as da vina pe retaileri ci pe firmele de curierat. M-am ingrozit cand am vazut cum incarca ei masinile (arunca pachetele la gramada - buf buf buf)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×